Farseer

Alfa baskısının mı, yoksa İthaki baskısının mı çevirisi daha iyi?

Aynı çeviriyi kullandı Alfa ama yeniden editörlük görmüş seri.

1 Beğeni

Devam serilerini basacaklar mı?

2 Beğeni

Yanılmıyorsam ilk üçleme satış başarısı gösterirse çevireceklerini söylemişlerdi.

1 Beğeni

O zaman beni saymayın :laughing: eski baskılar var bende.

1 Beğeni

Biraz önce uclemeyi bitirdim. Umarım Tawny Man üçlemesini de basarlar Fitz’in hikayesinin devamını merak ediyorum.

1 Beğeni

Hocam sende de Fitz’i tokatlama hissi oldu mu? :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de almayı düşünüyordum set halinde. Çevirisini nasıl buldun?

1 Beğeni

İlk iki kitapta pek olmadi hocam ama üçüncü kitapta “bu çocuk niye böyle salak salak hareketler yapıyor” dediğim oldu. Yaptığı bazi salakliklara rağmen karakteri sevdim ve yer yer onun için üzüldüm, hikayesinin devamını merak ediyorum.

1 Beğeni

Hocam okurken anlamayip 2-3 kere tekrar okuduğum cümle hic olmadı, terminoloji hataları falan da yoktu. Orijinal metni bilmiyorum ama okurken rahatsız eden yada anlamadiğim kısım olmadı.

1 Beğeni

Umarım satıyordur. :frowning:

3 Beğeni

Ciltliyi almayan kalmadı forumda. Umarım istedikleri seviyeye gelmiştir.

2 Beğeni

Ben de şöyle yaptığım incelemeleri paylaşarak başlığa gelen ve seri hakkında kararsız olan arkadaşlara umarım yardımcı olabilirim.

2 Beğeni

Erikson da Hobb fanları kervanına katılmış. Belki karakter ve diyalog yazma konusunda bir iki ders alır(!).

@driveinthenails Kraliyet Suikastçısı incelemenizi yeni okudum. Bu kitap konusunda benimle aynı düşünen biri olması çok sevindirici. Yazarın anlatımı konusunda da tıpatıp aynı düşünüyoruz. İlk kitapta pek dikkatimi çekmeyen diline ikincisinde hayran kalmıştım. Harbiden de çok az eserde duygu aktarımını bu kadar etkili ve yüklü yapabilen paragraflar gördüm. Kitabın son sözünü arada açıp okurum ve kapanış cümlesi her seferinde tüylerimi diken diken eder. Bakalım üçüncü kitap hakkında ne düşüneceksiniz?

‘‘Kurtların kralları yoktur.’’

@M3rett0 Farseer da satmıyorsa dükkanı kapatabiliriz hocam ya :frowning: . Mad Ship çevrildikten sonra en kötü kiitap ismi anketinde birinci olduğunu göremeyecek miyiz yani?

4 Beğeni

Bence Ship of Magic daha kötü. :smiley: Mad Ship en azından bir şey çağrıştırıyor.

1 Beğeni

Erikson’un görüşleri ve şu ‘‘Kurtların kralları yoktur.’’ alıntı tüylerimi diken diken etti.

Erikson’un incelemesi hem bir okur bakış açısıyla çok etkileyici, hem de Farseer serisinin bir yazardan bu denli büyük bir takdir kazanmış olması harika. Keşke kapağın arka kısmına kitabın yarısını anlatarak spoiler içerik basmak yerine, önsözüne kendi kalemdaşlarından methiyeler almış incelemeleri koysalar.

4 Beğeni

Şurada yüreğimi bırakmıştım. Bir süre sonra tekrar döneyim dedim yine acı, yine keder. Sayfa 200’e dadandım. Kitabın sonunda acı çekeceğimi biliyorum, Hobb hanımın klişelerle pek işi yok. Buruk bir gülümseme de olsa yüzüme bir tebessüm konarsa kitabın sonunda, Regal adlı şahsa olan tüm sövgülerimi bile bir nebze olsun hafifletebilirim. Bu başlık altında okumama engel olmayıp acı çekmeme müsaade eden herkese de çıkışmak için döneceğim.

Şaka bir yana uzun süre oldu Berserk okuyalı. O zamandan beri bu kadar kederli, bu kadar motivasyonuna, hırsına ortak olduğum bir başka hikaye okumadım. Kitap üzerine konuşulacak çok güzel konular var. Bitirdiğimde Spoiler’lı Başlık açarsak hiç fena olmaz diye düşünüyorum.

4 Beğeni

Farseer serttir ama merttir demiştim :sunglasses: .

Olabilir hocam, sadece ikimiz aktif olsak bile tartışabileceğimiz pek çok konu olduğunu düşünüyorum.

4 Beğeni

Berserk sonrası yaralamaz beni hiçbir şey dedim, yüzümüzü kızartacak birileri elbet çıkıyor bunu öğrenemedik.

@Ensoski @M3rett0 @isos81 Okuduğundan emin olduğum kişileri etiketledim, daha niceleri olduğuna eminim. O başlık açıldığında etiketli forum sakinleri de gelmezse, bir Kraliyet Suikastçısı olmasak da Semt Suikastçısı olarak kapı kapı gezmeye hazırım.

3 Beğeni

Ben okudum evet ama bir iki şey haricinde hiçbir şey hatırlamıyorum. Hatta bir ara ilk kitabı alıp okumaya başlayıp, 150. sayfaya geldiğimde “Yaa ben bu kitabı okumuştum” dedim. :slight_smile: Ama yazdıklarınızı memnuniyetle okurum.

3 Beğeni