Türkiye Gündemi

Kimsenin siyaset konuştuğu yok. Askerlerimize yapılan saldırı ve şehitler konuşuldu genel olarak. Ayrı bir başlık açıldı zaten. okumak istemeyenin başlığa tıklamaması yeterli. Ayrıca forum kurallarına aykırı bulunursa başlık kaldırılabilir bildiğim kadarıyla.

@Vector siyasi mesaj yazmak yanlış tabi ki. Sonuçta sadece dünkü olaya özel bir başlık olarak açılmıştı. Yaşanan üzüntüyü dile getirmek amacıyla… En azından ben öyle gördüm.

7 Beğeni

Durum bu şekilde, yapacak bir şey yok :slight_smile:. İkinci evim diyebileceğim, tüm sıkıntılarımdan kaçtığım bir yer burası. Özel ve güzel bir oluşum. Sadece tehlikeye atılmasını istemem. Şahsi görüşüm.

@Blackheart Ben, insanların fikirlerini açıklamasına karşı değilim. Asla değilim. Fakat başlıkta siyaset içerikli mesajlar var. Onu belirtmek istedim. Sonuçta Rıhtım Kurallarına göre yanlış bir durum.

4 Beğeni

Neyin tehlikesi siyasetin s’si olmadı daha. Başka sitelerde neler neler oluyor bi bakın isterseniz. Ama bu gidişle konu kilit yer benden söylemesi. Neyse ben sustum. :smile:

2 Beğeni

Ben de tartışmaktan bu kadar kaçınılmasını anlamıyorum. Tartışıyorsak farklı fikirleri çarpıştırmak, daha doğruyu bulabilmek adına. Bunun neresi yanlış? Her sitede aman alirızabeytadımızkaçmasıncılar var maalesef.

6 Beğeni

Siyaset içerikli bir iki mesaja denk gelince bunu belirtmek istedim. Bunun dışında dün hiçbir yere ulaşılamadı, başlığın amacı da neler olup bittiği hakkında bilgi alışverişi yapmaktı. Buna karşı olmam imkansız. Forum kuralları çerçevesinde konuşmak istemiştim, yoksa bilgi almak adına dün gece ben de ayaktaydım, bu başlığa da göz attım.

4 Beğeni

Arkadaşlar şahsi fikrim, bu konunun bir tartışmaya dönüşmemesi gerektiği yönünde…

4 Beğeni

Şimdi de bu konu tartışmaya dönüşür mü dönüşmez mi diye tartışıyoruz. İlginç :+1:

4 Beğeni

Arkadaşlar dün gece yarısı sosyal medyaya erişim engellenince foruma girdim. Rıhtım Kamarasında konuyla alakalı mesajlar vardı bende ayrı bir başlık açmak istedim. Bu foruma ana giriş amaçlarım seviyeli insanlarla yani sizlerle konuşmak. Bundan daha da keyif aldığım bir platform yok. Genel olarak edebiyat konuşuyoruz evet aykırı bir başlık olduğunu düşündünüz veya hoşunuza gitmedi sessize alabilirsiniz. Zaten forum yetkilileri aykırı bir durum görürse başlığı silebilirler.

Ayrıca arkadaşlar medeni tartışmadan daha güzel bir şey yoktur. Maalesef biz hemen kalp kırıyoruz ama ben bu mecrada ki insanların medeni bir tartışma ortamı da oluşturabileceğini düşünüyorum.

13 Beğeni

Tartışma çıkabilir dikkat edelim mesajıyla başlıyor tartışmalar genellikle :slight_smile:

2 Beğeni

Kardeşim girme o zaman zorla sokan mı var seni bu başlığa?

3 Beğeni

Arkadaşlar, başlık altında gerçekten bir iki tane siyasi içerikli mesaj var. Bildir butonunu kullanırsanız bu mesajlar 3-4 bildiriden sonra hancı tarafından gizleniyor. Hoş da olur başlığın sağlıklı kalması için.

Bu hassas başlık haberlere ulaşabilmek adına açıldı. Öyle de devam etmesi temennimiz. Yine lütfen bulduğunuz bilgileri aktarın. Dünden sonra bir sessizlik bastı. Neredeyse hiç kayda değer açıklama yok. Hem de hiç bir kaynaktan.

@Kenan Teşekkürler. Anlaşılır diye düşündüm ama not düşmekte de fayda var.

2 Beğeni

Bulduğunuz her bilgiyi buraya atmayın. Eğer herhangi biri EGM’ye bildirirse sabaha karşı şöyle saat 06.00 gibi terörle mücadele ekipleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz yada evinize tebligat gelebilir. Eğer ki risk almayı seviyorsanız deneyin derim.
Tabi işin birde terörist hesap boyutu var ki her olayda olmayanı olmuş gibi göstermeye çalışıyorlar aman dikkat.

3 Beğeni

Burası bir edebiyat forumu olabilir fakat bunun yanında içinde yaşadığımız ülkeye dair bu denli bir olayı burada konuşmuyor olsak sıkıntı olurdu bence. En ufak tartışmadan kaçınacağız diye konuların kapanması veya açılmaması düşüncesi ne kadar saygılı? Ortak ilgimiz edebiyatın yanında ortak değerlerimiz var ve insanların bunlara dair bilinenleri paylaşması kime niçin batıyor anlamıyorum. Suistimale dair herhangi bir şey görüldüğünde buna karşı durmak her birimizin ortak isteği olur yine zaten.

12 Beğeni

Arkadaşlar, merak etmeyin. Kimsenin konuyu ya da hakaret edilmediği sürece mesajları sileceği yok. Rahat olabilirsiniz. Kişisel olarak zaten her türlü konunun konuşulması taraftarıyım. Ancak siyasi konulara girildikçe işler gerçekten çığrından çıkabiliyor.

Fakat söz konusu olan şehitlerimiz. Ülke bu haldeyken elbette hiçbir şey yokmuş gibi davranamayız. Üstelik dün sosyal medya, ekşi sözlük gibi platformlara giremeyince gündemi bir süre bu başlıktan takip ettim. Bu tarz şeyler bazen önem teşkil edebiliyor.

Ayrıca, ne olursa olsun siyasete ucundan kıyısından dokunan her konuda “Ben zaten Kayıp Rıhtım’a bunlardan uzaklaşmak için giriyorum, burada da mı konuşulacak?” diyenler olabilir.

Arada bir paylaşıyorum ancak gözden kaçabilir. Tekrar gösteriyorum.

1. Konu altında Normal diye bir buton vardır, onu Sessiz yaparsanız son konularda bu konuyu görmeyeceksiniz ve bu şekilde kişisel olarak sizleri rahatsız etmeyecek.

2.Gördüğünüz gibi son konularda artık başlık gözükmüyor.

Sizler de bu yöntem ile istemediğiniz tüm konulardan uzaklaşabilirsiniz.

34 Beğeni

1028gönderiler yeni bir konuya bölündü: Koronavirüs Gündemi

1gönderiler yeni bir konuya bölündü: Bir Sağlık Çalışanının Ricası

3 adet gönderi şu konuya taşındı: Karantina Günlerinde Spor

2gönderiler yeni bir konuya bölündü: Karantina Günlerinde Spor