Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

Hangisini öneririm: (çeviri önerisi değildir, İtalyanca bilmiyorum. :slight_smile: baskı önerisi)

Bez cilt baskı diğer 2 baskıya göre indirimli fiyat üzerinden 20 TL daha pahalı ancak hem renkli resimler, hem kağıt kalitesi hem de bez cilt olması nedeniyle önereceğim baskı bez cilt baskı.

Bez cilt baskı içerik görselleri.

Soran olursa diye yazayım. Neden 3 baskıyı da aldım. Tüm baskıları kendim için almadım. Bez cilt olan baskıyı kendime aldım.

51 Beğeni

Mezun olayım okuldan,İlahi Komedyayı İtalyanca bilen birisinin gözünden inceleyip,yorum yapacağım,merak etmeyin :smiley:

7 Beğeni

Kitapyurdu teslim noktası aracılığı ile aldım.

16 Beğeni

Bez cilt ile onun üstündeki arasında neden kalınlık farkı var, kağıt kalitesi farklı mı?

1 Beğeni

Kağıt farkı nedeniyle öyle.

Bez cilt 708 sayfa
Karton kapak 696 sayfa.

Bez ciltte kullanılan kağıt Monte Cristo Kontu ciltli baskıda kullanılan kağıt ile aynı. Daha kaliteli bir kağıt ama gramajı düşük.

3 Beğeni

Sizce resimler ayrı kitaplarda mı daha iyi bez ciltte mi?

1 Beğeni

Bence bez cilt resimleri daha anlaşılır buldum. Tek cilt karton kapak çizimlerindense 3 cilt karton kapak çizimleri daha anlaşılır buldum…

Bence:
1- Bez cilt
2- Karton kapak 3 cilt
3- Karton kapak tek cilt

Bez cilt yukarıda paylaşmıştım. Karton kapak tek cilt resimlerden:

Karton kapak 3 cilt resimlerden.

Aynı bölümlerde olan resimlere bakmadım, o şekilde bir kıyaslama yapmadım.

Çizimlerin benim açımdan baktığımda anlaşılır olmasına göre baktım. Belki bir profesyonel veya kitabı okumuş için benim beğenmediğim tek cilt karton kapak içerisinde olan resimler daha anlaşılır ve daha iyi çizimler olabilir.

15 Beğeni

Bunlar Boticelli’nin resimleri mi? Pek benzetemedim kendisine.

1 Beğeni

:slight_smile: Ben bir tek gördüğümde Nuri İyem resimlerini tanıyorum, onun dışında bu sanat konusunda çok cahilim.

4 Beğeni

Kitapları satın alırken kasiyere kodları peşpeşe söylüyorsunuz.

1 Beğeni

Rise Of Endymion, Endymion Serisinin ikinci, Hyperion’ın dördüncü kitabı. Endymion’ı uygun fiyata henüz bulamadım :slight_smile:

They Walked Like Men, Simak’ın bilimkurgu romanı. Konusu klasik uzaylı istilasından biraz farklı. Uzaylıların dünyaya gelip tamamen yasal olarak evlerini işyerlerini arsaları fabrikaları satın alıp insanları yerinden etmesini ve ekonomik sistemi ele geçirmelerini konu alıyor.

Inferno ise Tanrının Gözündeki Zerre’nin yazarlarından İlahi Komedya retelling’i. Bir bilimkurgu yazarının gözünden anlatılan hikayede, ana karakterimize Benito Musollini yol gösteriyor :slight_smile:

24 Beğeni

Ben kitapların ciltli olmasına bayılıyorum genel olarak. Resim ve kağıt kalitesinde bariz bir fark var mı üç kitaba göre onu merak etmiştim. Şu an ciltliyi almaya karar verdim teşekkürler :slight_smile:

3 Beğeni

Ne güzel manzume şeklinde yazılmış ya. Altın Kitaplar da keşke böyle bassaymış. Okurken çok aşırı dipnot var ve dikkat dağıtıcı. Her manzumede 40-50 dipnot.

2 Beğeni

Evet var. Hangi resimler iyi anlatıyor konusu öznel bir değerlendirme ama bence bez cilt tercihi renkli resimler nedeniyle daha iyi olabilir.

1 Beğeni

Everest’i beklemek istiyorum. Onu da bir göreyim de. :slight_smile: Aslında almamak için bahane üretiyorum kendime.

2 Beğeni

Arkadaşlar merhaba.

Ben doğa betimlemesi okumayı çok seviyorum. Bu konuda uzun uzun betimlemelerini okuyabileceğim başarılı yazar ya da kitap tavsiyeleri verebilir misiniz? Yaşar Kemal ve Tolkien harici.

1 Beğeni

Aytmatov romanlarını özellikle tavsiye ederim.

1 Beğeni

Nadirkitap’da mı bunlar?

1 Beğeni

Bez cilt baskı dediğiniz en alttaki olan mı?

1 Beğeni

Evet nadirden aldım.

1 Beğeni