Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Hem YA hem Grimdark ögelerini bol keseden içeriyor.

1 Beğeni

Anladığım kadarıyla Grimdark.

3 Beğeni

Konusu fena görünmüyor. Özellikle Çin-Japon savaşı vs. Ben aslında forumda bazı serileri İngilizceden/orijinal dilinden okuyan arkadaşlar oluyor ya, belki bu seriyi de okuyan varsa bizi aydınlatabilir demek istemiştim. Ama eksik demişim sanırım :slight_smile:

1 Beğeni

Peki sevgili hamdemitabi siz tavsiye ediyor musunuz? Listeye ekleyelim mi? @Akahige, @narpal cevaplar için çok teşekkür ederim.

3 Beğeni

Umarım kimsenin hevesini kaçırmam. İki sene önce görüşlerimi belirtmiştim, hala da değişmedi. Tavsiye etmiyorum ancak benim beğenilerimin forumun geneliyle uyuşmadığı kitap sayısı çok. Beğenenlerin görüşlerine de bir göz atın derim.

5 Beğeni

3 Beğeni

Benim yorumum aşağıdaki şekilde, ben beğendim kitabı.

Kitabın ilk üçte birlik kısmı klasik genç yetişkin kitabı gibi ama sonrasında epey sertleşiyor. Ben anlatılan hikayeyi, gerçek olaylarla paralellikleri ve akıcı üslubunu sevdim en çok. Serideki ikinci kitabı da okuyup onu da beğendim. Bununla birlikte herkesin sevmeyebileceğini de anlıyorum, @HamdemitAbi nin yukarıda linkine verdiği yorumda hak verdiğim noktalar var.

Bu arada forumda bu kitapla ilgili okuma etkinliği konusu da açılmıştı ama tabii orada çok ağır spoiler içerikli konuşuldu, o yüzden linkini vermiyorum :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Başlangıcını atlatabilirseniz devamı oldukça güzel. 2. kitabın çoğu bitti ve yine aynı şekilde ilk üçte birlik kısım geçince güzelleşiyor. Herkese hitap etmiyor ama YA kısmı birbirini emikleyen vampirler gibi de değil. Yazarın anlatımı biraz farklı, karakterin hissettiklerini çoğunlukla okuyucuya hissettirmeyi başarıyor. Şurası net ki iyi bir çevirmenin elinden çıkmazsa büyük hayalkırıklığı olur bence.

4 Beğeni

3 yıldan aşağı beklemiyorum ben.

1 Beğeni

Citli

1 Beğeni

Aslında çıktıktan sonra duruma bakıp, çevirisini okuyanların yorumuna göre bir şans verebilirim sanırım. Teşekkür ederim, @Pyrewrath ve @HamdemitAbi sizlere de teşekkür ederim.

2 Beğeni

Öğrendiğimize göre Fisherman de basılacakmış. Haberler güzel. Nazar değmesin.

7 Beğeni

Sevgili @Bunn-Y ufukta bir William Gibson görünüyor mu acaba?

5 Beğeni

Hangi koşullar altında bu kadar farklı kişiden bilgiler alabildiğinizi merak ettim doğrusu ama işi sizin gibi terbiyesizliğe vardırmayacağım için konuyu eşelemeyi düşünmüyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Hocam takip edeyim diye girdim, zaten takip ediyormuşum. :slight_smile:

Bu arada gözünüz ve gömleğinizdeki uyum da dikkatimden kaçmadı.

5 Beğeni

Teşekkür ederim siz söyleyince fark ettim, bunun şerefine bir kitap yollarsınız artık hocam. :slight_smile:

10 Beğeni

Abov. Sonunun böyle olacağını hiç tahmin etmemiştim. :grimacing:

6 Beğeni

İşte bunlar hep Kapitaliz 101. :joy:

5 Beğeni

Bu arada önce sadece ti’ye alacaktım, sonra aynı saygısızlığı başkalarına da yapmamak için biraz uğraşmanın size iyi geleceğini düşünerek özel hayatın gizliliğini ihlalden şikayetçi oldum. Hayırlı olsun. :slight_smile:

2 Beğeni