Gündem

Hiçbir partiye, düşünceye, insana bu denli bir bağlılık olmamalı.

3 Beğeni

Le Figaro’nun haberine göre, İsviçre merkezli kakao ve çikolata üreticisi Barry Callebaut, Mondelez’i ürünlerinde salmonella bakterisi ihtimali konusunda uyardı.

Haberde, Ferrero’nun Kinder ürünleriyle patlak veren salmonella skandalının benzerini yaşamamak için Mondelez’in Oreo bisküvilerinin de üretildiği 3 büyük üretim sahasındaki bazı birimleri kısmen bazılarını tamamen kapattığı aktarıldı

Şirketin yöneticilerinin kapatma gerekçesini “büyük bir temizlik” olarak ileri sürdüğüne değinilen haberde, asıl gerekçenin yapılan salmonella uyarısı olduğu savunuldu.

Haberde, üretimin yavaşlaması nedeniyle marketlerde söz konusu bisküvilerde tedarik sıkıntısı yaşandığına dikkat çekildi. Ayrıca şirketin faaliyetini durdurduğu fabrikalarda yeniden üretime geçilmesinin uzun süre alacağından bahsediliyor.

Gıda uzmanları, son dönemde tüketim ürünlerinde salmonella ve benzeri bakterilerin ortaya çıkmasını, üreticilerin “daha ekonomik olduğu” gerekçesiyle ucuz malzemelere yönelmesine bağlıyor ve bu konuda uyarılarda bulunuyor.

5 Beğeni

Kırmızı tuborg stoklıyım yarın.

4 Beğeni

İçmeyelim diye yapıyorlar. İyiliğimizi düşünüyorlar :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

İçkiye geliyorsa cigaraya da gelmesi yakın demek :scream:

Gelsin hocam ona da gelsin

1 Beğeni

:roll_eyes:

1 Beğeni

Bu ülke insanı mazoşist arkadaş. :triumph:

Gerçi zamlardan dış güçleri, muhalefet partilerini sorumlu tutanlar var. Bu durumda hem cahil hem mazoşist bu halk.

Baba kule yok…!

Kültür bakanlığı açıklama yapmış.

Sevgili @SJack mesajı yanlışlıkla burada paylaşmışım, rica etsem gündem konusuna taşıyabilirmisiniz?

1 Beğeni

Türkiye’de aslında oldukça önemli bir konu olan bu durumla kimse ne yazık ki ilgilenmiyor.

1 Beğeni

Zor maç.

Oy moy yok kimseye, hepsi RTE’nin alternatif versiyonları.

gündem değil ama pek bir şey değişmemiş yıllardır

4 Beğeni
1 Beğeni

İzlemişsinizdir kesin. Şu videodan sonra içime içime üzülmeye başladım. Meclisi bi topluca boşaltsalar kendimize gelicez aslında.

5 Beğeni

Netflix bey işin şeyini çıkarmasak mı?

8 Beğeni

Ben aboneliğimi iptal ettim. Son zamanlarda içerik kalitesi de düşmüştü zaten.

5 Beğeni

Ben de iptal ettim. Love, Death and Robot başlayınca 1 aylık alır kumarı sonlandırdım ya da beklediğim bir şey çakarsa tekrar abone olurum. 1 yıllık Disney+ var her ay prime alıyorum yanına bir de hbo max alırım gelince ama netflix şu anlık benim hiç ilgili çekmiyor.

2 Beğeni

Beklediğim ve takip ettiğim bir kaç dizi ve belgesel dışında pek ilgi çekici olmamaya başladı ve artık tadı kaçtı.
Nasılsa insanlar kullanıyor diye devamlı arttırıyorlar fiyatları.
Bende yakında iptal edicem sanırım.

1 Beğeni