İthaki Yayınları Soru Hattı

Yeni karton kapakların devamı gelecek mi? Gelecekse ne zaman gelecek? Daha önce soruldu mu diye baktım gerilere ama eski ciltlerden bahsedilmiş hep. Yeni üye oldum, ilk sorum oldu bu kusura bakmayın sorulmuşsa.

2 Beğeni

Soru hattı kapalı. Soruna cevap verecek kişiler eleştirildikleri için forumu bırakıp, instagram’da başkalarını eleştiriyor.

73 Beğeni

Aman Ufuk Bey tadımız kaçmasın. :joy:

12 Beğeni

Kırk yıllık İthaki fanıyım ama bu yorum çarpıcı biçimde haklı.

16 Beğeni

Somut bir olay mı oldu baya beğenilmiş mesaj da, Instagram’ım olmadığı için takip edemiyorum.

2 Beğeni

Emre Bey’in açıklamasını okuyabilirsiniz;

1 Beğeni

@Rasmon

Olan kabaca açıklamak gerekirse şöyle;

Bu şekilde gerekçelerle forumdan ayrılıp, şunların yapılması.

Daha fazlası için bu başlığa bakabilirsiniz. Tartışma Köşesi - kaanaskin93 tarafından #247

8 Beğeni

Bu forumdan ayrılma gerekçelerini biliyorum ve zaten o dönemki mesajlarıma bakarsanız kendilerini samimi bulmadığım ortada. Instagram’da ne yaptıklarını merak etmiştim ve onun da cevabını aldım şimdi teşekkürler. Gözümden iyice düştüler.

4 Beğeni

Conan çok ama çok emin ellerde.

1 Beğeni

Yakın zaman önce 2 kitap olarak yayınlanan Conan kitabından farklı mı bu kitap.

Sonradan Ekleme:
Yeni kitap haberlerinde sorumun cevabı varmış.

Devamı da çıkacaktı yanlış hatırlamıyorsam. Hüseyin bey bir yerde bahsetmişti konuyla ilgili ama bulamadım :slight_smile: İlk iki kitabı aldım devamı gelirse Gece kitaplığından devam :slight_smile:

3 Beğeni
5 Beğeni

kolay gelsin hurin in cocuklari yeniden basilacak mi ve gondolin in dususu cevirisi ne zaman yapilicak bilgi alabilir miyim

2 Beğeni

Yayınevi yetkilisi süresiz olarak gitti, o yüzden cevap alamayacksınız. Ama konu başlığı altında arama yaparak istediğiniz cevabı bulabilirsiniz.

Bu arada hoş geldiniz :blush:

2 Beğeni

Bayadır girmiyordum bu hatta şaşırdım yazınıza,gitme sebebi nedir?

"Yapılan yıkıcı eleştiriler"miş sebebi, ben de yeni öğrendim.

Son zamanlarda forumda bazı arkadaşların giderek artan saldırgan davranışlarının farkına varmaya başladık. Forumdan yönetici arkadaşların ricasıyla mümkün olduğu kadar polemikten kaçınıp başlığın konusundan sapmasını engellemeye çalıştık. Fakat yakın dönemde konu giderek yolundan sapmaya, maksadını aşan mesajların sayısı artmaya başladı.

Geçen hafta arkadaşımız ve çevirmenimiz Aslı Dağlı’ya yönelik hakaret içeren mesajlar atıldığını öğrendik. Bu foruma oldukça emek veren, her zaman bir şeyler paylaşmak konusunda hevesli olan birine bu şekilde saldırılmış olması bizi oldukça üzdü. Bu ve benzeri olayların hem kişilere hem de yayınevlerine yönelik olarak artmış olmasından dolayı da üzülüyoruz açıkçası. Bu sineye çekebileceğimiz, sessiz kalabileceğimiz bir konu olmaktan çıktı ne yazık ki.

Tüm bunları göz önüne alarak İthaki Yayınları olarak süresiz olarak Soru Hattı’ndaki faaliyetimize ara verme kararı aldığımızı sizlere haber vermek istiyorum.

• Emre Bey’in duyurusu
4 Beğeni

Ne diyebilirlerdi başka, söz verdiğimiz halde yetişmeyen seriler, basacağımız halde yarım bıraktığımız/baskısı biten kitaplar. Dağılan ve kalitesi düşen kitaplarımız nedeniyle artık cevap veremiyoruz mu deselerdi :slightly_smiling_face:

19 Beğeni

İthaki’den yeni bilgiler;

• Yakında bilimkurgu klasiklerinin 50. kitabı ve unutulmuş fantastiklerin 4. kitabı gelecekmiş.

• Destanlar Çağı’nın devam kitabı fuarda yok.

• Bir ihtimal Kadim Kanunlar’ın 2. kitabı gelebilirmiş fuara.

• Gelecek seneden önce yeni epik fantastik serilere başlamayacaklarmış.

Varsa merak ettiğiniz başka bir şey sorabilirim.

16 Beğeni

:slight_smile:

:frowning:

7 Beğeni

Üç Cisim 3. kitap Ölümün Sonu kitabı için hazırlık var mıymış? sorar mısınız?

8 Beğeni