Yeni Kitap Haberleri

Bile mi? Hep pahalıydı can ya :slight_smile:

Hiç korkmayın. Zaten +1000 kitabı bulduk hepimiz. Dank diye kalma şansımız yok, tekrar okuyabiliriz pek çoğunu hatırlamıyor olacağız zaten.

Acil eylem planı da bu olsun :smile:

4 Beğeni
1 Beğeni

Bu durumu ben de yaşıyorum. Hatta ayrı bir konu başlığı olsa üzerine güzel bir tartışma çıkacağına inanıyorum. Benim söyleyeceklerim var en azından :sweat_smile:

3 Beğeni

2500 civarı kitap var her geçen gün artmakta. Çoğunu okuyorum ama alma hızım okuma hızımı geçti.

Ben herhalde Bibliomania oldum. :blush::blush::grinning::grinning:

4 Beğeni

Tekrar okumaya kesinlikle karşıyım. Sevdiğim kitapları unutmuyorum. O sebeple de okuyabileceğimi sanmıyorum. Tabii bu benim için geçerli. Sanırım burada acı olan yeni kitaplara bütçe sebebiyle okuyamayacak olmak. Neredeyse bütün dünya çağı takip edebilirken bizlerin dank diye kalma durumunda eski kitapları yeniden okumayı düşünmesi gözüme iyi görünmüyor. Gerçi alım gücü düştükçe yeni kitapların da daha çok zottirikleşeceğini düşünüyorum. Almaya gerek kalmayabilir. Zamanın eskitemediği kitapları göz ardı ediyorum.

@Firtinakiran Uygun bir başlık açabiliriz sanırım. :thinking:

1 Beğeni

Keşke zamanım olsa da tekrar okusam dediğim kitaplar çok benim. Yeni kitapları tercih ediyorum elbette ama 20 yıl aradan sonra bir kitabı okumanın ne zararı olabilir bilemiyorum.

5 Beğeni

Aslında o evde okuyacak kitabın kalmadığı dank noktasını çok merak ediyor ve yaşamak istiyorum. Misal bugün iş çıkışı bir kitapçıya gidip, evde okuyacak kitap kalmadığı için şu anki ruh halimle bir kitap seçip satın alarak hemen başlamak istiyorum.
Ama sürekli stoktan okumaya devam ettiğim için bu duyguyu hiç yaşayamayacağım sanırım.

5 Beğeni

Eskiden o şekilde yaptığım için hiç de yaşamak istemiyorum. O zaman da çok üşenirdim. Diğer açıdan mağazalar etiket fiyatından sattığı için normalde 54 tl olan bir kitaba 96 tl verip de mağazadan çıkarsam kalp yetmezliği yaşayabilirim. :sweat_smile:

4 Beğeni

İşin o boyutu var değil mi :smiley: :smiley: :smiley:
Neyse canım, şehirlerarası yollardaki benzin istasyonlarından bile kitap alan insanlar var. Biz arada mağazadan almışız çok mu :slight_smile:

4 Beğeni

Mağaza internetten ucuza satarsa neden olmasın😅 Eskiden çıkmasını deli gibi beklediğim ve 30 lira bile olsa gidip alırım, dediğim kitaplar olurdu. Hey gidi hey… Ne günlere kaldık…

Not: Arada mağazadan alacaksam kocamın kesinlikle yanımda olmasına özen gösteriyorum. :smirk:

3 Beğeni

Benim o sıkıntım yok. Eşim şu hayatta bi tek kitaba verilen paraya acımıyorum gibi bir düşünceye sahip :smiley:

3 Beğeni

MAKİNENİN KALBİ
Yapay Duygusal Zeka Dünyasında Geleceğimiz

7 Beğeni
16 Beğeni

Canavar’ın kapağı olmamış sanki, teyzemin cilt maskeli hâli gibi gözüküyor.

4 Beğeni

Aslında konunun içeriğine tam uymuş. Siyahi bir gencin beyaz ırktan bir genci kurtarmak için yanması.

2 Beğeni

Murat Menteş’in yeni kitabı Derde Deva Randevu 2 için bandrol alınmış.

1 Beğeni

49 da geldi darısı 50 ye

33 Beğeni

Bu serideki en beğendiğim kapaklardan birisi oldu 49 :heart_eyes:

4 Beğeni

İdefix 9 lira olduğu için bir çoğumuz aldık kitabı. Ben tekrar almam daha okumadım bile.

6 Beğeni

Rıhtım’da yer alan 2012 tarihli bir inceleme

7 Beğeni