Özel Seri İstekleri

Ayrıntı şiir dizisi. Ayrıntının şiir dizisi kitaplarının bir kısmının tasarımları bu şekilde.

3 Beğeni

Fuzuli’yi okudunuz mu acaba? Bu diziden okunur gibi duruyor bazı şairler. Şeyh galip, Fuzuli, yanılmıyorsam Baki de vardı.

Bir sayfa Farsça/Türkçe şiir bir sayfa günümüz Türkçesi, ben günümüz Türkçesi olan sayfayı okudum.

Kelimelerin anlamını bilmeyince ve ayrıca gazel okurken vezin bilmek de gerekiyor, şiirin esas halini okuyamadım.

Hafız Divanı okurken de Fuzuli Divanı okurken de günümüz Türkçesi pek okuma keyfi vermedi bana.

3 Beğeni

Yeri gelmişken size sorayım istedim, ya da bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim: İş Kültür’ün bastığı Gölpınarlı tarafından hazırlanan Hafız Divan’ı acaba nasıldır?

Çeviri şiirlerin, manzumların kaderi bu sanırım. Şu an Mantıku’t-Tayr’ı okuyorum. Kafiyeler ve dizelerin ritmi korunamamış çevirirken.

1 Beğeni

İş Kültür baskısını almadım, o nedenle onun hakkında bilgim yok. Ayrıntının 2. cilt olan baskısını almıştım. Ayrıntı baskısı Divan bir sayfa Farsça bir sayfa Türkçe olarak basılmış.

1 Beğeni

Ayrıntı yayınları ağır kitaplar konusunu açabilir misiniz ?

Michael Connelly kitaplığı görmek güzel olurdu

Michio Kaku Kitaplığı

Ayrıntı Yayınları Ağır Kitaplar Dizisi

Michael Connelly Kitaplığı

Tüm konular açılmıştır. :wink: :wink:

4 Beğeni

Yapı Kredi Yayınları numaralı özel baskı kitaplarını da ekleyebilir misiniz?

Çok teşekkürler, elinize sağlık :slight_smile:

1 Beğeni

Elinize sağlık, teşekkürler:)

1 Beğeni

Yakup Kadri Karaosmanoğlu başlığı da açılması mümkün müdür acaba? Ben edebiyat öğretmeniyim. Bu forumu çok yeni keşfettim ve kütüphane oluşturmayı planladığım bu dönemde özellikle bu okuma rehberlerinin çok yardımcı olacağını düşünüyorum. Uğraş veren arkadaşların eline emeğine sağlık gerçekten. Yakup Kadri’den sonra Sait Faik Abasıyanık, Nazım Hikmet, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Memduh Şevket Esendal gibi yazar ve şairler de ele alınabilir bence.

7 Beğeni

Listeme aldım hocam en kısa zamanda eklemeye çalışacağım.

3 Beğeni

Merhaba kabalcı yayın evinin hümanitas dizisi ,ve ciltli tüm eserlerini yapabilirmisiniz

1 Beğeni

bir istekte benden olsun. iş kültür anı dizisi. harika kitaplar barındıran bir seri. ekleyebilirseniz çok memnun olurum.

2 Beğeni

Buna ben de +1 koyuyorum. Tarih anlamında çok değerli eserler gözümde.

2 Beğeni

@Tahsin_Avci , @allikaya ve @eleutheiros konuları kontrol edip açmaya çalışacağım.

2 Beğeni

Uzun Dünya için aradım ama bir başlık bulamadım. @fortknoxt en azından seri için kitapların listelendiği bir başlık açılsa, belki seriyi okuyanlar vardır, hem seriyi takip eder, hem de kitaplar ile ilgili yorumlarımızı yazardık.

3 Beğeni

Üstteki listeleri hazırlıyorum bir sıraya koydum listeleri. Bu isteği de aldım konuyu açarım. Hafta sonu tüm konuları açmaya çalışacağım.

4 Beğeni