Karn Aduamin (Tanışalım, Kaynaşalım)

Teşekkürler. Bu ayki öykü seçkisine de katılacağım. Eğer ilginizi çekerse profilimde twitter hesabım var. Oradan ulaşabilirsiniz diğer hikâyelerime :slight_smile:. Sizin de varsa yazdığınız hikâyeleriniz ben de göz gezdirmek isterim.

3 Beğeni

2 Beğeni

Merhabalar efendim,

Ben Yeliz, ikinci üniversite olarak-şu anlık-mimarlık okuyorum ayrıyeten hemşireyim. İlk okuduğum roman ilkokul 5. sınıftayken Sol Ayağım’dı. Bir kaplumbağam ve bir kedim var, genellikle gezmekten çok kitap okumayı tercih ederim bu yüzden ev kuşu olarak adlandırılırım burayı da bir kitap hakkında araştırma yaparken buldum ve uzun zamandır aradığım bir şeyi bulmuş gibi hissettim😅 Genellikle araştırma, felsefe, tarih, sağlık, sanat konulu kitaplar okurum ama burada bir sürü fantastik kurgu kitap öğrendim önceden pek tercihim olmasa da galiba bende sizin sayenizde başlayacağım. Hoş buldum😊

18 Beğeni

@yelz hoş geldin. Benim de iki tane kedim var. Birinin adı Lokum diğeri de Zeyna. Hayvanseverleri aramızda görmek güzel :slight_smile:

4 Beğeni

Ne kadar tatlı isimleri var.

Onlarsız bir hayat düşünemiyorum.

6 Beğeni

4 Beğeni

Hoş geldiniz dostlar. @SteinsArito @yelz ve @Keystone35

Beni bildirimlerinizde çokça göreceğinizin sinyali gelmiştir muhakkak. :joy: Şimdiden her bildirim için özür dilerim.

6 Beğeni

Olur mu canım iyi ki varsınız siz de. :sweat_smile: Ben de sizden hatalarımı öğreniyorum. :blush:

1 Beğeni

Hatalarımızı bize gösterdiğiniz için teşekkürler :smiley:

1 Beğeni

Hep ben göstermeyeceğim. Yeri gelecek siz de benim hatalarımı yüzüme vuracaksınız. Buradan olmasa da özelden olabilir. :joy:

2 Beğeni

İnsan böyle büyür ve başarılı olur zaten. O vakit geldiğinde ben de bildirim kutunuzda bulunmaktan mutluluk duyacağım :smiley:

2 Beğeni

Sepetimde Zeynep Korkmaz’ın gramer kitabı var.
Size daha az uğraş çıkartacağım söz veriyorum. :joy:

2 Beğeni

@yelz @Keystone35 @SteinsArito

Hoş geldiniz.

:krs:

3 Beğeni

Herkese merhaba, aslında çok uzun zamandır uzaktan takip ediyordum forumu üye olup olmamak arasında git gel yaparken sonunda üye oldum. Eski fantastik üyesiydim. Burayı keşfedeli bir sene oldu. Eskiden tam bir kitap kurduyken oğlum doğduğundan beri (3senedir):upside_down_face: kitapları unuttum desem yeridir. Ama içimdeki sevgileri ve özlemi hala çok fazla. İnşallah burayla birlikte yeniden eskisi gibi kitaplara dönebilirim :slightly_smiling_face: tabii önerilerinizle :upside_down_face:

16 Beğeni

Merhaba, hoş geldiniz. İyi forumlar dilerim. Öneri konusunda forum ahalisinin gerekeni yapacağından hiç şüpheniz olmasın. Herhangi bir konuda sıkıntı yaşarsanız ya da merak ettiğiniz bir şey varsa bana ya da diğer denetmen arkadaşlara sorabilirsiniz.

2 Beğeni

Merhaba, hoş geldiniz. Eskiden olduğu gibi şimdi de kitapların peşinden koşmanız için sadece bir kaç link bırakacağım. :hanci:

Mesajlarınızı merakla bekliyoruz.

:krs:

4 Beğeni

Tesekkur ederım :slightly_smiling_face:mutlaka hepsıne bakıcam :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Selamlar Kayıp Rıhtım. Siteyi uzun yıllardır takip eden, forumu da ara ara bazı başlıklardan takip eden biri olarak sonunda üye olmaya karar verdim. Çook çok eskiden, eski forumda da üyeliğim vardır belki gibi hatırlıyorum ama ne isim ne de mail hatırlamıyorum.

Üye olmamın nedeni tamamen bencil! Kitap okumak isteyip okuyamamak, efendime söyleyeyim vakit yaratamamak, sonrasında üşenmek yorgunluğu bahane etmek vs. Ama bir yandan yeni kitaplar almaya devam etmek, yarınlar yokmuşçasına ( evet çünkü baskısı bitebilir? ) kolileri eve çağırmaya devam etmek filan derken özellikle 2021 ile kendime çok kitap okuma, eski okuma alışkanlıklarıma geri dönme, okunmamış kitap stoğunu eritme gibi hedefler koymuştum. Tabi ki tutturamadım :slight_smile: Ara ara göz ucu ile ziyaret ettiğim forumda daha aktif olup benden daha kitap sevdalısı siz değerli dostları izleyerek kendimi gaza getirme ve daha motive etme hedefindeyim. Bu arada forum ve topluluğa da ufak ufak katkı sağlayabilirsek ne mutlu, bakalım tutacak mı bu sefer :slight_smile:

Tanışma başlığına kendimizden de biraz bahsetmek gerek; yaş 32 isim Özer lokasyon İzmir. İlköğretim sistemimizin muhteşemliği sırasında aşılı sıkılan süper fırlamalar neslinden olarak; Yüzüklerin Efendisi, Ejderha Mızrağı, Harry Potter, Unutulmuş diyarlar filan derken paçalara kadar spekülatif kurguya batıp bunca yıldır da keyifle devam etmekteyim dostlar. Temelde Fantastik Edebiyat okuruyum, ana zevkim sanırsam ki epic high fantasy oluyor. Ama edebi olarak güzel ve kaliteli olan ne denk gelse yeniyor genelde, hele ki birbirine yakın her türleri de bi şekil hüpletiyoruz.

Şimdilik yeterli olur herhalde, başlıklara ufak ufak yazdıkça da sanırım daha bi tanışıklık artar :smiley: Herkese keyifli forumlar dilerim.

17 Beğeni

Hoş geldiniz.

Hangi serileri okudunuz, hangileri favoriniz? Burada sıkı bir fantastik okur kitlesi var. Belki tavsiye de isteriz sizden.

2 Beğeni

Teşekkür ederim hocam hoş buldum. Aslında farklı türleri de okuyorum tabi ama asıl aşk fantastik olunca ondan örneklemek en doğrusu olur gibi şimdilik :smiley: Her okuduğumu listelemek zor, şöyle belirtebilirsem Türkçe olarak okuma yapıyorum. Orjinal dilden belki zorlasam okurum ama zaten elde bu kadar okunmayı bekleyen kitap varken o denizlere hiç açılmıyorum şu an :smiley: Dilimize kazandırılan hemen hemen tüm fantastik esere de ya bi şekil bulaşmışımdır ya da kitaplıkta okunma sıralarını bekliyorlardır diye düşünüyorum.

Bazı tavsiye başlıkları gördüm, takibe aldım onları. Arkadaşlardan yeni mesajlar düştüğünde nacizane tavsiyeler verebiliriz umarım :slight_smile:

Favori olayı da çok zor bişi aslında ama top noktam Zaman Çarkı’dır kesinlikle. Bunda benim detay seven yapım, betimlemeler ile evrene daha derin dalmayla mest olmam ve high fantasy de kaliteli büyü mekaniği sistemleri aşkım filan çok etkilidir muhtemelen. Aynı paralelde Sissoylu da severim.

İnsanın beğenisi okuma yaşı ve olgunluğu ile de değişken tabi; ben DL ve FR dünyalarının kaliteli yazılmış kitaplarını da aşırı severim. Ama bunları yıllar önce okuduk, şimdi tekrar okusam aynı şevkle sever miyim o bir soru işareti :smiley: Aynı durum Gediksavaşları için de geçeri sanırım :smiley:

Yakın zamanda Kadim kanunlar serisi de okudum, beklediğimden daha çok beğendim çünkü ilk kitabı birkaç sene önce okuduğumda çok da beğenmemiştim. Tür olarak grimdark ı da severim tabi yeri gelmişken belirtmeli :smiley: ışıkyaratan serisini de çevrilmiş olanları okudum, büyük bi potansiyel gördüm ama sanki yazarda bi sıkıntı var daha tam çözemedim :slight_smile: Son zamanlarda da Diskdünya ya merak saldım :grinning_face_with_smiling_eyes:

6 Beğeni