Diskdünya ve Vakıf serileri (ilk üç kitap) okuma etkinliği

Vakıf serisini çok önceden okumuştum, ancak kitapları tekrar satın aldım. Diskdünya kitaplarım da hazır, sadece 1. kitabı okudum. Siz okuyun, ben de sizin yorumlarınızı okuyarak hatırlamaya çalışırım. Vakıf kitapları için söylüyorum bunu. Diskdünya’nın 2. kitabını okumaya başladığınızda ben halen ortalarda yoksam, spoiler yememek için kaçarım. :sweat_smile:

Bir yandan Zaman Çarkı, diğer yandan ismini veremeyeceğim bir seriyi okuyorum. Kısacası detaylı bir şekilde yazarsanız iyi olur. :face_with_hand_over_mouth: Mümkünse bir kaç bölüm bitirdikten sonra tartışma ortamı oluşturun. :smiley:

1 Beğeni

Ben PDF okuyacağım artık ama 17’snden sonra başlayacağım. Malum sınav ve atış var yine. :slight_smile:

1 Beğeni

Evet arkadaşlar, büyük gün yarın :slight_smile: Umarım herkes hazırdır.

Bugün konuları açıyorum, kısa olduğu için 4 yerine 3’e bölmeye karar verdik. Gerçi kitap ana konuları biraz az olduğu için belki bir bölüm diğerinden kısa olabilir ama pek de önemi yok. Okuduğunuz bölümden sonra da ilgili yere yorumlarınızı yazmayı ihmal etmeyin. Bölümler içerisinde kendi bölümüne ait spoiler serbest, ileriki bölümlerle ilgili spoiler yasaktır :slight_smile:

Bölüm bölüm yorumlanacağı için (kitabın tamamı hakkında yorum olmayacağı için), ilgili bölümleri okuyabilir ve hatta siz de oralara yorum yazabilirsiniz. Okurken not almayı unutmayın :slight_smile:

2 Beğeni

Evet arkadaşlar, heyecanla beklenen an geldi ve çattı, artık son 1 saat :slight_smile: Konular da hazır. Yapmanız gereken çok basit. Kitabı okumaya başlayıp, örneğin Sekizin Gönderilişi bölümüne geldiğiniz zaman, başlangıçtan o bölüme kadarki görüşlerinizi ilgili bölüme yazmak.

Bu arada herkes illa derinlemesine inceleme yazacak diye bir kural yok. O konuda lütfen kimse üstünde baskı hissetmesin. “Bu bölümü okudum, ilgimi çekti, buraya puanım 7/10” yazmanız bile yeterli.

Son olarak, kısa bir kitap olmasından ötürü bu sefere mahsus olmak kaydıyla, bu kitabın okuma süresi 15 gündür ve Eylül’de bir sonraki kitaba geçilecektir. Ancak süre içerisinde bitiremeyen veya çok sonra okumak isteyen için herhangi bir problem de bulunmamaktadır. Sadece beraber bir süreç geçirme ve etkinlikte bulunma durumundan faydalanamayacak bu kişiler. Yoksa 1 sene sonra okuyan birisi bile yorum yazabilir pekala :slight_smile:

Hadi bakalım, herkes Diskdünya okumaya :slight_smile:

Selamlar

6 Beğeni

Merhaba arkadaşlar. İlk kitap için süremiz bitmek üzere. Eylül ayında Diskdünya ikinci kitap ile devam edeceğiz. Katılmak isteyenleri yorumlara bekliyoruz, biraz tahminimden az oldu yorumlar. :slight_smile:

Yeni kitap için yorumlarımızı birinci kitapta olduğu gibi bölüm bölüm mü yapalım yoksa tek mi olsun? Bence bölüm bölüm fena olmadı gibi ama yine de siz bilirsiniz.

  • Tek
  • Bölüm bölüm

0 oylayanlar

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar,

İşlerin yoğunluğundan dolayı biraz geç kaldım ikinci kitap için :slight_smile: Bu ay okuyacağımız kitap Diskdünya serisinin ikinci kitabı olan Fantastik Işık.

İlk kitap için 15 günlük süremiz vardı ancak bu ve bundan sonraki kitaplar için 1 ay süremiz olacak. O yüzden sipariş verip okumak için bol bol vaktiniz var. Yine de bir an önce alıp okuduktan sonra yorum yazarsanız sevinirim :slight_smile:

Oylama sonucunda tek kitap olarak yorumlanması seçilmiş. Bu sefer bölüm bölüm değil, kitap bittikten sonra yorum yazacak şekilde başlık açacağım. Bir de böyle deneyip ona göre ikisi arasında bir karar veririz.

Herkese iyi okumalar

7 Beğeni

Yorum yaptığımız başlıklar bunlar arkadaşlar. Olur da daha sonradan okuyan ve yorumlarıyla katılmak isteyen olursa, yönlendirme açısından bulunsun.

https://forum.kayiprihtim.com/t/diskdunya-bolum-1-buyunun-rengi-ve-sekizin-gonderilisi/

https://forum.kayiprihtim.com/t/diskdunya-bolum-2-sekizin-gonderilisi-ve-kenarin-yakininda/

https://forum.kayiprihtim.com/t/diskdunya-bolum-3-kenarin-yakininda-ve-son/

https://forum.kayiprihtim.com/t/fantastik-isik-diskdunya-2/

4 Beğeni

Umarım beraber okumalara devam ediyoruzdur. Yorumlarınızı da bekliyoruz hala ilgili başlıklara. :slight_smile:

  1. kitabın başlığını da şöyle bırakayım;
1 Beğeni

Evet arkadaşlar bu ay itibariyle Vakıf serisine geçmiş bulunmaktayız. Başlığı açtım, yorumlarımızı orada yaparız;
https://forum.kayiprihtim.com/t/vakif-vakif-serisi-okuma-etkinligi-1-kitap/

Umarım beraber okumaya devam ediyoruzdur. :slight_smile: Vakıf için ekip bu şekildeydi sanki:
@isos81, @abkaen, @sherlock007, @ESO, @Gok_Smr, @Mucreth, @ElendVenture, @canavar, @Van_Manderpootz,

2 Beğeni

Benim son 50 sayfa kaldı, bu akşam yazarım yorumlarımı :slight_smile:

1 Beğeni

Ben ilk bölümü bitirdim, günde 20 sayfa okumaya çalışıyorum, ama ne zaman biter bilemem

2 Beğeni

Vakıf değilde Çelik Mağaraları okuyarak size eşlik edebilirim.

1 Beğeni

Çelik Mağaralar’ı, daha doğrusu komple Robot serisini ben de düşünüyorum ama önce Vakıf. :slight_smile:

1 Beğeni

Benim diskdünya serisi sağlık problemlerinden dolayı geri kaldı, vakfa da başlamam henüz. Herkese iyi okumalar dilerim. :v:

1 Beğeni

Ağustosun sonunda okulum açıldı ve o günden beri kitap okumuyorum. :frowning_face:

Ben daha eşit hakları okuyamadım :pleading_face:

Edit: @Van_Manderpootz hocam yanlışlıkla size cevap olmuş. Kusura bakmayın.

1 Beğeni

O bende de eksik, dert etmeyin, müsait zamanda okursunuz :slight_smile: Vakıf’a da bekliyoruz.

1 Beğeni

Etkinliğimizin bu ay son okuması olacak. Kendi adıma başta @isos81 olmak üzere, hepinize çok teşekkür ederim, böyle önemli kitapları okumamız için müthiş teşvik oldu. Vakıf Ve İmparatorluk için başlık açmamışız, son kitap için açtım, o kitapla alakalı yorum yazmak isterseniz yine oraya yazabilirsiniz.

2 Beğeni

Beni bilim kurgu evrenine tekrar soktuğun için asıl ben teşekkür ederim. Dikkat ettim, bu aralar paso bilim kurgu okuyorum. :slight_smile:

Katılan herkese teşekkür ediyoruz. Dileriz keyifli vakit geçirmişsinizdir. :slight_smile:

2 Beğeni

Abi ben de sayende fantastik okuyorum/okumaya devam edeceğim. Kadim Kanunlar, Locke Lamora gibi seriler takibimde, Malazan’ı da beklemekteyim. :slight_smile: Diskdünya zaten devam edecğim bir seri oldu. Daha çok var okuyacak kitaplarımız.

1 Beğeni