Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

Bu hafta gelenler :heart_eyes:
Hitler, Gazze’nin Dipnotları, Marco Polo ve Anathem’i Dolap uygulamasından aldım.

Prenses ve Goblinler harici Amazon’dan aldıklarım. Prenses ve Goblinleri n11de bulabildim.
Bunlar da BKM’den gelenler şaşırtıcı biçimde sorunsuz geldiler😂

29 Beğeni

Evet. En altta olan bez cilt baskı.

1 Beğeni

İstediğim Üniversite ve bölüme gitmeden önce birikimli gitmek istediğimden dolayı böyle güzel bir alışveriş yaptım.

48 Beğeni

İnternet üzerinden olmuyor mu?

1 Beğeni

Uzun süredir Nadir’de ingilizce orijinalleri aramıyordum, fena gaza geldim.

1 Beğeni

Tek cilt karton kapak olan yanlış hatırlamıyorsam Botticelli idi. (İlk üç çizim)
Ayrı ciltlerdeki de Dore. (Son iki çizim)

2 Beğeni

İnternet sitesinde de geçerli ama bu seferde kargo ücreti çıkıyor. İnternet sitesinde birleştirilemiyor diye biliyorum.

2 Beğeni

Okumadı keyifli kitaplar mıdır yoksa sıkıcı mı, bu tür ilgimi çekiyor.

1 Beğeni

32 Beğeni

bu kitaplar roman değil bilimsel, araştırma kitapları. Roman gibi okunamaz kitabı okurken önemli yerlerin altını çizilmesi, not alınması hatta internet üzerinden başka kaynaklardan yararlanmak gerekiyor tabii kişiden kişiye değişir ama ben bu kitapları böyle okuyacağım. 1 ayda okuyup kenara atmayacağım bir nevi ders kitabı olarak kullanacağım. Eğer Tarihi çok seviyorsanız sıkıcı geleceğini düşünmüyorum hatta okurken romanlardan bile daha fazla keyif alacağınızı düşünüyorum. Ama bu eserlere başlamadan önce Alfa’nın Antik Dünya adlı eserini okumanızı tavsiye ederim.

5 Beğeni

KTÜ Tarih mezunuyum ihtiyacınız olursa kitap önerisinde bulunabilirim :relaxed:

5 Beğeni

Şöyle bir başlığımız daha var. O başlıkta öneri istediğimiz mesajlar olmuştu.

5 Beğeni

Çok teşekkür ederim ince düşünceniz için :relaxed:

2 Beğeni

Kidega siparişim:

Artık az sayıda ve eksiklerimi tamamlayacak şekilde kitap almaya karar verdim. Zaten fiyatlar uçmuş. Neyse ki 10 TL indirim kodu + 25 TL Enpara ile normale (uyguna değil) geldi.

29 Beğeni

Evet ama o da mesaj verme kaygısı bir ideolojik alt metin güdüyor.

1 Beğeni

Teşekkür ederim yönlendirmeniz için. Müsait olduğumda okuldaki profesörlerin bize önerdiği kitapları ve bizzat kendi okuduklarımı liste halinde belirttiğiniz başlığa eklerim☺

5 Beğeni

Teşekkür ederim,
Sadece Antik Dünya mı, yazarın Orta Çağ ve Rönesans dünyası isimli kitaplarını da almak lazım mı?
Birde çevirisi iyi değil diye okudum birkaç yerde?

2 Beğeni

Babil

Dawkins “Gen Bencildir” 40. yıl baskısı hakkında şunları söylemeden geçmeyeyim.

Sert kapak baskı olması. :slight_smile: Kitabın en arkasında 3-5 sayfalık 40. yıl baskı sonsözü eklenmiş,( bu sönsöz için tarih bulamadım) Önsöz 30. yıl baskının önsözü ve 2005 tarihli. Önceki baskılarda olan ve ilk baskıya ait olan notlar 40. yıl baskıdan çıkarılmış.

Kısacası sert kapak - karton kapak ayrımı yapmayacaksanız ve 30 yıl baskıya sahipseniz 40. yıl baskısını almasanız da olur.

35 Beğeni

Yaşadığım yerde adam akıllı kitapçı yok ama 3 tane migros var. Migroslarda da National Geographic yok! En son ne zaman ellerime kitap aldım hatırlamıyorum valla. :unamused:

Dune beni baya etkiledi. Hal böyle olunca da geri kalan bütün kitapları aldım. :sweat_smile:
Operadaki Hayalet için de çok heyecanlıyım. Uzun süredir bekliyordum. :relieved:

İdefix’in sitesinde İthaki %40 indirimliydi oradan aldım bu arada. :slightly_smiling_face:

35 Beğeni

Hayırlı olsun, keyifli okumalar. Yunus Emre’den bir kaç resim paylaşmanız mümkün mü? Birde kitapta mevcut ise fihrist/içindekiler bölümü. Sitede hemen hemen tüm kitaplardan içerik paylaşılmış ama bunda yok maalesef.

@BerkayBing 2014 yılından beri ben de National Geographic okuyucusuyum. Hep de Migrosdan alırım. Ayın ikinci veya üçüncü günü gelir ilk haftası içinde de tükenir.

2 Beğeni