İthaki Yayınları Soru Hattı

(Hiçliğin bekçisi…) #4401

Ben The Fall of Gondolin’i bekliyorum. Geldiği zaman gelecektir hepsi. Aynı anda 30 kitap çıkmayacağına göre hepsi yavaş yavaş gelir. Bana göre İthaki her ay diğer tüm yayınevlerine göre daha çok kitap çıkartıyor. Bunu hiç kesmediler. Oysa yayınevlerinin çoğu yaz gelince bi’ içe kapanıyor.

Her şey bir yana ben bu sene Tüyap’a büyük sürprizler bekliyorum. Var mıdır bizi bizden alacak ve fuara koşturacak sürprizler?

(Nurican) #4403

şükürler olsun silmarillion beyaz basılmış. ama bu aras kargoya güvenemiyorum. inşallah kitap düzgün gelir. ayrıca 10 tl kargo ücreti nedir? neyse kitap kötü gelirse değiştirmeleri lazım. başka yolu yok

Toplum baskısı, mahalle baskısı olması nedeniyle hoşgörü ile bakıyorum siyah kapak beklerken beyaz kapak basılmasına.

Okumak için beyaz kapakların bende bulunması nedenleriyle siyah kapaklar için beklemeye devam ediyorum ben.

Aynen Alper bey, ben de siyah kapaklı olanını bekleyeceğim. Umarım basılır

Galiba çok istek olunca bunaldılar ve eski beyaz kapak bastılar. Belki biraz daha gecikmeye neden olur ama İthaki genelde yapacagız dedi mi yapıyor, siyah kapakları da basarlar.

(Hiçliğin bekçisi…) #4408

Karşınızda bir yayınevi yetkilisi var. Arkadaşınıza konuşuyor gibi “la” ile hitap etmenizi doğru bulmuyorum. Angaralı da olabilirsiniz fakat burası Angara değil. Benim eşim de Angaralıdır fakat her söz her yerde edilmez. Bunu da anlayışla karşılamanızı beklerim. Teşekkürler. :slight_smile:

(Erman Akman) #4409

sayın @irbis şu an gündem Beren ve Luthien, Silmarillion ama bir Gaiman Yıldız tozu vardı ne oldu ona, çıkış tarihi belli mi?

Evet sanırım bu tespitiniz doğru. Siyah kapaklıların basımı belki de uzayacağı için beyaz kapaklı bastılar.

(Yalçın) #4411

Kitapyurdu an itibari ile 2.basım olarak giriş yaptı “Güz Alacakaranlığı Ejderhaları” nı

Bu güzel bir haber. Ama İthaki’nin verdiği cevaplar ile birbirini tutmuyor. İthaki bana yanlış sayımdan dolayı stoklarda görünmediğini, 1.baskı olduğunu cevap olarak yazdı. Neyse. Ben Kitapyurdu’ndan sipariş vereceğim. Teşekkür ederim

(TG) #4413

(Metehan Burak Aladağ) #4414

Sandman serisi devam edecek mi? Basım neden yapılmıyor. Bu durum çok can sıkıcı olmaya başladı. Bilgi verebilir misiniz?

( tansel) #4415

En son Mart ayında böyle denmişti, normal işlerinin yanında ekstra bir iş yükü olduğu için yavaş ilerliyor sanırım.

(liena) #4416

En son Temmuz ayında geliyor denmişti yanlışınız var :’)

Tabii bir de erteleme olmuş şu şekilde,

(Ki Ng Of The Ci Ty) #4417

inşallah basilir.ejderha mızrağı serisinde .cüce derinlikleri ejderhalari ve kukla kral eksin bende sürekli ariyorum 150tl en ucuzu 2 . elleri cok pahali

(Harun Pekdemir) #4418

Cüce Derinlikleri Ejderhaları bir gün basılacak ama Kukla Kral İthaki’nin gündeminde değil. Sadece ana seriyi basacaklarını söylemişti Emre Bey.

(Ki Ng Of The Ci Ty) #4419

unutulmuş diyarlar serisinin 7 ve 19 arasi kitaplar basilcakmi 20 den.sonrakiler basildi da bizde 7 ,19 arasi yok :slight_smile:

(Tansel Diplikaya) #4420

Basılacak demişti Emre, bir eskilerden bir yenilerden şekilde gidecek.

(Emre Aygün) #4422

Yüksek ihtimal sadece karton kapak basılır.

Sorularınızdan Silmarillion baskısı gibi soruların cevapları verilmiştir. O yüzden görmemiş olabileceğini sorularınızın cevaplarını vereyim.

Gondolin’in Düşüşü’nün çevirisi yetişirse Kasım ayında çıkacak. Silmarillion ciltli basar mıyız hâlâ kesin bir şey diyemem ama olsa da bu sene olmayacak kesinlikle. İthaki’den Yüzükleri Efendisi görmeniz çok uzak ihtimal. Öte yandan farazi konuşursak Yüzüklerin Efendisi basarsak elbette Çiğdem Hanım’ın çevirisini kullanırdık.

Çok az daha sabretmenizi rica edeceğim. Bayramda arkadaşlar mesailere başlayacaklar, Ağustos ayı içerisinde çıkacak bir sonraki Sandman cildi.

Yıl bitmeden çıkmış olacak.

Ağustos sonu Eylül başı en geç. Önce Sandman.

Bu seneye yetişecek gibi durmuyor.

Düşünmüyoruz.

Bunlar gerçekten çok güzeller. Yakın zaman için değil ama ileride böyle şeyler yapsak diye konuşuyoruz arada aramızda.

Ne yazık ki yok. Devam kitaplarının puanlarına itibar etmeyin. Her zaman çok daha yüksek olurlar. Çünkü ilk kitapta ortalamayı düşürecek puanları verenler ikinci kitaba geçmiyor çoğunlukla. Sadece ikinci kitabı beğenmeye meyilli okurlar kalıyor geriye. Haliyle çoğunlukla bu kişilerin beklentileri karşılandığı için de puan ortalaması her zaman ilk kitaba göre artar. En azından güncel serilerdeki durum budur.

Adalet dışındakileri görürsünüz. Adalet için kesin bir şey diyemiyorum. Uzun Dünya ve devamları bu senenin programında. Expanse de bu senenin programında. Alastair Reynolds düşünmüyoruz şimdilik.

Bırakırsanız talebiniz daha çabuk karşılanır.

Hangi site bu? Biz her zaman güncel kapakları gönderiyoruz ama her zaman kapaklar satış sitelerinde güncellenmeyebiliyor.

Bunlar bir daha beyaz kapaklı basılmayacaklar.

Keşke öyle olsa. Umarım sezon açıldığında eski hızlarında devam edebilecek yavaşlayan yayınevleri.

Şöyle söyleyeyim, o kadar çok sürpriz hazırlamışız ki, “Bu kadar da olmaz,” deyip bir kısmını erteledik. :slight_smile:

Bunu kaçırdım, keşke ne dediğini görseydim arkadaşın.

(Hiçliğin bekçisi…) #4423

Olurdu. Neden olmasın? :frowning:

Maalesef bir süre şirinleri göremeyecek. :slight_smile: