Kitaplar Hakkında Danışma Başlığı: Şu Kitabı Okudunuz mu?

Üç cilt de çok iyiydi. Düşünmeden almanızı öneririm.

1 Beğeni

Düşünürse almaz mı yoksa xd

2 Beğeni

Her an her şey olabilir. :joy:

Tudem’in bu serisindeki kitaplardan birini okuyan var mı? Baskıları çok güzel olduğu için dikkatimi çekmişti, eser seçimleri de iyi gibi ama pahalı olduklarından toplamaya başlamak konusunda şüpheye düştüm.

Lloyd Alexander’ın 5 kitaplık Prydain Günlükleri serisinin 3 kitabı Artemis tarafından basılmış, diğer ikisi basıldı mı, hiç basılmadı mı, akıbetini bilen var mı acaba?

resim

Sarah J. Maas’in Cam Şato serisini okuyan var mı? Şu an ilk kitabı okuyorum ve güzel gidiyor ama sonradan bozulur mu bilemedim. :sweat_smile: 7 kitaplık bir seri olduğu göz önünde bulundurulunca serinin bozulması ihtimali göz korkutuyor. Yine de elimde ilk 4 kitap vardı, devamını da sipariş ettim. Umarım güzel bir seridir de hayal kırıklığı yaşatmaz. :upside_down_face:

1 Beğeni

Ben ilk iki kitabını okudum. İlk kitabı hiç ama hiç beğenmedim. İkincisi, ilkinin eksiklerini büyük ölçüde kapatsa da devam etmeme yetecek kadar değildi. Eğer ilk kitabı sevdiyseniz seriyi de seversiniz, yok ben gibi ikinci kitap bile yetmediyse büyük ihtimalle sevmezsiniz.

@Howl Teşekkürler.

2 Beğeni

Ben aslında okuduğum popüler kitapların çoğunu beğeniyorum, böyle tuhaf bir yanım var. :sweat_smile: Yine de yeni bir seriye başlarken şüphe olmuyor değil. :smile:

1 Beğeni

Popülerlik benim umurumda değil okurken, önemli olan beklentilerimin karşılanıp karşılanmadığı :slight_smile: Ben bu seriyi okurken dünyanın en iyi kadın suikastçısını okumayı beklemiştim ancak Twilight gibi saçma sapan bir aşk üçgeni okurken buldum kendimi. 3. kitap dediğim gibi bir nebze toparlasa da, benim için yeterli olmadı. Dilerim 7 kitabı da severek okursunuz :slight_smile:

1 Beğeni

Evet, kitabın vaat ettiği kadar güçlü bir yapısı yok sanırım. Yine de ben Celaena’yı sevdim, daha önce Ölümün Hizmetkarları adlı bir seri okumuştum. Onunla benzer yanlarının çok fazla olduğunu düşünüyorum. Belki biraz da o seriyi beğendiğim için Cam Şato da güzel gelmiş olabilir. :smile:

1 Beğeni

Ölümün Hizmetkarları serisini ben de okudum, üç kitabı da kendini okutsa da sevdiğim sadece ilk kitap olmuştu. :slight_smile: Bu arada yazarı Robin Lafevers olan seriden bahsediyoruz değil mi??

2 Beğeni

Ben de en çok ilk kitabı sevmiştim, ilk kitaptaki baş karakter daha çok hoşuma gitmişti. :sweat_smile: Evet, o yazarın serisi. :blush:

1 Beğeni

İş bankasından çıkanı rahatlıkla okuyup anlayabilirsiniz.

Serinin ilk 4 kitabini bitirdim. LitRPG alt turunun guzel bir ornegi. Temel yapisi, hikaye devam ederken karakterlerin seviye atlamasi uzerine kurali. Bayaa bir rpg oyununda oldugu gibi karakter gelistirmesi goruyorsunuz, seviye atlamayla birlikte yeni gucler, mob kapismalari, boss savaslari,yuksek seviye malzeme toplama vs hepsi var. Tabiki butun bunlar evren kurulumu ve ortaya koyulan buyu sistemi dahilinde belli bir hikaye takip ederek oluyor.
Bu seri de oldukca klasik sayilabilecek bir olay orgusuyle basliyor. Bas kahraman hic bir gucu olmadigina inanarak buyuyor, cevresinde seviye atlayan yasitlarindan geri kaliyor, kendi kurnazligiyla hayatta kalmaya ve akranlarina yetismeye calisiyor. Ana hikayenin arka planinda ise tanrilar kendi aralarinda catisiyor.

10688_Koylu_Isyani-Honore_De_Balzac152
9786051718811
Balzac’ın bu kitapları birbirinin aynısı mi acaba? Oda yayınlarının Balzac’ın ilk kitabı diye geçiyor. Alfa yayınları hakkında pek fikrim yok. Uzun zamandır balzac’a kronolojik olarak başlamayı düşünüyorum. İkilemden dolayı başlayamadım. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların yorumlarına ihtiyacım olacak. Şayet aynı kitap ise Alfa yayınlarından okumayı düşünüyorum.

1 Beğeni

Christopher Ruocchio’nun Sun Eater serisini duyan, bilen, okuyan var mıdır?

Susan Wise Bauer in Tarih kitabından memnun kalmadığımdan dolayı Umberto Eco nun Orta Çağ serisini okumayı düşünüyorum. Bu seriyi okuyan var mı? Dili nasıldır v.s bilgi verebilecek olan olursa sevinirim çünkü fiyatı dolayısı ile biraz elim titriyor :slight_smile:

0000000584788-1

2 Beğeni

Susan’dan neden memnun kalmadınız?

1 Beğeni