Yeni Kitap Haberleri

(Mustafa Erdem) #1915

Netflix dizisi olarak var.

(Hazal Çamur) #1916

Bu kitabın arkasında gerçekten çok güvendiğim bir yayın yönetmeni var. Epsilon son zamanlarda güzel kitaplar çıkarıyorsa bunun nedeni Tuğçe Nida Gökırmak’tır. O nedenle kitabın çevirisine dair güven duyuyorum. Elbette yine de okuyup görmek gerek. Çevirmeni bilmiyoruz henüz.

Heyecanlandım vallahi. Böyle bir esere yerli bir sanatçıyla harika bir çalışma yapmışlar.

Not: Buz Ejderhası’nın arkasında Alican Saygı Ortanca ve Emre Aygün (irbis) vardı. Bu kitap için de güzel bir ikili çalışmıştır diye tahmin ediyorum.

(Hüseyin gök) #1918

yasliadamvedeniz-cizgiroman-1550491408

Bilgi yayınevin’den çıkma ilk grafik novel tarzı çizgi romanı.

(Serhat) #1919

Remarque’nin sadece Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok kitabını okudum. Çok beğendim. En kısa zamanda diğer kitaplarını da alacağım. Lakin keşke diğer kitaplarını da ciltli bassalardı.

(Türker ŞİRİN) #1921

Nihayet

Epsilon Richard Adams Watership Tepesi için bandrol almış…

YKY Tolstoy biyografisi basmış. Yazarı A.N Wilson, Google’da yazarı arayınca Vikipedia kaynaklı " dini görüşleri ile tanınan İngiliz yazar " diye yazınca, Bu biyografiyi alıp okumada kararsız kaldım. Yazar hakkında bilgisi olan var mı?

Arkabahçe yayıncılık’dan çıkan eski kitap ile aynı çeviri sanırım. Gözden geçirilmiştir ilave olarak tahminimce.

Galiba dediğiniz gibi, ben de baktığımda çevirmenin aynı kişi olduğunu gördüm.

Maya Kitap, Dünya Masalları Dizisi’ne Kore Masalları ile devam ediyor. :slight_smile:

(Hüseyin gök) #1928

birinç :slight_smile:

Arka bahçe çevirisi için ekşide şöyle bir yoruma denk gelmiştim.

amazon com’dan bakılabildiği kadarıyla; ingilizce baskısındaki giriş kısmı ve en sondaki lapine glossary bölümü arka bahçe yayıncılık’ın baskısında yer almıyor. olsa daha güzel olurmuş.

https://eksisozluk.com/entry/22872624

Umarım bu kısımlar Epsilon baskısında olur.

(Hüseyin gök) #1930

Arkabahçe Çizgi Roman basan bir yayıncı değilmi,eskiden romandamı basıyordu?

Eskiden hem çizgi roman hem de kitap basıyorlardı. Bayağı bir Star Wars kitabı basmışlıkları var.

@Estranged’in dediklerine ilave olarak zamanında oldukça fazla fantastik roman yayınladılar. Hatta taht oyunlarını (ilk kitap) ünlü olmadan önce ilk arka bahçe yayınladı. (Gerçi epey kötü bir şekilde basmışlardı)

(Serhat) #1933

(Serhat) #1934