Yüzüklerin Efendisi’ni Okuyacaklar Cemiyeti 📖

Hobbit’i bitirdiniz anladığım kadarıyla :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Yapmanız gereken tek bir şey var :smiling_imp: İvedilikle okumak. Hazır kitap da var elinizde. Okuyana kadar da sizi cemiyete üye yaptık mı tamamdır :smile:
Rıhtım’a hoş geldiniz.

1 Beğeni

Baya baya fark yemişim ben. :grin: Hobbit okurken sıkıldım ben. Neyse bugün uyumadan bitireyim artık. Sanırım Yüzüklerin Efendisi beklentimi karşılar.

3 Beğeni

Hoşbulduk ama şu an okuyacak durumda değilim tatildeyim ve yanımda da sadece Oathbringer var mecburen ona başladım ve bitirene kadar da yüzüklerin efendisi okumayı düşünmüyorum. Önümde bir de sınav var 1 haftaya kadar o zamana kadar da çok kitap okuyamayacağım vesaire yani okumama en az 1 ay var tahminim. Umarım cemiyetten olabildiğince yakın zamanda ayrılırım. :rofl:

2 Beğeni

Gerçekten mi? Halbuki benim çok hoşuma gitmişti, belki de sıkıcı bir kısma denk gelmişsinizdir :grin:

Anlatım dili Hobbit’den daha ağır bence. Yüzüklerin efendisi’nin yanında çocuk kitabı gibi kalıyor, bence de beklentinizi karşılar. :smiley:
Uyarı: Liderliği Harry Potter’dan alma gibi olası bir ihtimal var, göze almak gerek :joy:

4 Beğeni

Evet, benimde hoşuma gitmişti.

1 Beğeni

Hakikaten, Harry Potter’dan daha çok seversem ne olacak? :sweat_smile:

3 Beğeni

Profil resmi değişecek.

6 Beğeni

Evet değişecek :smiling_imp: :rofl: :rofl:

1 Beğeni

Yo, hayır :sweat_smile: Değişmez değil mi? :joy:

2 Beğeni

Çok sevince bu oluyor:
(Kendi başlığım canlansın az) :joy:

3 Beğeni

Hayır, @Rena dur! Şimdi sakince elindeki kitabı bırak ve kitaplığın önüne gidip biraz Harry Potter kitaplarını sev. Bu söylediklerin için Hermione ağlıyor, Ron sinirle kitaplığın arkasına geçmiş ve Harry sana onları terk etmemeni söylüyor. :smile:

5 Beğeni

Uzun süre ne yazacağımı bilemedim. :joy: Ben hiç terk eder miyim onları? Profil fotoğrafım da duracak, Yüzüklerin Efendisi’ni de ikna ederim liderlik Harry Potter’da kalacak :joy:
@erce çok güzel bir yazıymış, ellerinize sağlık. :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Harry potterdan sonra okuduğum ilk fantastik seridir.Filmerini onlarca kez izlemiş, hobbiti de yüzüklerin efendisini de silmarillionu da okumuş biriyim.Ama onun üstüne asoiaf kkg okudum dune başladım elimde witcher var yani lotrdan baya soğudum şu sıralar. Özellikle fanlarının sorgusuz sualsiz kör kütük savunması…

2 Beğeni

O zaman sizi diğer cemiyete bekleriz.

2 Beğeni

Abartıldığını Düşünenler güzel bir cemiyet ismiymiş :slightly_smiling_face:

Alternatif cemiyet isimleri

• Yüzüklerin Efendisini Okuyup Abartılmadığını Düşünenler Cemiyeti
•Yüzüklerin Efendisini Okuyup Abartılıp Abartılmadığından Emin Olmayanlar Cemiyeti
•Yüzüklerin Efendisini Yarıda Bırakıp Tekrar Başlamayı Düşünenler Cemiyeti
•Yüzüklerin Efendisine Başlamayı Düşünüp Bir Türlü Başlayamayanlar Cemiyeti
•Yüzüklerin Efendisi Muhabettinden Usanıp Yine de Yazılanları Okuyanlar Cemiyeti

3 Beğeni

Lütfen bu konuda yalnız olmadığımı söyleyin. :neutral_face: :sweat_smile:
Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği’ni bitirmeme 5 bölüm kaldı. Ama sanki çok şeyi bilmiyormuşum gibi geliyor. Soru sorsanız cevap veremem herhalde. (Deneyelim mi?) Tüm o hükümdarlar, ölümleri, savaşlar falan hepsini karıştırıyorum. Aynı zamanda yer isimleri, hepsi bir-birine benziyor. Benzemeseler bile aklımda bazılarını zor tutuyorum, bazılarını unuttum bile, Harry Potter’da hiç böyle değildi, ne karakter isimlerini, ne de yer isimlerini unuturdum. Belki de biliyorumdur da bana öyle gelmiştir, belki de filmlerini izleyince düzelir. Sadece ben miyim böyle olan? Anladığım kadarıyla bir kere okumakla olmayacak, kitap çok güzel ilerliyor, yani bir zaman seve-seve tekrar okurum, ama kendimi Yüzükler konusunda çok bilgisiz hissediyorum, ki muhtemelen öyleyim.
Ben ilk kitabı bitireyim, Hobbit’in 3 filmini ve Yüzük Kardeşliği filmini izlemeyi planlıyorum. Anladığım kadarıyla çok iyi uyarlamaymış Yüzüklerin Efendisi filmleri. Ilk filmi izleyeyim, daha sonra araya hiçbir kitap almadan devam edeceğim okumaya (araya nasıl kitap alabilirim ki, kitap yarım kalmışken:))

3 Beğeni

Yüzüklerin Efendisi’ni okurken böyle olması çok doğal. Harry Potter gibi olmaması kısmı özellikle :slight_smile:

Temel hikayeyi takip edip keyif aldıktan sonra problem yok bence. İlla her şeyi anlayıp hatırlayacağım dersen, okuman gereken farklı kitaplar var. Üzerine de Yüzüklerin Efendisi’ni tekrar okumalısın :slight_smile:

3 Beğeni

Harry Potter kitabında isimler, yer isimleri kolay. Ben Hobbit kitabında olan isimleri, yer isimleri bazılarını unutdum. :joy: :joy:

2 Beğeni

Yani Orta Dünya’da yaşamışım gibi herşeyin yerini, hangi nehrin kıyısında ne var, hangi vadinin sonunda hangi dağ var, dağın zirvesi karlı mı karsız mı bileme gerek yok mu? :smiley: Sevindim buna, çünkü benim hafıza kaldırmıyor o kadarını. Elrond’un Divanı’nda anlatılanları bir kaç kere okudum, anladığımı anladım, anlamadığımı da anlamaya çalıştım, şu kuleler meselesine gelince Minas Tirith, Muhafız Kulesi falan derken, kaldıramadım o kadarını. Umarım filmde iyice anlatılmıştır, kendim okuyunca bir hayır gelmedi, herhalde birisi anlatırken dinlemek daha kolaydır.

Hobbit’tekiler o kadar zor gelmedi, zaten Hobbit kolay anlatım diline sahipti aynı zamanda, aklımda tutmam pek zor olmadı. Ama tabii ki unuttuğum birkaçı var. :sweat_smile:

2 Beğeni