Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Kitap alıp okumayalı binlerce yıl oldu sanırım…

2 Beğeni

Kırmızıkedi’den bu ay gelenler…

18 Beğeni

Kingler Amazon’dan, yine 10/10 sipariş gönderdiler. Dresden kitapları idefixten depo hasarlı olarak geldi 10 yıllık baskı olduğu için normal karşılıyorum.

17 Beğeni

Keşke Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapsaydınız. Çünkü hiçbir gerekçe göstermeden cayma hakkınızı kullanarak kitapları iade etme hakkınız var. Başta Hepsiburada olmak üzere bazı siteler kanunu kendi lehlerine yorumlayarak iade almayacaklarını belirtiyorlar ama bu yanlış. THH, tüketici lehine karar veriyor. Aynı şey benim de başıma geldi. HB’dan aldığım kitaplar ikinci el gibi gelmişti. İade etmek istedim, aynı gerekçe ile kabul etmediler. THH’ne başvuru yaptım, lehime karar verildi.

2 Beğeni

THH ne başvursam benim lehime karar verirdi büyük ihtimal. Kitap karanlık kitaplıktaki üç silahşör kitabıydı. %50 indirimle yaklaşık 5-6 tlye geliyordu. Benim THH gidip gelme ücretip daha fazla tutacaktı yani. Birde o zaman kafamı kaldıracak vaktim yoktu birde bunla uğraşmak istemedim. Birkaç kitapta veya fiyat olarak yüksek bir kitapta olsaydı uğraşırdım kesin. Ben ucuz bir kitap kaybettim onlar müşteri :blush: Bir daha hepsiburadadan kitap almayacağım ve arkadaşlarımada almamalarını tavsiye ediyorum.

3 Beğeni

Soldakiler çeşitli takaslardan geldi.
Sağdakilerin çoğu Amazon’dan. Yine tertemiz ve çok hızlı. Aynı vakit sipariş geçtiğim idefix hala hazırlıkta :slight_smile: acelesi yok, sağlam gelsin yeter. Gelince onları da ayrı atarım.

İçten içe epsilon’a bu kadar atarlıyken kitabını aldım, dalgınlık desen değil, emek kavramı ne kadar dilimize hakim olsa da, yeterince içselleşmiş değil. İade etmeyi düşünmüyorum ama tekrarlanmaması adına kendime bir söz verdim. Olan taht oyunları okuma planıma oldu.

21 Beğeni

THH’ne gitmenize gerek yok aslında. E-Devletten başvuru yapılıyor. Şikayetinizi yazıp gerekli belgeleri (faturayı, hasarlı ürünün fotolarını vs.) siteye yüklüyorsunuz o kadar. Gerisini onlar hallediyorlar. Birkaç ay sonra karar posta ile adresinize geliyor.

2 Beğeni

Bunu biliyordum teşekkürler

Evet haklısınız küçük bir meblağ için uğraşmaya değmez. Benimki 100 TL bir alışverişti ve HB yetkililerinin tavırlarına gıcık olmuştum :slight_smile:

n11 indirimi ve babalar günü kuponuyla aldığım Witcher seti
( Hiç witcher ayracı çıkmaması üzdü :pensive: )

@mit inÇevirmenin Çemberi: 2312 yazısını okuduktan sonra aldığım 2312 ve diğerleri

@Blackheart Bende gıcık olmuştum bu arada :grinning:

30 Beğeni

Bugün gelen kargom :v::partying_face:

31 Beğeni

Keşke Vahşi Hafiyeler’i hiç okumamış olsam ve okurken aldığım o hazzı tekrar yaşayabilsem. Çok güzel kitaplar almışsınız, iyi okumalar.

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Size de keyifli okumalar.

1 Beğeni

Witcher serisini hangi dükkandan aldınız? Pegasus Yayınları dükkanından mı aldınız yoksa başka bir yerden mi? Sorma sebebim aynı dükkandan iki kere sipariş verdim. Witcher serisini aldığımda kutu yırtık geldi. Kitaplarda sıkıntı olmadığı için durumu dükkana söyledim ama değişime göndermedim. İkinci kez yine aynısı oldu. Bu kez kitapları değişime göndereceğim. Sizde de benzer sıkıntı oldu mu diye sormak istedim.

1 Beğeni

Evet pegasus dükkanından aldım.Ne kitaplarda ne de kutuda hasar yok sadece ayraç yok bende :grinning:

Sepete ekledim. :slight_smile:

1 Beğeni

Sizin kutuya da poşetle koymadılarsa sorun kargo şirketinde demektir. Konuyu uzattığım için kusura bakmayın, sorgulamamın sebebi kargo şirketine veya Pegasus Yayınları’na bununla ilgili geri dönüşte bulunacağım. Sonuçta yüz elli lira ve üzerine kargo bedava. Daha üst sınırda kargo bedava olan bir şirket görmedim. Bu ücrete rağmen kargolar bu kadar zararlı geliyorsa biraz kendilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Kaldı ki ücret yüksek olmasa bile dikkat etmeleri gerekiyor ayrıca artık firmaların içinde bulunduğumuz süreci kötüye kullanmaya başladıklarını düşünüyorum. Başka bir yayınevinden aldığım kitabı hala değişim için gönderemedim. Kota varmış da bu sıra neden bana bir türlü gelmiyor onu anlamadım.

Anlıyorum uzattığınız yok yani :blush: Evet tek bir kolinin içinden kutu set çıktı sadece. Hasarınız kargodan önce mi oldu kargo sırasındamı acaba.
Ben kargodan memnunum. Getiren arkadaşla iyi bir ilişkimiz var. Kitap siparişlerimi hep o getirdi. Hatta “Pandeminin bitmesini beklediniz heralde kitap siparişi için” diye şakalaştık :blush:
Aras kargoda bir kota olduğunu biliyorum. Kotanın sınırıda belli değilmiş. Bir gün onken diğer gün yirmi olabiliyormuş. Erken bi vakitte gitmenizi tavsiye ederim değişim için gideceğiniz kargoya biz öyle çözmüştük sorunumuzu.

1 Beğeni

Az önce iki kargo firmasından çevrim içi kurye çağırdım. Birisinin geleceğinden eminim ancak aras kargo şubesinden hiç umudum yok.

1 Beğeni

Birde pegasusla görüşün isterseniz. İnstagram üzerinden kısa bir zaman sonra dönüş yapıyorlar.