Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

O konuda yapacak bir şey yok. :slight_smile: Paylaşıyorum… Son 5-6 gündür kitap okuyamadım, bazı aylar çok daha fazla kitap okumuşluğum da var.

Yola çıkmadan önce Cezayir Yol Havasını açalım.

4IMG_20200927_025921

37 Beğeni

Anubis Kapıları var sırada. :sweat_smile:

Ben bir ayda 12 zaman çarkı okuyan gördüm bu forumda. Ne kadar okunursa okunsun şaşırmam artık ben :sweat_smile:

1 Beğeni

Anubis kapılarını bugün yarılarım gibime geliyor. :joy: Hadi yine iyisin sevmedim diyemiyorum ilk 150 sayfa için.

Diyemeyeceksin öyleyse :joy: Yırttık.

@narpal aynı şeyi yapıyorum ben de. Hızlı okuma kursu alasım geliyor bazen bu sebepten ama sonra vazgeçiyorum. Böyle daha iyiyim ben.

1 Beğeni

Vaov, yine tartışmalar almış başını gitmiş.
Atsam mı atmasam mı dedim, ama atayım.
Ayın ilk haftasını sevdicegimle gezip tozarak harcadım. Geri kalanı da kitap okumaya ayırdım.
Şuan fotoğraftaki iki kitap yarım ama ay sonu bitmiş olur. Hepsinden keyif aldım. Herkese iyi forumlar.

43 Beğeni

Olağanüstü Beyefendiler Cemiyetini önerir misiniz? Beğendiniz mi?

2 Beğeni

Alan Moore’u çok severim. İki ciltlik bir seri diyebilirim. İçinde artı olarak hikaye de vardı. Sherlock Holmes, Wells, Verne, Dr Jekly ve Bay Hyde gibi güzel şeylere atiflari olan kitaplar. Çok aşırı harika diyemem ama seveceginizi düşünüyorum.

2 Beğeni

King’i çok severim ama Karakule beni tam anlamıyla tatmin etmedi sevgili Howl :roll_eyes: Şuanlık seriye genel puanım 7.5 Okurken nedensiz bir şekilde kendimi Teksas’da hissediyorum. Seriyi yine de sevdim, bakalım final nasıl olacak.

@Leingrad kendi adıma karıştırmıyorum. Çünkü bu okuma temposuna kendimi 3 yıldan beri alıştırdım. Ve bu yıl daha iyi okumalar yaptım. Hepsini de hatırlıyorum. Kitapları okuyan, okumayan birileriyle, bunların sohbetini gayet keyifli bir şekilde yapıyorum ve yapacağımı da düşünüyorum.

4 Beğeni

Altı yıl evvel Kule’nin o muhteşem sonunu okuduktan sonra kendisini boykot etme kararı aldım ve hiçbir kitabını okumadım. Onun bundan haberi yok ama olsun :pp

1 Beğeni

Bu ay Arthur Machen okumaya niyetlendim. @ilydious gibi Kırmızı Kedi’den çıkan Işıldayan Piramit kitabında Üç Sahtekar ile aynı hikayeleri bulunca hayal kırıklığına uğradım.
Özellikle tuhaf kurgu türünün yeni temsilcisi Thomas Ligotti’nin Hayalperest Ölünün Şarkıları ve Albert Sanchez Pinol’un Soğuk Deri romanı , günümüz edebiyatında tür için iyi kazanımlar olduğunu hissettirdi.

20 Beğeni

Kırmızı Kedi baskısı daha önce çıktığı için böyle bir problem oldu sanırım. Artık kitap almadan önce Kitapyurdu’ndan içindekiler kısmına bakıyorum. :sweat_smile:

4 Beğeni

Şimdi kontrol ettim, Kırmızı Kedi.2. Baskı 2018 (sanırım ilk baskı 2015), İthaki 2019. :confused:

2 Beğeni

Gelecek ay final yapmayı düşünüyorum. Sonrasında bir fikir alışverişi yapalım seninle. Baya merak ettim.

Bu arada birkaç ay ya da içimden bu hissi atana kadar bu konuya sanırım gönderi atmayacağım. Rıhtımla okuduklarımı paylaşmak, etkileşim halinde olmak, hoşuma gidiyordu ama nedense kendimi kötü hissettirmeye başladı. Ben kendimden eminim ama bazı tavırlar hoş değil. Severek takip etmeye devam edeceğim sizleri.

6 Beğeni

Bende karakule nin her sayfasindan mükemmel tatlar alıyorum. King’i çok sevdiğimden de olabilir bu. Bitmesin diye kitapları ikişer kez okuyorum.

2 Beğeni

Merak ettiğim ve okuma listemde olan bir kitap Solaris. Hangi açıdan hayal kırıklığı oldu sizde?

Toplam altı ciltlik bir seri değil miydi ben mi yanlış biliyorum acaba.Çünkü bir ara serinin devamı ne zaman basılacak diye sorduğumda bu sene planları içinde olmadığını söylemişlerdi.

Kara Kule çok özel bir seri. Tekrar tekrar okuyunca en sevdiğim seri olarak adını yazarım.

1 Beğeni

Ben goodreadstan bakmıştım. Sanırım karıştırmış olabilirim. Eğer dediğiniz gibi ise çok iyi ama son ciltte bir şeyler son bulmuş gibiydi. Goodreadsta bazı ediyonlarda birinci ve ikinci cilt daha genişletilmiş gibi kafa karıştırıcı şekildeydi. Pek emin olamadım. Tabiki YKY daha iyi bilir. @Hannibal_Lecter sende görmüş ol.:slightly_smiling_face: gözden kaçmasın.

@gozubocek belki de King’in hayatımın eseri demesi de bizi buna sürüklüyor. Hepimiz farklı şeyleri severiz o yüzden sizin düşüncenize de hak veriyorum. :roll_eyes::slight_smile:

4 Beğeni

Aslında ilk yarısı güzeldi. Gizemli ve merak uyandırıcıydı. Ama Rhaya adlı karakterin olaylara dahil olmasıyla kitap bana işkence etmeye başladı. Son sayfalar bitmek bilmedi açıkçası. Bu tür kitapları okurken böyle bir şeyin olması beni çok üzüyor.

Ne güzel uzay, gezegen, gizem derken araya aşk kadın vs girince ben sinirleniyorum. Aynı şeyi Dexter dizisini izlerken de yaşamıştım. Romanın asıl olayını arka plana iten bir şey olarak düşünüyorum bu aşk ve kadın ikilisini.

1 Beğeni

Ben şuan Kara Kule 2’yi okuyorum,aslında bırakmayı düşünüyordum,ama bu yorumunuzu görünce devam mı etsem diye kararsız kaldım🤦🏻‍♀️