Dök İçini Rahatla

Çizgi film izliyorum. :grinning: Yeniden teşekkürler normale döndüm.

:rofl: :rofl: :rofl:

3 Beğeni

Kurbağa görsellerinden oluşan bir arşivi mi var yoksa! :laughing:

4 Beğeni

Eminim vardır. :joy: :joy: :joy: Kendisine soralım böyle arkasından konuşmak iyi olmadı. :rofl:
@Agape

4 Beğeni

Bi bakmışız benim de profil gitmiş :frog:

5 Beğeni

Evet, var…

8 Beğeni

Burada da belirttiğim üzere benim üzerine oturduğum tuğlanın altından kurbağa çıktı. İyice işkillendim şimdi.

5 Beğeni

Eskiden anaannemlerin evlerinin yakınlığında kurbağaların çok olduğu bir yer vardı. Izlemeye giderdim. Artık gitmiyorum. :no_mouth:

3 Beğeni

@mit @Agape süpersiniz. Konuyu okudum gülme krizlerine girdim. Dök içini rahatla konusu tam olarak amacına ulaşmış resmen. Bu konuya gelen rahatlıyor :laughing: Bu arada @mit silinen mesajlar arasında benim mesaj da araya kaynamış ama hiç alınma olmadı bende. Tam tersine en iyisini yaptığını düşünüyorum. Forum yöneticisi olmak kolay iş değil ha. Onu geçtim insanın olduğu yerde her zaman sorun vardır, her türlü yöneticilik işi zor bence :slight_smile:

4 Beğeni

Kurbağalarım her üyeyi takip etmekte. Bir durum olursa bana vırak ederler… :buyucu:

7 Beğeni

Sınırsız diye 3 yıldır kullandığım internetimin bu ay kotası bitmiş. Eskiden belli bir kotayı aşınca internet hızı düşürülüyordu fakat bu kez direkt internetim kesildi. Oysa ki “Evde Sınırsız İnternet Kampanyası” diye hizmete üye olmuştum. :roll_eyes: Sınırsızlıktan kasıtları ne ola ki? :thinking:

Sınırsızlığın Sınırı - Türk Telekom

2 Beğeni

Adil kullanım kotası kalkınca hız düşme olayı bitmiş oldu maalesef. Ama sınırsız interneti kesme olayı saçmalık tamamen. Benim 15 gblik taşınabilir modemim akk kalkınca direkt sınırsız internet olmuştu.

1 Beğeni

Sekiz yıldır kullanıyorum. Tamam doğru düzgün bir sistemleri yok. Duyduğuma göre bir çok ülkeye göre fiyatları pahalı ama idare ediyorduk işte. Kota kararı açıklandıktan sonra taahhütü iptal ettirip kotalı tarifeye geçirmek için defalarca aradılar. Engellediğim numara sayısı elliyi geçti diye biliyorum. Bir kere aradıklarında sordum eskiden hiç olmazsa hız düşüyordu şimdi direk kesiliyor adil kullanım kaldırıyoruz deyip kota getirdiniz nasıl oluyor bu iş dedim. Bizim kararımız değil BTK böyle karar aldı dediler. BTK’nın aldığı kararlar nedense hep firmalara yarıyor. Sonuç olarak amaç zaten pahalı olan interneti daha fazla fiyata satmak. Benim de taahhütüm bitiyor. Uygun fiyatlı bildiği bir tarife olan arkadaş yardımcı olursa çok iyi olur. Aynı internet için iki kat fiyat istiyorlar. İki ay fiyatına bir ay yani. Şunu da ekleyeyim sabit telefon ücretini her şekilde alıyorlar. Son aradıklarında sordum; internet hattı çekiyorsunuz modem üzerinden telefon parası niye alıyorsunuz, zaten alacaksınız niye telefonda ısrar ediyorsunuz dedim. Biz dedi telefon hattı çekiyoruz, telefondan internet geliyor dediler. Ben de hattın telefon hattı olmadığını internet hattı olduğunu biliyorum dememe rağmen telefon hattı olduğuna ısrar ettiler. Sonuç olarak hem pahalı hem sınırlı hem de kullanmadığın telefona fatura kesiyorlar.

Nasıl başlasam bilmiyorum. 2019’un bitmesine iki hafta kala işime son verileceği bildirildi. Yılbaşına kadar çalıştım ama nasıl çalıştım bana sorun. Moral sıfır, evdekilere nasıl söyleceğeğimi kara kara düşünüyorum. Belli etmemeye çalışsam da eşim suratımdan anlıyor birşeyler olduğunu. Durumu anlattım. Sırada annem ve babam var. Onlara nasıl diyeceğim? Emekliliğime 2,5 sene kala kapının önüne koydular. Dile kolay, 24 sene çalıştım aynı şirkette. Önce evdekiler sonra tanıdıklar, herkes öğrendi.
2020 berbat bir şekilde başladı benim için. İşşiz kaldıktan bir hafta sonra eşim hastanede işe başladı. Ama Covid-19 şüphesiyle önce hastanede yattı, sonra evde 2 hafta karantina süresi.
4 ay boyunca iş için kaç yere başvurdum sayısını unuttum. Hâlâ işşizim. Yaş 52, kulaklarda epeyce ilerlemiş işitme sorunuda cabası. İşşizlik maaşı alıyorum ama bir süre sonra kesilecek, huzursuzum. Kafam rahat değil. Çekip gidesim geliyor bazen. Ama nereye gideceğim. Geride üç çocuk ve eşim var. Ev kira, sağolsun ev sahibi kiranın yarısını almadı.
Kafam karmakarışık. Kitap okuyamıyorum, odaklanamıyorum. Bir günüm diğerini tutmuyor. Dün sinir küpüydüm mesela. Bugün ise hiçbirşeyi umursamıyorum. Uyku düzenim berbat. İçimden hiçbirşey yapmak gelmiyor.
En kötüsü ise, ya iş bulamazsam ne yaparım düşüncesi. Oysa sadece 6 ay daha bir yerde sigortalı olarak çalışsam benim için yeterli. Zaten her türlü yaşa takılıyorum. Büyük çocuğun üniversite sınavı var. Geçen sene puanı yetmediği için istediği bölüme giremedi. Bu sene deli gibi çalışıyor. Ya benim işşizliğim yüzünden hayallerini, hedeflerini gerçekleştiremezse?
2020 nasıl berbat bir yılsın sen böyle?
Offf ulan offf.

14 Beğeni

Üzüldüm İsmail Bey. Çok da az kalmış halbuki gününüzü tamamlamanıza. Belki bir tanıdığın yanında idareten 6 ay geçirebilirsiniz. Tabii önce şu virüsten kurtulmamız lazım. Hakkınızda hayırlısı olsun.

3 Beğeni

Üzüldüm İsmail bey. Belli bir yaştan sonra işsiz kalmak zor şey. Umarım en kısa zamanda bir iş bulursunuz.

2 Beğeni

Teselli edecek bir şeyler yazayım dedim ama ne desem boş gelir. Allah sabır versin, en kısa zamanda kurtulursunuz bu dertlerden inşallah.

3 Beğeni

Pentagon geçtiğimiz saatlerde UFO görüntüsü yayınladı. Cisim çok saçma sapan bir hareket kabiliyetine sahip gibi görünüyor. ABD’nin gündem değiştirme çabası mıdır bilmem ama ilk defa bir UFO haberi bende heyecan yarattı. 2020’nin getirisi herhalde…

Başıboş süpürgedir o çok da şey yapmamak gerek.

4 Beğeni

Ankara’da ki Turkcell şubelerinin birinden ara tatilde bir kulaklık edindim. Alırken özellikle Antalya’da öğrenci olduğumu ve herhangi bir sorun olursa buraya kolay kolay gelemeyeceğimi belirttim ve bir sıkıntı olursa değişim işlemlerini nasıl gerçekleştirebilirim diye sordum. Yetkili beyefendi bana satın alırken verdikleri fişle birlikte kutuyu ve materyali muhafaza ettiğim sürece 6 ay içerisinde herhangi bir ilin herhangi bir şubesinde değişim işlemi gerçekleştirebileceğimi söyledi.

Gel gör ki kulaklık ikinci haftadan sonra cızırdamaya başladı ve asla 30 - 40 dakikadan fazla şarj olmuyordu. Bu süre giderek azaldı ve şuan bir şarkı dinleyebildiğim takdirde seviniyorum, düşünün. Covid-19 olayları nedeniylede bu olayla pek fazla ilgilenemedim ve bir taşınma süreci geçirdim.

Bugün Muğla’da ki Turkcell şubesine değişim işlemi için gittiğimde bana bunun mümkün olmadığını, faturalandırma olmadığı takdirde değişim yapamayacaklarını söylediler. Bende bir önceki beyefendinin bana izah ettiği bilgileri aktardım ve kadın bana bayi hatası şikayet edebilirsiniz dedi. Siz şuan bu ürünün yandığını mı söylüyorsunuz dediğimde de, maalesef öyle beyefendi dedi. Ayıptır söylemesi 120 tl verdiğim kulaklığı sadece iki hafta kullanabildim ve elimde patladı.

Bana biraz saçma geldi bu değiştirilmeme olayı fakat bakalım şansımı diğer şubelerde de deneyeceğim. Belki forumda bu tür durumlarla baş etmek zorunda kalmış birileri olabilir diye düşündüm.

Adana’da aldığım telefonu Erzincan’da tamire yollamıştım. Değişim için tamir işleminden farklı bir yol mu var acaba?

1 Beğeni