Zaman Çarkı

Öyle değildi o. Zaman çarkı tekrar baskıya girdiği zaman bütün ciltler vardı sadece 6. Cilt yoktu…

O konuda dedikleri şuydu: Dizinin popülaritesinin onları pek etkilemeyeceği ve eksik ciltlileri bastıktan sonra yeni karton kapakla yola devam edecekleri yönünde idi ama artık pek güven vermiyorlar. Halen Dune çevrilecek canına yandığım.

1 Beğeni

Ben hep diyorum ithakiye güven olmaz :rofl::joy::rofl: .İskandinav mitolojisinin ciltli bastıklarında çözdüö onları. Sadece 3000 bin adet ciltli basacaklarını söylemişlerdi. 2. Baskısı kesinlikle oomayacaktı.

Gecen sene 15 kitap ciltli set olarak iyiki almisim.:slight_smile:

Haklısın ama Akılçelen’in bastığı buz ve ateşin dünyasına bak mesela. Fırtınaışığı serisinin kağıt kalitesini düşürüp mahveden yayınevi, buz ve ateşin dünyası için inanılmaz bir baskı yapabiliyor. Farklı durumlar karşılaştırma yapmıyorum ama her yayınevinin yaklaşımlarını anlamanın zor olduğunu söylüyorum.Dizi tutarsa, ticari kaygılarla ciltli basmayı geçtim deri bile basacağız deseler şaşırmam.

1 Beğeni

Seriyi bitirsem de Yenibahar’ı hala okumadığımı hatırladım aaa. :confused:

4 Beğeni

Kitapları pdf olarak okuduktan sonra bir süre tüm ciltli seriyi bulamayınca almak için acele etmemeye başlamıştım. En sonunda 2 yıl önce beklemekten sıkılıp her cildi nerede bulursam oradan sipariş verdim aldım 6. kitap dışında. (dolar yükselmeden önce almış oldum şansıma.) En son yeni baskıya girilip 6. cilt de çıkınca onu da alıp seriyi tamamladım. Şimdi de WOT Companion Türkçe çıkar mı acaba diye bekliyorum. Bakalım ne kadar sabredeceğim. Çıkmaz ise ingilizce olarak alacağım.

Kesinlikle çıkmayacak o. Basmayacağız dediler.

ben sormuştum ama talep yok diye basmayacağız dedi yayınevi sorumlusu

Dizi geliyor o kadar kesin konuşmayın bence.

Herşeyin dizisi geliyor. His dark materials dizisi 2017de duyuruldu. Ama kitabın çevirisi olmasına rağmen, sezon başlamasına rağmen kitapları yeniden basmadılar.
Enginlik 4. Sezonunda basmadılar.
Dune filmi bir yıldır biliniyor serinin devamı gelmedi.
Good Omensin dizisi çıktı ama kitabı halen basılamadı.

Dizi satışı bir tık artırabilir belki, ama direkt dizisi çıkıyor basılacak diye inanıyorsanız, boşuna hayal kurmak olur.

1 Beğeni

11.kitap spoiler. Moirene nin ölmediğini biliyordum. Gidişi çok tuhaftı. Bazende Moireneyi karanlık varlığın diriltip randın yanına sokacağı akıma gelirdi. Neyse Thom Mat ve diğer kişi kim bu diğer kişi ?

Yani bunun cevabı da spoiler olacak istediğinize emin misiniz? :sweat_smile:

Okuyup direk forma girdim ve yazdım. Cevabı arkadaki sayfada ima ediliyor Birgitte yada olver. ama bana olver gibi geliyor. kesin ölecek ve duygusallık katılacak

Biraz daha dikkatli okumalısınız.

1 Beğeni

Şimdi yazarız da büyük spoiler olur. :laughing:

Moraine mektubunun olduğu kitabı 100 kez okusa bile bir şey değişmez. Daha dikkatli okumasa da olur yani. Cevap orada değil. Ben de mesajını ilk gördüğüm zaman 11, 12 ve ya 13.kitap sanmıştım, sizin gibi tepki verip özel mesaj attım hatta. Ama moraine mektubu çok daha erken

1 Beğeni

Sizin yorumlarınızı okudum ve neyi yanlış anladım onu anlamadım. Diğer kişi tahminim yanlış olabilir birtek. Ee ama oda açık açık belirtilmiyorki tahminlerim 2 tane :slight_smile:

Büyük bir spoiler sahiden. Ve o ne güzel bir bölümdü öyle. Tekrar okuyasım geldi şimdi…Ama önce Yeni Bahar diyorum. :smiley:

4 Beğeni

Mat’in Moiraine’in mektubunu ilk kez okuduğu bölümde kim olduğunu anlamıştım diye kalmış hatırımda. Bence @ocs61 üçüncü kişinin aslında kim olduğunu anlamamış henüz.

Bu arada blur koysanız daha iyi olur.

1 Beğeni