Japon Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Bu açıyı gösterdiğin için artık ben de kelebek kovaladığını düşünüyorum, teşekkür ederim. :sweat_smile:

2 Beğeni
8 Beğeni

Ginza Hayaleti daha önce hiç çevrilmedi değil mi?

1 Beğeni
9 Beğeni

Bazı kitaplar birkaç kez okunmalı :slight_smile:

3 Beğeni
4 Beğeni

Sıradaki kitabın kapağından bir kesit yayınlanmıştı, teliflere baktığımda bu kitap olduğunu gördüm

1 Beğeni

Aynalar Cehennemi

Kitabı son öyküden başlayıp başa doğru okudum. Bence siz de öyle yapın. İlk iki öykünün vuruculuğu diğerlerine göre daha fazla. Öncelikle yazar Japonca telaffuzu Edgar Allen Poe mahlasıyla yazıyor ve bunu başarıyor da. Öykülerin bazıları sıradan gelebilir. İlk Poe öykülerinde benzer durumu yaşamıştım okurken ve sonra tiryakisi olmuştum. Burada ilk 3 öykü hariç tiryakilik bir durum olmasa da 12 öykü kendisini gayet güzel okutuyor.

Sıralamayı beğeni sırasına göre yaptım.
İçindekiler:
-İnsan Koltuk, öykünün iskeleti Zweig’in Bir Kadının Yaşamından 24 Saat aslında. Mektupla başlıyor ve mektupla bitiyor. Kurgusu çok güzeldi.
-Aynalar Cehhenemi, P-L ayarında güzel bir öykü. Lovecraft gibi aklınız almaz anlatsam, ben de anlatamam cümlesi de geçiyor hatta.
-Mars Kanalları, adından anlaşılamayacağı gibi bk öyküsü değil ama çok güzel bir öykü.
-Kumaş Resimle Birlikte Yolculuk Eden Adam
-Kırmızı Oda, bu okuduğum 3. Kırmızı Oda öyküsü. Daha önce Agatha ve Wells’ten okumuştum. Bu da iyiydi. 99’un Katili teması oldukça yaygın sanırım Japonlarda. Bu arada ben de 99’un Katiliyim. Kitabı okurken 99 tane sinek katlettim.
-Psikolojik Test, polisiye türdeki tek öykü.
-Zehirli Ot
-O-sei Sahnede
-Parmaklar, tek klişe öykü.
-Yüzük
-İki Sakat
-Monogram, öyküyü okurken Poe’nun Küçük Fransız Neden Eli Askıda Dolaşıyor? öyküsünü anımsadım. Benzer kurguda denebilir.

2 Beğeni
12 Beğeni

Kapaklar yine harika :heart_eyes:

6 Beğeni

Kaçta bitecek bu serii. Benim yavaştan gözüm korkmaya başladı. İyi satıyor diye sürekli devamı gelecekse sıkıntı benim için. :joy:

3 Beğeni

Bence daha tam anlamıyla basılması gereken kitaplar basılmadı. Yakın zamanda Kawabata, Ryu Murakami, Ryunosuke Akutagava, Banana Yoshimoto vs falan bekliyorum kendi adıma. Olmazsa klasik namına pek bir şey basılmadı. :unamused:

Ha evet, unutmadan Mishima :smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni

Kitaplıkta yer kalmadı. Satayım bari elimdekileri. :joy:

Yeni bir kitaplık al, satma. Bu gidişle elimizdekilerle milyarder olacağız. O_o

1 Beğeni

Milyarder olmanın, her şey milyara satılınca anlamı olmuyor yalnız.

Mishima bu seriden gelmez bence ayrıca. Az sayfalı, daha önce çevrilmemiş ve az bilinir olanlara yöneliyorlar gibi geldi bana. Ha basmak isterseler sosnsuz kapak varyasyonu var pinterestte geçen fark ettim. Japon gazetelerini bile çevirebilirler isterseler xd

1 Beğeni

Açıkçası tüm kitapları satıp kindle’a geçme düşüncesi var kafamda.

1 Beğeni

Manevi milyarderliği kasttediyorum belki. :unamused: Bir daha basılan nice güzel kitaplar hangi ara basılacak. :stuck_out_tongue: Kalpsiz.

Bütün kitaplar kindle da olmuyor yalnız. :frowning:Fiziksel kitabın yeri de çok ayrı. @Artorias

1 Beğeni

1000’er sayfalık Genji Monogatari ve Musashi gelince iflas edeceğiz gibime geliyor. :smiling_face_with_tear:

3 Beğeni

images-10

Evde biriken kitapların verdiği his bu valla. Bence de daha az yer kaplamalarının zamanı geldi. Ama işte tamamen geçiş olmuyor, her kitap bulunmuyor dijitalde, yeni çıkanlar özellikle. Yarı dijital yarı yer işgal etmeli bir geçiş dönemine denk geldik okur olarak sanırım.

1 Beğeni

Ben son zamanlarda çok fazla kitap okuyamıyorum. Belki de hepsini satmam ama bir şeyler satıp yer açmam lazım. Tarzım olmayan çok kitap almışım. Bir de bana sürekli kitap geliyor artık nereye yerleştireceğime şaşırdım.

1 Beğeni