Kitaplar Hakkında Danışma Başlığı: Şu Kitabı Okudunuz mu?

Okumadım ama en iyi çizgi romanların arasında olduğunu biliyorum. Hatta bu seride ilk defa John Constantine gözüküyor. Çok beğenilen bir seridir alırsanız pişman olmazsınız bence.

1 Beğeni

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Arayıp da Adını Hatırlayamadığınız Kitaplar

Kitap Ölü Canlar.
Yordam tarafında Nuri Yıldırım, Türkiye İş Bankası tarafında Mazlum Beyhan.
Hangisini tercih etmeli? Fiyat hiç önemli değil…

1 Beğeni

Mazlum Beyhan çok beğenilen bir Rus klasikleri çevirmeni. Bazılarına göre en iyisi. Yani tavsiyem İş bankası.

2 Beğeni

https://cdn.kidega.com/product-images-opt/publication/97/86/05/9786052999585.png?v=2020-1

Özgün bir kitap mı yoksa Asoiaf çakması mı?

1 Beğeni

Geçen galiba Hacı Murat için sormuştunuz ve söylemeyi umutmuştum. O kitap için söylediğimi Ölü Canlar için söyleyeyim: Mazlum Beyhan gerçekten harika bir çevirmendir. Ama illa bu ikisinden birisi olacak demiyorsanız ben Günay Çetao Kızılırmak çevirisini tavsiye ederim. Galiba bahsettiğim çeviriyi en son Doğan Kitap basmıştı.

1 Beğeni

@Leingrad hocam belki sizin bilginiz vardır, kitabın çevirisi vs iyi midir? aynı yayınevinin Alastair Reynolds kitapları için çevirileri çok kötü diye duydum.

1 Beğeni

Ben denk getirip de alamadım bu kitapları. Fiyatları çok pahalı. Türkçe metine bakamadım bu yüzden. Ayrıca en son 6. Cilt’i konuşmuştuk 7. Cilt de çıkmış şimdi gördüm.

Şimdi baktığım kadarıyla ilk olarak 1987 yılında yayınlanan çevirinin gözden geçmiş ve genişletilmiş haliymiş.

2 Beğeni

Anladım hocam. Bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum. Eski çevirinin genişletilmiş hali olduğu için düzgündür diye düşünüyorum. Bende geçen alayım dedim 5 kitap 300 TL’ye denk geliyordu son anda vazgeçtim. Fiyatlarda oynama olmazsa mecburen yaza doğru alacağım.

1 Beğeni

Grimm masallari almak istiyorum.Sizce hangisi alinmali?

4 Beğeni

YKY pek bulunmuyor. Everest’in yorumları çok olumluydu.

Edit: Artemis yazacağıma Everest yazmışım pardon :smile:

Bunu ben de sormuştum, gelen yorumlardan karar verebilirsiniz.

1 Beğeni

Şu anda okuyorum iyi gidiyor ama Moore okuyacaksan “watchmen” :sunglasses::+1:

5 Beğeni

Watchmen’i yakında edinip başlayacağım. Kötü bir şey söyleyen olmadı. :yum: Swamp Things de listemde. :+1:

1 Beğeni

İslamiyet Öncesi Türk Tarihi için Ahmet Taşağıl’ ın yukarıdaki kitaplarından hangisini önerirsiniz? Okuyanlar kitaplar ve içeriği hakkında ne düşündüğünü söyleyebilir mi? Teşekkürler.

Kök Tengri’nin Çocukları’nı ders için almıştık iki ders sonra ders hocası, kitabı güncellenmiş bilgiler içermediği için farklı bir kitapla değiştirtti. Diğer kitabı okumadım.

1 Beğeni

Alfa yayınlarından

“Yahudilerin tarihi” kitabını okuyanınız var mı ?

Ve antik dünya tarihiyle ilgili kitap önerisi olan var mı ?

Not: “okuyanınız” kelimesini yanlış mı yazıyorum :slight_smile:

1 Beğeni

3 Beğeni

Okuyan var mıdır? Ya da yayınevi hakkında bilgisi olan. Çok vaktim yoktu karıştıramadım pek.

Son Av kitabını okuyan var mı acaba? Nasıldır?