Dök İçini Rahatla

Ben beğendim şahsen. 2.7/10 Gidişata göre puan değişebilir.
Edit: Gidişata göre puan değişti.

2 Beğeni

Ben yorumumu değiştirdim. Zaman çarkı sayfasında editledim. Bölüm yalın olarak ele alırsak güzel ama hani lan nerde bu … ışın kılıçlı Azor Ahaisi. Jon bütün bölüm oradan oraya bedevi gibi gitti durdu. Edd pisi pisine öldü de Toraman Sam o kaostan sağ çıktı.Aryayı anlarım tamam kendisini çok geliştirdi.Ama o kadar açık alanda, o kadar hassas duyulari olan akgezenler arasından nasıl çıktı. Acaba yüz mü değiştirdi. Yoooo… Eee bu Bran ne iş yapar. Artik gösterin şunun kritik önem arz eden sahnesini. Night King amacı neydi. Bran ile bakış bakış durdu, sonra puffff… Ee hani gece ordusunda bir sürü dev, örümcekler, kurtlar nerede falan filan bir sürü sıkıntı var.

4 Beğeni

Tam bitmeyen hikayelerden nefret ediyorum. Kahramanımız kötü adamı yenmiş oh ne güzel demişken tam oradan şerefsiz bir kötü karakter çıkıyor daha ben varım ne oluyor hikaye bitmedi diyor.
Çocukken Ben10 izlerdim sonu güzel bitmiş derken hop ya***k senarist oradan kötü bir adam fırtlattırırdı deli olurdum.
Daha demin bir çizgi roman bitirdim. Her şey güzel bitmiş derken hemen bir kötü karakter yine ortaya çıktı. Delirdim, sinirlendim.
Neyse gidiyim de bari annemin yaptığı kekten yiyeyim.
Düzgün bitirsenize şu senaryoyu yav. :frowning:

4 Beğeni

Bence gayet güzel bir senaryo. Çok heyecanlı oluyor hele bir de şu kötüler kazansa…

5 Beğeni

Devamı gelecekse sorun yok ama pat diye diziyi iptal ediyorlar ya ona çok bozuluyorum ben de. Garantiniz yok madem yeni sezon için koymayın o sahneyi değil mi.

3 Beğeni

Aslında dök içini rahatla mevzusu değil ama içinizden geçenler diye de bir konu da yok. Bununla idare edeceğiz mecbur. Sadece şu:

“Ve sonra herkes gitti…”

1 Beğeni

Ama birileri hep kalır…

5 Beğeni

Kpss ücretlerini gördünüz mü? Her oturum için 75 telecik. Bir öğretmen adayı mesela 225 telecik ödeyecek. Gel de ıslak tuvalet terliği diye bağırma. :rage:

4 Beğeni

Bakin burasi cok onemli… her oturuma 75 tl alarak milli kalkinmayi…

6 Beğeni

Ve buna rağmen hala KPSS kalkacak diye düşünenler var. Devlet koca bir gelir kaynağını yok eder mi hiç? Gerçekten çok saçma rakamlar.

4 Beğeni

Ayın 6sı olsa da kurtulsam meraktan.

2 Beğeni

KPSS ücretlerini görünce insan ne diyeceğini bilemiyor. Bari mülakatlar kalksaydı ama nerde…

4 Beğeni

25 posts were merged into an existing topic: Tartışma Köşesi

Kişisel bir konu hakkında birilerine danışmak istiyorum. Daha uygun bir başlık bulamadım.

Mezun olur olmaz yüksek lisansa başlamış, başladığı gibi nefret ederek bırakmış biriyim. Bir buçuk yıl geçti ve yeni işimle birlikte, bu sefer işimin dahil olduğu dalda yapmayı planlıyorum ama tekrar nefret ederek bırakıp bir dönemimi daha heba etmek istemiyorum. Ayrıca kişisel olarak ilgilendiğim ve uğraştığım çok şey var. Kendini geliştirmek adına çok severek değil de görev gereği alınan bir yüksek mühendis ünvanı mı, yoksa kişisel zevklerin peşinde belirsiz ama mutlu geçen yıllar mı? Bu ikilemde kalan var mıdır benim gibi?

Çalıştığım yerde yüksek lisansın çok rahat yapıldığını ve bıraktığım dalla yeni başlamayı düşündüğüm dalın aynı olmadığını ekleyeyim.

2 Beğeni

Kişisel zevklerin içinde mutlu olduğun alanda ilerlersen bir şekilde yapacağın mesleğe de ulaşırsın ben buna inanıyorum. Yıllarımı bahsettiğiniz ikilemle geçirdim -geçiriyorum- ve kesin olarak doğru bir cevap yok. Çok klişe olacak ama kalbinin sesini dinle :smiley:

Sanırım yakın zamanda bu konuyla alakalı ben de içimi dökeceğim…

4 Beğeni

Hangisinin maddi getirisi daha fazlaysa onu seçerdim ben.

3 Beğeni

Yazın düğünüm var masraflarim…
Mobilyalar ve beyaz eşyalar ( koltuk takımı,yatak odası takımı,yemek odası takımı, buzdolabı, çamaşır makinesi, ankastre mutfak seti, çamaşır makinesi ve diğer küçük ev aletleri… ) 30 bin tl
Takı 30 bin tl
Gelinlik Damatlık Kına Kaftanı 4.5 bin tl
Düğün salonu ikram fotoğrafçı orkestra davul zurna köçek 13 bin tl
Ev tadilatı yenileme 25 bin tl
Ve diğer ıvır zıvır ufak tefek şeyler 5 bin tl

Düğün sonrası sevdiğim insanla aynı evi paylaşmak Paha biçilemez :slight_smile:

5 Beğeni

Kendi hikayemden cevaplamaya çalışayım. Hiç istemediğim, hatta o mesleği yapmayı hiç düşünmediğim bir bölüme kız arkadaşım orada diye gittim (ahh gençlik ahhh) hatta fazla yüksek bir puanla oraya gittiğim için kayıt esnasında dekan çağırdı, sen ne yaptığının farkında mısın dedi. Bölümü bitirince nasılsa alakam yok diyerek, bari yükseği de yapayım dedim (askerlik derdinden) hala tezi vermiş değilim. 8 yıl asıl işim olan ajans işlerine devam ettim, sonra çok extrem bir çağrı ile mesleği yapmaya başladım. İlk başlarda gün içindeki vakti dolduramadım bile. Özelden devlete geçip(şöyle dörtte bir filan maaşa üstelik) , birden gün içinde 7-8 saat boşluk oluşunca ne yapacağımı şaşırdım(ama iyi okudum, güzel okudum😁). Şu anki görev aşkımı anlatamam. Mesleğin farklı bir alanında yükseğimi verdim. Her gün zevk alarak göreve gidiyor ve ciddi bir tatmin ile ayrılıyorum. Mutlu ve tatmin olacağın iş/alan her şeye değer.

Merak edenler için dip not: uğruna o okula, bölüme, şehre gittiğim kızla da aynı yıl ayrılmıştık😁

Pişman mıyım? Yok be, süper olmuş bunların böyle yaşanması.

5 Beğeni

Takı yok galiba. Düğün salonu da olmasaymış baya ucuza kotaracakmışsınız.

1 Beğeni

He takı var 30 bin tl…
Ucuz derken?

1 Beğeni