Diskdünya ve Vakıf serileri (ilk üç kitap) okuma etkinliği

Kronolojik olacak, çok kafa karıştırmaya gerek yok :slight_smile: Hem belki tüm seriyi okursak, yazarın zihin durumunu da takip etmiş oluruz.

4 Beğeni

Ben bu aralar biraz yoğunum ve sanırım bu yıl böyle geçecek. Bölüm bölüm veya kitap bitimi hangisine denk gelebilirsem yorum yapmaya çalışırım. Ayda bir kitap bana bayağı makul geldi sanırım ben öyle yapacağım yine de krforuma fazla zaman ayıramayacağım için seçimi size bırakıyorum. Dediğim gibi vakit buldukça hangi posta denk gelirsem yorum yapmaya çalışırım. Ek olarak şu an 50 soruda yapay zeka+ Devlet-i aliyye cilt 2 eş zamanlı okuyorum hangisi daha çabuk biterse Büyünün Rengi kitabını okumaya başlayacağım. Şimdiden herkese keyifli okumalar diliyorum.

1 Beğeni

Diskdünya bir süredir başlamak istediğim bir seriydi ancak uzunluğu gözümü korkutuyordu. Çünkü bir seriyi okurken kitaplar arasında uzun süreli ara verirsem tüm detayları unutuyorum. Şimdi bu etkinliği görünce ben de katılmak istedim. Böylece düzenli olarak okurum aralarını açmadan hem de unutmam :slight_smile:

Bu arada 1 aylık süreyi ben de makul buldum. Süre 1 hafta - 10 gün de olabilirdi (kitaplar pek uzun değil sonuçta rahat okunurdu) ama o zaman kendi adıma zevk alarak değil de okumak zorunda olduğum için okuyormuş gibi hissederdim.

1 Beğeni

Son 3 gün arkadaşlar. Herkes ilk kitabı edindi değil mi? :slight_smile:

1 Beğeni

Bende vardı zaten.:sunglasses:.

1 Beğeni

Büyünün Rengi’ni daha önceden okuduğum için size 2. kitapla katılacağım. :grin: Ama yorum yapmaya çalışacağım.

Vakıf serisini çok önceden okumuştum, ancak kitapları tekrar satın aldım. Diskdünya kitaplarım da hazır, sadece 1. kitabı okudum. Siz okuyun, ben de sizin yorumlarınızı okuyarak hatırlamaya çalışırım. Vakıf kitapları için söylüyorum bunu. Diskdünya’nın 2. kitabını okumaya başladığınızda ben halen ortalarda yoksam, spoiler yememek için kaçarım. :sweat_smile:

Bir yandan Zaman Çarkı, diğer yandan ismini veremeyeceğim bir seriyi okuyorum. Kısacası detaylı bir şekilde yazarsanız iyi olur. :face_with_hand_over_mouth: Mümkünse bir kaç bölüm bitirdikten sonra tartışma ortamı oluşturun. :smiley:

1 Beğeni

Ben PDF okuyacağım artık ama 17’snden sonra başlayacağım. Malum sınav ve atış var yine. :slight_smile:

1 Beğeni

Evet arkadaşlar, büyük gün yarın :slight_smile: Umarım herkes hazırdır.

Bugün konuları açıyorum, kısa olduğu için 4 yerine 3’e bölmeye karar verdik. Gerçi kitap ana konuları biraz az olduğu için belki bir bölüm diğerinden kısa olabilir ama pek de önemi yok. Okuduğunuz bölümden sonra da ilgili yere yorumlarınızı yazmayı ihmal etmeyin. Bölümler içerisinde kendi bölümüne ait spoiler serbest, ileriki bölümlerle ilgili spoiler yasaktır :slight_smile:

Bölüm bölüm yorumlanacağı için (kitabın tamamı hakkında yorum olmayacağı için), ilgili bölümleri okuyabilir ve hatta siz de oralara yorum yazabilirsiniz. Okurken not almayı unutmayın :slight_smile:

2 Beğeni

Evet arkadaşlar, heyecanla beklenen an geldi ve çattı, artık son 1 saat :slight_smile: Konular da hazır. Yapmanız gereken çok basit. Kitabı okumaya başlayıp, örneğin Sekizin Gönderilişi bölümüne geldiğiniz zaman, başlangıçtan o bölüme kadarki görüşlerinizi ilgili bölüme yazmak.

Bu arada herkes illa derinlemesine inceleme yazacak diye bir kural yok. O konuda lütfen kimse üstünde baskı hissetmesin. “Bu bölümü okudum, ilgimi çekti, buraya puanım 7/10” yazmanız bile yeterli.

Son olarak, kısa bir kitap olmasından ötürü bu sefere mahsus olmak kaydıyla, bu kitabın okuma süresi 15 gündür ve Eylül’de bir sonraki kitaba geçilecektir. Ancak süre içerisinde bitiremeyen veya çok sonra okumak isteyen için herhangi bir problem de bulunmamaktadır. Sadece beraber bir süreç geçirme ve etkinlikte bulunma durumundan faydalanamayacak bu kişiler. Yoksa 1 sene sonra okuyan birisi bile yorum yazabilir pekala :slight_smile:

Hadi bakalım, herkes Diskdünya okumaya :slight_smile:

Selamlar

6 Beğeni

Merhaba arkadaşlar. İlk kitap için süremiz bitmek üzere. Eylül ayında Diskdünya ikinci kitap ile devam edeceğiz. Katılmak isteyenleri yorumlara bekliyoruz, biraz tahminimden az oldu yorumlar. :slight_smile:

Yeni kitap için yorumlarımızı birinci kitapta olduğu gibi bölüm bölüm mü yapalım yoksa tek mi olsun? Bence bölüm bölüm fena olmadı gibi ama yine de siz bilirsiniz.

• Tek
  • Bölüm bölüm

0 oylayanlar

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar,

İşlerin yoğunluğundan dolayı biraz geç kaldım ikinci kitap için :slight_smile: Bu ay okuyacağımız kitap Diskdünya serisinin ikinci kitabı olan Fantastik Işık.

İlk kitap için 15 günlük süremiz vardı ancak bu ve bundan sonraki kitaplar için 1 ay süremiz olacak. O yüzden sipariş verip okumak için bol bol vaktiniz var. Yine de bir an önce alıp okuduktan sonra yorum yazarsanız sevinirim :slight_smile:

Oylama sonucunda tek kitap olarak yorumlanması seçilmiş. Bu sefer bölüm bölüm değil, kitap bittikten sonra yorum yazacak şekilde başlık açacağım. Bir de böyle deneyip ona göre ikisi arasında bir karar veririz.

Herkese iyi okumalar

7 Beğeni

Yorum yaptığımız başlıklar bunlar arkadaşlar. Olur da daha sonradan okuyan ve yorumlarıyla katılmak isteyen olursa, yönlendirme açısından bulunsun.

https://forum.kayiprihtim.com/t/diskdunya-bolum-1-buyunun-rengi-ve-sekizin-gonderilisi/

https://forum.kayiprihtim.com/t/diskdunya-bolum-2-sekizin-gonderilisi-ve-kenarin-yakininda/

https://forum.kayiprihtim.com/t/diskdunya-bolum-3-kenarin-yakininda-ve-son/

https://forum.kayiprihtim.com/t/fantastik-isik-diskdunya-2/

4 Beğeni

Umarım beraber okumalara devam ediyoruzdur. Yorumlarınızı da bekliyoruz hala ilgili başlıklara. :slight_smile:

1. kitabın başlığını da şöyle bırakayım;
1 Beğeni

Evet arkadaşlar bu ay itibariyle Vakıf serisine geçmiş bulunmaktayız. Başlığı açtım, yorumlarımızı orada yaparız;
https://forum.kayiprihtim.com/t/vakif-vakif-serisi-okuma-etkinligi-1-kitap/

Umarım beraber okumaya devam ediyoruzdur. :slight_smile: Vakıf için ekip bu şekildeydi sanki:
@isos81, @abkaen, @sherlock007, @ESO, @Gok_Smr, @Mucreth, @ElendVenture, @canavar, @Van_Manderpootz,

2 Beğeni

Benim son 50 sayfa kaldı, bu akşam yazarım yorumlarımı :slight_smile:

1 Beğeni

Ben ilk bölümü bitirdim, günde 20 sayfa okumaya çalışıyorum, ama ne zaman biter bilemem

2 Beğeni

Vakıf değilde Çelik Mağaraları okuyarak size eşlik edebilirim.

1 Beğeni

Çelik Mağaralar’ı, daha doğrusu komple Robot serisini ben de düşünüyorum ama önce Vakıf. :slight_smile:

1 Beğeni

Benim diskdünya serisi sağlık problemlerinden dolayı geri kaldı, vakfa da başlamam henüz. Herkese iyi okumalar dilerim. :v:

1 Beğeni