Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

Doris Lessing Kitaplığı başlığına alalım sizi o zaman :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Bu kitap gerçekten ilginç bir kitap. Elimde genesis kitabın baskısının pdf hali var. Bir noktada bunu da kütüphaneme katacağım ancak neden yazarın diğer kitaplarını basmamışlar anlamış değilim.

Bu iki kitap kesinlikle dilimize kazandırılmalı.

Bu başlıkta daha önce Sergei Venetsky’ın Tales About Metals ve On Rare And Scattered Metals, Disco Elysium’un yazarının kitabı vs. keşke dilimize kazandırılsa demişim. Yok mu bunları dilimize kazandırmak isteyen yayınevleri.

7 Beğeni

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

20 Beğeni

Kur ile ilgili yorumunuza katılıyorum. Ama ansiklopedi şeklinde olmasının satışları etkileyeceğine kesinlikle katılmıyorum. Bugün bile birçok insan kitabın Orta Dünya ile alakası olmamasına rağmen, Sigurd ve Gudrun tekrar basımını bekliyor. Şu an bahsettiğimiz serinin ise tamamı Orta Dünya ile ilgili. Tolkien’e aç binlerce okur var. Roverandom veya Kullervo’yu okuyanlar, ‘‘History of Middle Earth’’ serisini okumazlar mı sizce?

Kitapların basılmamasının en önemli sebebi Tolkien Vakfı’nın kitapların teliflerini 12 kitap toplu halde satmak istemeseydi diye biliyorum, Murat Sönmez OrtaDünya kanalındaki bir videosunda değinmişti bu konuya. Vakıfta yönetim değişti, torunlar yönetimde ve daha maddi odaklı yaklaşıyorlar sanırım. Eğer telifleri tek tek satarlarsa basılabilir bu kitaplarda ülkemizde, en azından ilk 1-2 cilt.

DK: 17.00

2 Beğeni

Kitaplar basılmadan satışların nasıl olacağını ne siz ne de ben bilebilirim. Telif sorunu yoksa eğer Kullervo’yu basan İthaki’nin, bu kitapları da basmasını beklerdim.

5 Beğeni

5 Beğeni

Gedik Savaşları’nın son 8 kitabının çıkıp serinin bitmesini bekliyorum.

3 Beğeni

https://mobile.twitter.com/hcan_erkin/status/1229666034183000065

Bu Akutagava o Akutagava mı? Yoksa?! İlk defa şuraya yazdığım bir şey gerçek olabilir. Sevinçliyim :slight_smile:

2 Beğeni

image Şöyle iyi yayınevlerinden biri Sherman Alexie kitaplarını bassa keşke. Mesela Can veya Metis. :pensive:

3 Beğeni

The Dagger and the Coin
Hyperion

Her ikisi de hazırlanıyor :slight_smile:

4 Beğeni

Çevirisi tamamlanalı bir sene olacak, hala çıkamadı. Umarım Fall of Hyperion da çevrilmiştir bu esnada.

1 Beğeni

Biruni gibi nice alimlerimizin yüzlerce kitapları olmasına rağmen Türkçe’ye çok azı çevrilmiş ama İngilizce’ye neredeyse hepsi çevrilmiş. Kendi insanımız kendi tarihini başka dillerden öğreniyor.
Bu kitapların çevrilmesini o kadar çok isterim ki

1 Beğeni

Peter F. Hamilton’ın çevirilmesini çok isterdim . Özellikle de Night’s Dawn serisinin.

1 Beğeni

Şu an çok mutlu oldum. :smile: Akutagawa en sevdiğim öykü yazarlarından birisidir. Çıkması uzun sürmez umarım.

1 Beğeni

Peter F. Hamilton’ın eserlerinin basılmasını bekliyorum.
Bu kadar çok okunan ve beğenilen bir yazarın kitapları şimdiye kadar neden hiç basılmamış acaba? :flushed:

11 Beğeni

Peter F. Hamilton gibi tuğla tuğla hard sci-fi yazan yazarların basılmamasının nedeni, ülkemizde Cebirci örneğinde gördüğümüz gibi yıllar yılı birinci baskısının tükenmediği, okuyanlarının iki elin parmağını geçmediği için olabilir. Yayınevlerini çok suçlamıyorum bu konuda.

1 Beğeni