Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Aklımdaki sorular.

Her baskıda ebat ve cilt sayısı değişecek mi?
Kaç kişi çevirdiler.

:slight_smile:

@Agape Cadımız konu hakkında ne diyor, alacak mı bu kitabı?

Yıllardır “Yar” baskısı ile okuyorduk bu kitabı, artık Yordam baskısı da var. Yazar’ın uzun yıllar kim olduğu bilinmiyordu sonradan öğrenilmişti.

1 Beğeni

Akılçelen’in Brandon Sanderson çevirmenleri lansman partisinde.

42 Beğeni

14x21.5 boyutu, ikiye bölünen ciltlerle aynı görünüyor, böyle devam edecekler sanırım. Çevirmen de Can Sevinç görünüyor tek başına. Arkasını bilemem. :sweat_smile:

4 Beğeni

Balzac kitapları, Adnan Cemgil ve Zaver Biberyan çevirileri. Adnan Cemgil’den ilk okuduğum çeviri Jean Christophe idi. Sanırım fakülte 1. sınıftaydım, 2000 sayfayı iki haftalık sınav periyodunda bitirmiştim ve büyülenmiştim adeta. Herkes sabaha kadar sınav çalışırken ben roman okuyordum. Sonra Thibaultlar’u okudum, müthiş bir nehir roman daha. İyi ki o yaşta okumuşum bu eserleri ve iyi ki Adnan Cemgil çevirisiyle okumuşum diyorum şimdi.

2 Beğeni

Akıl sağlığım adına yazarı bıraktım. Oathbrinher ve peşinden gelen akıl tutulması hamlelerden sonra kendisini takip etmiyorum. Bir gün okumak istersem bu ya dinleyerek ya öfkemden illegal yolla ya da başka yayınevine geçtiğinde olacak. Yedi çevirmen bende zirve noktasıdır.

Bilmem kaç yıllık köklü bir yayınevi yedi çevirmenle bin sayfayı iki yılda çevirip önce zorla tek cilt ama ufak sonra ikna çabasıyla ikiye bölüp ondan da sonra kapak değiştirip “Eski şekil basarsak ÇOK pahalı olacak!” diyerek ÇOK ÇOK daha pahalıya iki cilt yapıp birtakım abuk subuk işler yaparak kitap basıyor… Akılçelen senede zaten kaç kitap basıyor? Elinde bir yazar var. Onu da mundar etti. Dördüncü kitap daha gelmedi. Dikkatinizi çekerim. Çıkalı kaç sene oldu? Adam bu sürede 3 kitap mı bitirdi ne?

Komik…

10 Beğeni

18 Beğeni

Yazsam mı yazmasım mı diye gidip geliyorum kitap çıktı çıkalı. Şimdi başlasam iki gün boyunca yazasım var ama sonra diyorum ki ne yabancı ajans ne de Türk ajans umursamıyor, niye umursayacakmışım?

1 Beğeni

Isaac Asimov’un Çıplak Güneş kitabı BKM’de neden yok acaba? Kaç gün sonra satışa sunuyorlar bilen var mı?

Önsipariş tarihini soruyorsan eğer Eganba’da 15 Aralık gözüküyor.

Bkm’de buldum.

2 Beğeni

Sana nasıl teşekkür edebiliriz @MelihAntepli Bey? :robot:

2 Beğeni

Ne demek Robot Bey :slightly_smiling_face:

@SJack düşündüm de kidega indirim kodu söyleyerek bana yardımcı olabilirsin :joy:

9 Beğeni

Kırmızı Kedi yenilerinin de ekleyeyim :upside_down_face:.

Sanat Serisinden yeni kitap çıkmış. :partying_face: Hazır bahsini de açmışken, dikkatlerinizi yayınevinin Hayat ve Sanat serilerine çekmek ve "Okuma Rehberi"nde bu serilere de yer verilmesine ilişkin naçizane talebimi bir de buradan duyurmak isterim :see_no_evil: :innocent:.

7 Beğeni

Zafon’un unutulmuş kitaplar mezarlığı serisinin daha önce basilmamis 4. Kitabının kırmızı kedi tarafından basılıp basilmayacagi hakkında bilgi olan var mı acaba?

1 Beğeni

Osmanlı İmparatorluğu Tarihi (2 Cilt )
Joseph von Hammer
İLGİ KÜLTÜR SANAT YAYINLARI

osmanlı

3 Beğeni

Aynı şekilde ben de çok merak ediyorum. Umarım Altın Kitapların yapmadığını Kırmızı Kedi yapar.

2 Beğeni

Arkadaşlar bu Bkm’de kargo hala 30 ve üzeri değil mi?

Sitede bir sorun var gibi. %50 indirimde olan kitaplar sepette %38 %28 hep.

1 Beğeni

O kötü oldu işte :roll_eyes: Düzelme görürsen bildirirsen sevinirim. Gerçi Cuma sipariş vermeyi düşünüyordum ama %28 olmadı. Halbuki kargo beklemeyi bile göze almıştım.

@SJack %38 gözüküyor şu an. %50 yalan oldu :unamused:

8 Beğeni

İyi ki ciltli edisyonu beklemekten vazgeçip karton kapak almışım.

1 Beğeni