Rüyalarınız

:grin: Acaba bilinçaltında “biri beni köle gibi boş işlerde kullanıyor” mu var? Ya da işaret rüyası mı? Çevreye olaylara bir göz gezdiriver bakalım…

3 Beğeni

Gerçekten olabilir, geçmişimde de örneği var… :smiley: Gözlemleyeceğim, teşekkürler.

3 Beğeni

Rica ederim. Ben seviyorum rüyalarım üzerinde düşünmeyi. Bilinçaltı ise kendimi tanıma, korku ve kaygılarımı anlayabilme fırsatım oluyor. Rüya ile amel edilmez fakat bazen olaylar olduktan sonra bir şeylerin işareti olduğunu anlıyorum. Sonra “Haa, böyleymiş meğersem” diyorum. Nadir de olsa oluyor.

3 Beğeni

Dün rüyada arkadaşımın beni terk ettiğini gördüm, :hushed: beni gerçekten terk ettiğini fark ettim ve uyandığımda her şeyin bir rüya olduğunu gördüm. Çok üzgündüm, çok kötüydüm, :pensive: :pensive:bir an için beni gerçekten terk etmediğimi fark ettim. :frowning: Rüyalar çok gerçekci oluyor. :disappointed: :cry:

4 Beğeni

Bir keresinde benzer birşey olmuştu. Orada mutluydum ben ama. Uyanınca ve gerçek olmadığını anladığım da üzülmüştüm. Küçüktüm, kendimi kandırılmış gibi hissetmiştim.

3 Beğeni

Rüyamda @alper abiyle evlerin yarı yarıya sular altında kaldığı kasvetli bir yerdeyiz. Karayip Korsanları atmosferli. Neyse her zamanki gibi baktım kitap okuyor. Abi kardeş gibi keşfe çıkmışız. Profilinde olduğu gibi Odin gibi giyinmiş elinde bastonu da eksik değil. Ben de çay götürüyorum, kitabın yanında iyi gider diye. Neyse bulunduğumuz evden dışarı bakıyor. Bende o sıra tamam simdi ben de azıcık kitap okuyabilirim diyorum. Sonra bir şeyler seziyor. Garip şeyler oluyor ve uyanıyorum.

Not: Bu rüyayı nasıl gördüm bilmiyorum ama hoşuma gitti paylaşayım dedim. :joy:

8 Beğeni

Rüya da Odin gibi bilgelik arayışındayız, ama çay olmadan bilgelik arayışı da bir yere kadar demişsin.

10 Beğeni

Yorumun bu olacağını düşünmemiştim. Gerçi çok çaycı biri değilim hatta hiç aramam. Ne alaka çay getirmişsem, insan Valhalla’ya ait bir içecek getirir. Yine kültürümü rüyamda da yansıtmışım :grin:. Güzel bir rüyaydı.

6 Beğeni

Vergiler nedeniyle Ballı Likör fiyatları Valhalla’da çok artmış, hem likör tesisleri kapatılmış, ithal ediliyormuş bu nedenle herkes çay içiyormuş, bence o nedenle çay ikram etmişsin. :slight_smile:

4 Beğeni

Hepsi Thor’un suçu. Ne olsa Loki’den bilmem ben. Keşke daha iyi bir yandaş olsaymışım, ne ikramlar var. Çay ne?:roll_eyes:. Neyse çay da güzeldir :blush::grin:

5 Beğeni

Lise yıllarını düşünüyordum al işte rüyama girdi. Ama ortaokul arkadaşlarım da vardı. Değişik bir rüya. Neyse anlatayım.

Lisede sınıftayım. O zamanlar dostum dediğim kişinin yanında oturuyorum. Ağzım kulaklarımda sırıtıyorum öyle. İlginçtir ki sol en arkada ortaokuldan tanıdığım iki arkadaş yan yana oturuyor. Öğretmen nedense bunlara kafaya takıyor. Sizi ayırmak lazım diyor, birinin yerini değiştiriyor. Sonra sınıfa soruyor. “Kim arkaya geçmek ister?” Der demez sınıf coşuyor. Herkes elini kaldırıyor. Ben yerimden memnunum. Elimi kaldırmıyorum. Gülerek sınıfı izliyorum. Bir tane arkadaşım baya komik. Elini kaldırmakla kalmıyor. Ayağa kalkıyor. Öğretmenin yanına doğru gidiyor, eliyle kendini gösteriyor. Tuhaf yüz şekilleri yapıyor. :joy: Eski sınıfımı özlemişim resmen.

Sahne değişiyor. Otobüsteyim. Yanımda dostum dediğim kişi var yine. Önlerde oturuyoruz. Otobüste başka kimse yok. Otobüste kimse olmayınca ben rahat davranıyorum, dans eder gibi komik şeyler yapıyorum. Sonra da diyorum ki "Bu otobüse ne zaman binersem bineyim hep böyle yalnız kalıyorum. " Niye öyle dedim acaba? :thinking: Halbuki otobüsle ilgili öyle bir anım da yok…

Otobüs bir okulun önünde duruyor. Şoför de otobüsten iniyor. Dostum da çok susadım, hemen okuldan su içip geliyorum diye fırlıyor. O sırada şoför de “Dur su dolduracaktım ben de” diye fırlıyor. Ben de otobüsten iniyorum. Bi bakıyorum önümde bir bidon, bir de hortum var. Ne yapacağımı anlıyorum. Sanırım şoför hortumu çeşmeye takmaya gitti diyorum. Tam hortumu bidonun ağzına koyduğum sırada telefon çalıyor ve uyanıyorum… Arayan kişinin söyledikleri de rüyanın üstüne gerçekten ilginç gitti…

Bu arada belki anlamışsınızdır. O dostum dediğim kişi ile artık dost değiliz. Kendi kendime o yoluna gitti ben yoluma gittim desem de aslında çok kırıldım çok…

4 Beğeni

Rüyamda Kralkatili Güncesini okuyordum ve hiç beğenmiyordum. Çok net olarak bu kitap önümdeydi, karakteri kafamda canlandırmıştım. Sonra etrafımdaki insanlar tek tek gidiyorlardı. Benden nefret edercesine linç de yedim. Twitterdaki linç kültürü böyle bir korku yaşattı sanırım. Twitterı azaltmalıyım. :smiley:

4 Beğeni

Bendende linç yiyebilirsin. Beğenmemek diye bir şey yok. Çıkar onu kafandan. :unamused:

4 Beğeni

Hayır hayır bu baskıyla okuyamam. :smiley:

2 Beğeni

Rüyamda başka bir forumun üyeleriyle bir binadaydık.Sonra bina bir anda ikiye ayrıldı birbirimize ateş etmeye başladık.Tam kafama kurşun gelirken bir anda uyandım. :T

4 Beğeni

Ben dün rüyamda kuzenimin kanser olduğunu görmüştüm. Çok kötü olmuştum. :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:

4 Beğeni

Nedeni hakkında hiçbir fikrim yok fakat inanılmaz derecede az rüya gören bir insanım. Artık ben mi hatırlamıyorum uyanınca hiçbir fikrim yok inanın. Bu yüzden küçüklüğümden beri belli başlı gördüğüm 4-5 rüya hep belleğimin bir köşesinde arada bir selam verir bana. Zaten görecek olursamda ya bu rüyaların devamını ya da aynı rüyayı aynı haliyle tekrar görüyorum. :sweat_smile:

5 Beğeni

7 gün önce Dan Brown’un “Cehennem” adlı kitabına başlamıştım. Kitapta bir ajan vardı. Ajan siyah pantolon, siyah deri ceket, siyah ayakkabılar giyerdi.
En güzeli de görevlere siyah BMW bir motorla gitmesiydi. Kitapta bir ara susturuculu bir tabancayla bir göreve gitmişti.

Bende rüyamda siyahlar içinde motorumdan inip bir binaya dalıyordum. Binaya çıkarken birkaç kişiyi vurup merdiven boşluğuna düşürüyordum. En son bir dairenin kapısını tekmeyle kırarak içeri dalarken birini görüyorum ve tam silahımı kaldırırken uyanıyorum.

Belki size kurgu gibi gelebilir ama gerçekten de böyle olmuştu. Çünkü kitap hakkatten harikaydı ve demek ki beni bayağı etkilemişti. Üstelik kitaptaki ajan kadındı ve ben erkeğim varın siz düşünün.:sunglasses:

5 Beğeni

Bugün ‘‘Tarantula Salgını’’ temalı bir kabus gördüm. Çok ürperticiydi. Corona bitmiş, Dünya post-apokaliptik bir haldeydi. Her yer yıkık döküktü. Her yerde büyüklü küçüklü tarantulalar geziyordu. Vücuduma yapışanlar oluyordu. Kaçıyordum, bir eve sığınıyordum. Evin içi de hep tarantularla doluydu. Yine yapışıyorlardı. Çok korkunçtu. Gerilim rüyası olarak puanım 10/10 :smiley:

3 Beğeni

Ben evimde oturmuşum, ama benim de puanım 10 üzerinden 15 :joy:

Örümceklerden çok korkuyorum :sob:

2 Beğeni