İthaki Yayınları Soru Hattı

Öncelikle selamlar.
Bu sayfayı bunca zaman kaçırmış olmam benim ayıbım sanırım ama şükürler olsun ki bulabildim.
Birkaç sorum var mazur görürseniz sormak istiyorum.

• Neil Gaiman’ın bazı kitaplarının yeni basımları gelir mi(Kırılgan şeyler yada Anansi Cocukları vesair.) Aynı şeye ek olarak Mezarlık Kitabı Cizgi romanı vol2 yada kitabin graphic novel olmayan halinin basımı yapılır mı? Evet neil gaiman imzasıyla ne varsa alırım :sweat_smile:
  • Kara prizma kitabını henüz bitirdim. Serinin devamı da cevirilecek mi?
  • Vakıf, imparatorluk ve robot serisinden hangi kitaplari beklemeliyiz ?
  • Karanlık cevher (altın pusula) serisinin yeni basımı gelir mi ? Yakın zamanda netflix dizisi geliyor epey popüler olacak diye tahmin ediyorum. Plânlarınızda var mıdır? Olursa çok güzel olur.
    Çok sey sordum farkındayım ama sormadan edemedim. Şimdiden tesekkur ederim.
5 Beğeni

Selamlar, Neil Gaimanlar yeni kapak tasarımları ile yeniden basılıyorlar. Yokyer, Mezarlık Kitabı, Koralin yeni kapaklarla çıktı. Diğerleri için açıklanmış bir tarih olmamakla birlikte basılacağı bilgisi verilmişti.

Karanlık Cevher / Altın pusula serisi için de tekrar basılacağı yönünde bir açıklama @irbis tarafından daha önce yapıldı.

Sorduğunuz soruların muhtemelen aralıklarla farklı kişiler tarafından tekrar tekrar soruluyor. Sayfanın sağ üst köşesinden arama butonunu kullanarak sayfa içerisinde arama yapabilir ve beklemeden sorularınızın yanıtlarına erişebilirsiniz.

8 Beğeni

Netflix değil, HBO dizisi.

1 Beğeni

İyi günler @irbis , ileride Salman Rushdie - The Satanic Verses görme şansımız var mı ?
Şimdiden teşekkürler.

2 Beğeni

Arkadaşlar, her birimizin evinde ikişer, üçer bin kitabımız var. Bazen keyfine de kitap paylaşabiliyoruz. The Satanic Verses görme şansınız yok yani.

9 Beğeni

Hocam geçen arabanın anahtarını paylaşmıştınız onu da İthaki’den çıkıyor sanmıştım ben ):

7 Beğeni

Merhaba irbis belki görmüşsündür forum da Enginlik serisinin başlıgı açıldı. Son zamanlar da okuduğum Dune kitabi ile bilimkurguya merak sarmışken acaba devami gelecek mı ve ilk kitap yeni baskı yapar mı? Bu konu ile igili en son soruyu ocak ayında cevaplamışsin o yüzden yeniden sorayım dedim.

3 Beğeni

@irbis Sandman in 6. Cildi yine Vertigo etiketiyle mi çıkıcak, yoksa DC veya DC Black Label etiketiyle mi? Vertigo nun kaldırıldığına dair birkaç şey gördüm. Sanırım DC en son 21 haziranda bir açıklama yapmış.

2 Beğeni

@irbis Merhaba Emre Bey, aşağıdaki resimde görülen mağaza İthaki’ye mi ait acaba? Sanırım bir fiyat hatası olmuş. Açıklamalı notlarıyla Hobbit 249TL fiyat ile satılıyor. İlknokta.com’da tükenmiş olsa da etiket fiyatı 90TL.

1 Beğeni

Bence Vertigo etiketiyle çıkar çünkü Vertigo serisiydi, ben bundan sonra Vertigo adı altında yeni seri çıkmayacak diye yorumladım bu durumu. Kesin cevabı Emre Bey verir tabii.

1 Beğeni

Selamlar. Enginlik serisi hic bir yerde bulunamiyor. Cok populer bir dizisi de devam eden bu serinin yeni basimi ve devami yayinlanacak mi?

1 Beğeni

merabalar zaman çarkı companion kitabını çevirmeyi düşünüyor musunuz?

1 Beğeni

Aynen bende hep bekliyorum.md22859989946 zaman carki

5 Beğeni

keşke çevirselerde alsak kitap çıkalı 5 yıl olacak ama yayın evinde tık yok bence mükemmel bir ansiklopedi görevi görecektir. tabi çevirilirse

sevgili ithaki yayınları, “Güz Alacakaranlığı Ejderhaları” kitabını kitapyurdun dan sipariş ederek o dediğiniz 2.basım ve kendi siteniz ilknokta.com dan da aynı şekilde basım tarihi 08/2019 olarak gösterilen, yıllardır beklediğimiz ve sizin geçen ay “basıldı” “dağıtımda” diye açıkladığınız kitabı satın aldım. Gel gelelim bu kitap 2018-Eylül ayında basılmış. Bu demek oluyor ki burda insanların verdiği sorulara verdiğiniz cevaplar, tamamen oyalama amaçlı ve doğru değil ve biz bunları dile getirdiğimizde maşallah çocuk azarlar gibi de paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Şimdi kimse kalkıp ta bana demesin " e ne olacak ha 2018 ha 2019" , benim kaç tane arkadaşım 20TL lik kitabı bulamadıkları için 50tl - 60tl gibi fahiş fiyatlara bu kitabı aldılar sahaflardan.Yazık.Dürüst olun dürüst insanları kandırmayın.Bu bazılarının dediği gibi basit bir depo sayım hatası ile açıklanamaz.Halen daha sitenizde ve diğer sitelerde basım tarihi 2019 gösterilerek satış yapılıyor.
Akılçelen yayın evinin soru hattı bu tip oyalama,kandırma ve dolandırma konuları yüzünden darmadağın olmuşken niye kimsenin burda ithaki bir şey söylemediğini anlayamıyorum. Benim için artık ithaki bitmiştir. Burada sorulara verilen cevaplara da inanmıyorum artık. İnananlara da size de kolay gelsin

3 Beğeni

Bahsettiğiniz bu durum ne sadece Kitapyurdu’yla alakalı ne de sadece İthaki’yle. Bu durumla D&R’de, İdefix’te; İş Bankası veya YKY kitaplarıyla da karşılaşabilirsiniz. Yani en azından ben hepsini yaşadım. Sizin mantığınıza göre, ben bütün satış sitelerini veya bütün yayınevlerini dolandırıcılıkla suçlamalıyım. Yani hepsi karaborsacılık yapıyor veya karaborsacılığa izin veriyor. Buna mantığınız elveriyor mu?

Akılçelen kimi dolandırmış anlamadım. Kendilerince sebepler sürerek bir işe giriştiler, tepki alınca da farklı bir yöntem uyguladılar. Herhalde dolandırıcılığın kelime anlamını bilmiyorum.

İki konuda da gereksiz seviyede aşırı tepkiniz var, benden söylemesi.

Edit: Yukarıdaki @irbis’in verdiği yanıtı okudum da, olay çok farklıymış. Resmen İthaki’yi, bu kitabı korsan olarak piyasaya sürmediği için suçlamışsın. Sırf sert bir cevap aldın diye bu neyin hırsı!

8 Beğeni

Birinci basımın tarihi zaten temmuz 2016. Sizin bahsettiğiniz kitap 2. baskı. Geçen sene basılmış olabilir Emre Bey zaten dağıtım için sözleşme yenilenmesi beklediklerinden bahsetmişti. Erkenden basmışlardır sözleşmeden sonra hemen piyasaya verebilsinler diye. Sitelerde 2019 olarak yazması garip basım yerine satışa çıkış tarihini yazmışlar demek ki. Niye bu kadar tepki verdiniz anlamadım, sözleşme yenilenmeden de satılamaz demek ki uzamış bürokrasi işleri.

6 Beğeni

İthaki’yi eleştirecek çok konu var ama bu konuda eleştirilebilecek birşey yok. Basım sırasında sözleşmede pürüz çıkınca yasadışı hareket etmemek adına bastıkları kitapları depoda bekletmişler. Şimdi sorunlar çözüldüğüne göre depodakileri satışa koymuşlar. Ne yapmasını bekliyordunuz İthaki’nin yasadışı bir şekilde kitapları korsan olarak piyasaya sürmelerini mi? Okuyucuyu yanıltmak etik dışı bir davranış ama yasaya karşı gelmekle etik dışı davranmak arasında etik dışı davranmayı seçmişler sadece. Dürüstçe çıkıp bastık ama yayınlayamıyoruz da diyemezlerdi, her türlü tepki göreceklerdi.

4 Beğeni

Dolandırmanın kelime anlamını ve ne için kullandımı size ilettim benim burda tepkim satış sitelerine değil onlar zaten bilgileri yayın evinden alıyorlar. Yaptığım yorumdan kelimeleri seçerek cevap yazmanın mantığına da siz karar verin derim. Burda kişileri ile tartışma çıkarmak için kimseye değil,burda yanlış bilgi veren ve açık davranmayan yayın evi yetkilisine tepki verdim. Bu etik olmamakla birlikte satın alacağınız bir ürünün belirtilen özellikleri ayrı gelen ayrı açıklamalar apayrı olunca doğal olarak “tepki” ortaya çıkacaktır.
Zaten “satın alacağınız bir ürünün belirtilen özellikleri ayrı gelen ayrı açıklamalar apayrı” şu cümle size kelime anlamı olarak neyin açıklaması olacağını ifade ediyor.

Alıntıladığım metni görüyor musunuz? Siz üyelere bir soru yöneltmişsiniz, ben de cevabını verdim. Diğer kısımlar yayınevini ilgilendirir. Ayrıca dolandırma konusunu da Akılçelen için sordum, İthaki için değil. İthaki için bir genelleme yaptım.

1 Beğeni