Okuma Etkinliği - Ölühane Kapıları (Malazan #2) - Steven Erikson

Hood iki ileri bir geri yapanlara da gülsün.

1 Beğeni

Tavore candır gerisi heyecandır :slight_smile:

1 Beğeni

Haha, hocam Tavore de candır tabi. Ama idolüme laf ettirmem :roll_eyes:

Bu arada foruma hoş geldiniz! Serinin tamamını okumuş muydunuz? Okuduysanız sizi spoiler’lı başlığa da bekleriz.

Coltaine! Hocam hoş geldin foruma.

Senden ve @nefarrias_bredd hocamdan ricam, bahsi geçen isimleri spoiler etiketine alır mısınız?

Burası ikinci kitaba ait bir konu olduğu için serinin geneline yönelik yorumlar yapmamaya özen gösteriyoruz.

2 Beğeni

Spoiler olabilecek her şeyi blurlamayı unutmayın. İlk mesajınız olduğu için ben düzenledim fakat bundan sonraki mesajlarınız için blurlamayı kullanmayı unutmayın ki okuyucuların ve kitabı okumak isteyenlerin tadını kaçırmayalım.

Kitabı bitirdin mi ki sen??? Biz 1 hafta geç inceleme atınca auuuv…

O kitabı bitireceğine dair söz vermedi ki. :slight_smile:

Sen kendi verdiğin sözün altında kaldın. Unutma, Malazan dünyasında söz, altından ağırdır (literally).

3 Beğeni

Ben de söz vereyim bari ama tarih yok. Haplo’nun düştüğü durumu görüp ibret aldım.

1 Beğeni

Bununla ilgili benim bazı hipotezlerim var. Ama Ermişlikle ilgili ufak bir spoiler vermeden nasıl anlatabilirim emin değilim. :slight_smile:

1 Beğeni

Kitabın 2. bölümü bitti. Biraz yavaş okuyorum ama kitap güzel gidiyor.

2 Beğeni

Randalthor sence ermiş miydi?

En büyük hayaliydi ama muradına erememiş. Tamam vurmayın! vurmayın!

1 Beğeni

Şimdi 9. bölümü bitirdim. Anlamadığım bir şey var

Legana kılıcını neden verdi ve bunun için neden Bulutlu’yu seçti? Tor’dan da okudum ama bu sahneyi genel olarak pek anlamadım. Daha sonra açıklanacak derin bir altmetin mi var yoksa ben mi bir şeyler kaçırdım? :slight_smile:

3 Beğeni

Gelecekte bir şeyler bekliyorum, özellikle yırtığa giderken Tiste’nin kellesini de alması bu işin püf noktası olacak bence.

1 Beğeni

Evet, o da başlı başına bir muamma. Valla sadece bu sahneden bile bayağı bir malzeme çıkar gibi duruyor, çok meraklandım. :roll_eyes:

Yanıtı sonraki kitaplarda. Rafo. :slight_smile:

@taurenim Bu arada Legana erkek. Ben okurken başta kadın sanmıştım. :slight_smile:

4 Beğeni

Yaa. Lostara Yil vakası oldu yine, ben de kadın sanmıştım. Söylediğiniz iyi oldu. :laughing:

2 Beğeni

Merak ettiğim bir şey var.

Tor özetler mi daha faydalı yoksa reddit slaytlar mı?

• Tor
  • Reddit

0 oylayanlar

1 Beğeni
  1. bölüm

YAHU neler oluyor böyle? Dehşetle okudum her şeyi

Yine anlamadığım şey ise şu: mühendislerin ve istihkamcıların güçlendirdiği bu araçların içinde yaralılar var mıydı yok muydu?

Eğer dehşetengiz bir biçimde sallamıyorsam nehrin dibine yaralılar ve yaralı arabaları konularak geçiş sığlaştırılmış? Şayet durum buysa, dehşetengiz olan hayal gücüm değil, Erikson olur.

Yaralılarla tıklım tıklım doluymuş gibi görünen saglamlastirilmis arabalar. Tas yontucular ve Istihkamcilar. Once arabaların karsiya geçmesi ve bunun neredeyse butün gece sürmesi. Yaralilar tas blokların üstune yatirilmis. Kahrolasi Istihkâmcilar bir yol insa etmisler!

Şurası. N’olur birisi bu yolun tam olarak nasıl inşaa edildiğini açıklasın. :slight_smile: