Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

İkisi de farklı tatlar barındırıyorlar. Sundukları şeyler açısından başarılılar.

The Mandalorian western tadında bir uzay operası; draması, hikâyesi fazla kafa yormadan izlettirir.

Raised by Wolves teknolojinin büyüye yakınlaştığı alternatif gelecekte geçen insana dair sorgulamalar resitali; izlerken yormuyor ama seyir keyfi karakterler/olaylar üstünde biraz durup düşünmekle çıkıyor.

2 Beğeni

Raised by Wolves’ın iki yeni bölümünü yeni bitirdim. Bu iki bölümde daha çok simülasyon sayesinde Anne Android ile bazı sorulara cevap bulduk diyebilirim.

Marcus ve Sue ekibinin de olaya dahil olmasıyla ve diğer bilinmezliklerin devam etmesi de diziyi ilgiyle takip etmemi sağlıyor. Bakalım gelecek bölümler bize neler sunacak.

2 Beğeni

Yeni dizileri denediniz mi Emre Bey? Raised by Wolves ve Lovecraft Country?

1 Beğeni

Henüz izlemedim ama isimlerini çok duydum. Bir göz atmakta fayda var derseniz bakayım.

1 Beğeni

Bence Raised by Wolves’u sevebilirsiniz. Bir deneyin derim. Lovecraft Country’i bir bölüm izledim ama güzel olacak gibi hissediyorum.

2 Beğeni

Hayat dizi izlemek için çok kısa yahu.

2 Beğeni

Sevdiğimiz diziler daha kısa ama. :joy: Bitince ‘‘nasıl bitti neden bitti?’’ diyoruz üzülerek.

2 Beğeni

Lucifer’den bir kopabilsem başka bir diziye başlayacağım ama… :joy::joy:

1 Beğeni

İlk izlemeye başladığım zaman niye izliyorum diye söyleniyor ama devam ediyordum.

Şeytanı boşyere oynatmıyorlar anlaşılan. :grin:

1 Beğeni

Aslında saçmalıkta Nirvana yapan bir dizi. Mesela Lucifer madem iyi biri eden dizide hala cinayet işleniyor? Bunun gibi saymakla bitmez gerçi.

Böyle olmasına rağmen yinede sürüklüyor. İzlerken ne ara bölüm bitti farkında bile olmuyordum.
Can sıkıntısına bire bir…

1 Beğeni

Better Call Saul’u sevdim. Bu kadar ince işlenen karakter gelişimi dizilerini seviyorum. Her bölümde de ayrı bir merak uyandırıcı öğenin bulunması diziyi sürükleyici kılıyor.

1 Beğeni

The Boys. Çok ilgi çekici. Önerenlere teşekküre ederim.

1 Beğeni

The Killing. Çok bayılmadım ama bırakamıyorum da. Atmosfer güzel. İşinden dolayı ailesiyle sorun yaşayan dedektif klişesi var ama hoşuma da gidiyor bu durum. Tek bir cinayet soruşturmasını işliyor dizi iki sezondur, bu durum zaman zaman bayıyor. İkinci sezonun sonuna kadar müddet verdim diziye, sezon finali şaşırtmazsa üçüncü sezona geçmeyi planlamıyorum. Belki ilk birkaç bölümle şans verebilirim. (Kararlılığım keskindir.)

Primevideo.com 'da bi sürü izleyeceğim şey varken ben malum ortamlarda Raised by Wolves izliyorum. İlk 5 bölüm yorumum aşağıdadır.

1 Beğeni

image
Modern Love’ı izledim. Dizi, New York Times’ın “Modern Love” adlı köşesinde yayınlanan gerçekten yaşanmış kişisel makalelerden uyarlanarak çekilmiş. Her bölümde farklı bir ilişki anlatılıyor, bazı ilişkiler çok büyüleyici iken bazıları ise garipti. Diziyi genel olarak sevdim. Özellikle 1 ve 3. bölümlerin izlenmesini tavsiye ederim.

3 Beğeni

Bu aylarda izlediğim diziler bunlar.
The Big Bang Theory tür olarak komedi ve izlediğim en komik diziydi. Her bölümde her espride güldüm diyebilir.

Bir diğer dizi The Young Sheldon, The Big Bang Theory dizisinin baş karakteri Sheldon Cooper’ın gençliği konu ediliyor. Tür olarak bu dizi de komedi ve iki diziyi de şiddetle izlemenizi tavsiye ederim.

Raised by Wolves izlediğim bir sonraki dizi ve tek kelime ile bu yıllarda çıkmış efsane bir bilimkurgu dizisi diyebilirim konusu bakımından.

Diğer iki dizi ise Netflix animasyonları olan Jurassic World ve Dragon Dogma. İkisi de bir birinden kötü izleseniz de olur izlemeseniz de olur türde diziler.

2 Beğeni

The Boys dizisine başladım bugün.

1 Beğeni

Şu sıralar Brooklyn Nine-Nine dizisini izliyorum. Dizi New York Polisi’nin Brooklyn’deki kurgusal 99. Bölge Karakolu’ndaki dedektiflerinin ve polis şeflerinin aralarındaki ilişkiyi konu alıyor. Dizinin karakterleri oldukça başarılı, hepsinin de kendine has bir havası var. Dizinin en sevdiğim yanlarından biri geleneksel komedi dizilerinde olan gülme efektinin olmaması.

2 Beğeni

Upload’ı izledim. Beklediğimden çok daha iyi bir diziydi. Komedi odaklı bir dizi zannediyordum ama bunun yerine aşk ve gizem odaklı bir diziyle karşılaştım, ekstra olarak komedi de vardı. Yeni sezonunu merakla bekliyorum, izlenmesini tavsiye ederim.

4 Beğeni