Yeni Kitap Haberleri

Türk halkı bu kitaba hazır mı acaba…

2 Beğeni

Rick and Morty’lerim çıkmış

resim

6 Beğeni

Gözün aydın. Bende bayılıyorum bu seriye.

2 Beğeni

Çizgifilmiyle ne kadar alakalı? Espri düzeyi yakın mı?

1 Beğeni

8 posts were merged into an existing topic: Booktuber’lık ve Bookstagram’lık Müessesesi

Aynen Nevermoor’un devam kitabı güzel haber sevindim :slight_smile:

1 Beğeni

Öylemiş ben de az önce ikisini birden kendi sitesinden aldım. Durup dururken masraf ettim. :smiley:

@Leingrad Sabahtan beri kalbim sıkışıp duruyor. Salon da biraz yavaş olsun. Üst düzey, sarsıcı derken ölüp gitmeyeyim şurada. Neyse kendilerinden “Patates Turtalı” kitaplarını aldım. Filmi hoşuma gitmişti. Kitabı da merak ettim. Çeviri ve editörlük nasılmış Patatesli turta yerken bakacağım artık bir ara.

4 Beğeni

Güzeldi, senin seveceğin tarzda seversin umarım :slight_smile:

3 Beğeni

Sevmezsem paramı iade et @Ufuk. Ben anlamam. :buyucu:

2 Beğeni

Burada farkında olmadan Yabancı Yayınlarından da bahsetmişim :rofl:

2 Beğeni

3 Beğeni

Yervant Odyan’ın 1911 tarihli bu olağanüstü klasiği, dünyanın en ünlü dedektifi Sherlock Holmes ile dünyanın en ünlü polisiye roman tutkunu Padişah 2. Abdülhamid’i yan yana getiriyor.

Yüzyıl başının tekinsiz günlerinde, 2. Abdülhamid’in hafiye teşkilatına mensup adamları birbiri ardına ölü bulunur. Kendini bir anda tehdit altında hisseden “şüpheci” Padişah, cinayetleri aydınlatma görevini dedektiflerin en ünlüsüne, Sherlock Holmes’e verme kararı alır…

Fonda tarihimizin en çalkantılı dönemlerinden birini, 2. Meşrutiyet’in ilan edilme sürecini mektup, telgraf, fotoğraf gibi belgesel değeri olan malzemelerle işleyen Abdülhamid ve Sherlock Holmes, sürükleyici bir polisiye olmasının yanı sıra, Savaş ve Barış esinleri taşıyan son derece gerçekçi bir roman. Çünkü Yervant Odyan aynı zamanda yetkin bir Tolstoy çevirmeni. Sherlock Holmes hikâyelerine düşkünlüğüyle bilinen II. Abdülhamid’in, hayran olduğu Sherlock karakterinin yaratıcısıyla tanışmak için yazar Sir Arhur Conan Doyle’u İstanbul’a, sarayına davet ettiği ve kendisini Mecidiye Nişanı’yla şereflendirdiği de, bir rivayet olarak romanda yerini alıyor…

https://kidega.com/kitap/abdulhamid-ve-sherlock-holmes-gunumuz-turkcesi-339127/detay

Kuralları asla sorgulamamış bir robot, var olmaması gereken bir insan ve her şeyi değiştirecek bir yolculuk.

Günümüzden çok uzakta olmayan bir gelecekte robotlar insanları ortadan kaldırmış. Ve on iki yaşındaki robot XR_935’in buna dair herhangi bir sorunu yok. İnsanlar olmadan savaş, çevre kirliği, suç yok. Toplumun tüm üyelerinin bir amacı var ve tüm düzen hiç sorunsuz işliyor.

XR’ın imkânsız bir şey keşfettiği güne kadar: Emma adında bir insan kız. Tüm hayatı boyunca XR’a insanların cani olduğu ve Dünya’nın onlarsız daha iyi olduğu söylenmiş. Ama Emma cani gözükmüyor… Korkmuş gözüküyor. Ve XR’ın yardımına ihtiyacı var.

Şimdi XR, iki robotla birlikte Emma’yı haritadaki gizemli bir noktaya götürecek tehlikeli bir yolculuğa çıkmak zorunda. Ama kuralların hiç çiğnenmediği ve insanların var olmaması gereken bir dünyada nasıl hayatta kalacaklar?

“Dünya insanlar olmadan çok daha güzel. Başlangıçta çok yüksek potansiyelleri vardı. Diller geliştirdiler, aletler icat ettiler, hastalıklar iyileştirdiler. Bizi yarattılar. Ama zaman içinde yollarını şaşırdılar. İyi fikirleri kötü sonuçlar doğurdu. Hataları katlanarak arttı. Bize başka seçenek bırakmadılar.”

https://kidega.com/kitap/son-insan-339117/detay

“Bu sistem bir tiranlık mıydı, yoksa devletlerin en özgürü ve en düzgünü müydü?”

Zamyatin’in Biz’i ve George Orwell’in 1984’ünden önce yazılan ve modern distopyaların öncüsü olan Üç Başlı Kerberos, paralel evren kavramının ele alındığı ilk spekülatif eser olarak da kabul edilir. “Kara Fantazya” türünün mucidi ve bir eseri yayımlanan Amerikalı ilk kadın bilimkurgu yazarı olan Gertrude Barrows Bennett tarafından 1919’da kaleme alınan bu roman Açlık Oyunları’na kadar uzanan distopya geleneğine önemli bir miras bırakmıştır.

Yazarın ilk olarak Francis Stevens takma adıyla yayımladığı bu romanda, “Üç Başlı Kerberos” şişesinin içinden çıkan gri bir madde, onu soluyanları Ulithia adlı tekinsiz bir diyara götürür. Tuhaf ağlarla örülü bu diyar, aslında başka bir zaman ve mekâna açılan bir yolculuğun ilk perdesidir. Cesur bir kadın olan Viola Trenmore, zeki ama utangaç Robert Drayton ve Viola’nın ateşli bir karakter olan abisi Terry, zamanda iki asırlık bir maceraya atılıp kendilerini 2118 yılında bulurlar.
Geleceğin dünyası artık bir kâbus halini almıştır. Vatandaşların ismi yoktur, birer “numara”dan ibaretlerdir. Gazete ve kitap okumak sadece ayrıcalıklı yöneticilere serbesttir. Penn Hizmeti adı verilen bir sistemin hüküm sürdüğü bu distopyada, kahramanlarımız kendilerini ölümcül oyunların içinde bulur. Sadece hayatlarını değil, bir dünyayı da kurtarmak zorundadırlar, ama hangisini? Geçmişi mi yoksa geleceği mi?

“Mary Shelley ile C. L. Moore arasındaki dönemin en yetenekli kadın bilimkurgu yazarı.”

-Sam Moskowitz

https://kidega.com/kitap/uc-basli-kerberos-339085/detay

12 Beğeni

Sonunda be kardeşim… Sepete şıpıdık ekledim. Sırada Shirley Jackson - Piyango’su var. Bir tane de iki gözümün çiçeği var ama çıktığında bayram ilan edeceğim.

https://cdn.kidega.com/product-images-opt/publication/97/89/75/9789753484596.png?v=2019-12-31-09

10 Beğeni

Ahey ahey ahey lelelelelelele. PKD yeni kitap çıksa da biz de sevinsek. :smiley:

2 Beğeni

Ben bu Panama’ya gitgide daha da ısınıyorum. Goodreada puanı 11bin kişi üzerinden ortalama 4.21. Üstelik Magical Realism. Listeye Panama’dan bir kitap daha.

12 Beğeni

Benim Panama’da en beğendiğim şey fiyat politikaları. Umarım böyle devam ederler, bizlere de güzel kitaplar kazandırmış olurlar. Yalnız şu Halka Dünya serisini de bitirseler keşke uzun zaman oldu bekliyoruz.

8 Beğeni

Michael J Sulivan’ın Kılıçlar Çağı kitabı bir çıksın halay çekeceğim.

7 Beğeni

Ben de Philip Pullman’ın Karanlık Cevher serisi tekrar baskıya girince halay çekeceğim.

7 Beğeni

Acaba CNR fuarında Panama ve Tudem olur mu? :roll_eyes::buyucu:

@Ufuk CNR’a gidiyor muyuz? :sweat_smile:

2 Beğeni

Oluyorlardı yanlış hatırlamıyorsam, tabi ki gidelim :slight_smile:

1 Beğeni