Zaman Çarkı

Neden spoiler veriyorsunuz?

1 Beğeni

nerde spoiler vermişim ? tam olarak söyleyebilir misiniz

Aslında pek bir şey yok ama “Özellikle son 300 sayfadan itibaren ilk kitaplardan beri büyümesini,güçlenmesini ve gelişimini izlediğim karakterlerin her ölümünde, yaralanmalarında” kısmında biraz sıkıntı var. Net olmasa da ima var.

Seriyi bitirdiğiniz için spoiler vermeyi kendinize reva gördünüz herhalde.

Öyle düşünsem yaşayan ölen bütün karakterleri buraya yazardım herhalde.Foruma artık kıtabi bitirdikten sonraki düşüncelerimizi bile yazamaz olduk lul

Ben de seriyi tam olarak bitirmedim. Henüz yarısındayım ama zaten sonunda dediğiniz gibi şeylerin olması olasıydı. Beni en çok etkileyen Halan oğlu Arent oğlu Loial’in 4. Çağ ile ilgili yazdıklarını buraya yazmanızdı.
Biraz üzüldüm ama çokta şey değildi. Ahım şahım bir spoiler yoktu bir bakılınca. :slightly_smiling_face:

Tüm seriyi istediğiniz gibi tartışabileceğiniz bir başlık var forumda. Orada istediğiniz kadar spoiler yazabilirsiniz: Zaman Çarkı Spoiler (Tüm Seriyi Okumayan Konuya Girmesin). İlla burada yazacağım derseniz de spoiler olduğunu belirtin lütfen, kimsenin okuma zevkine çomak sokmamak için.

1 Beğeni

Aram’ı hiç böyle hayal etmemiştim. Herhalde şimdiye kadar açıklanan oyunculardan kafamdakiyle en uyduramadığım karakter oldu.

1 Beğeni

Dizinin çıkış tarihi ile ilgili kesin bir bilgi var mı?

Kesin bisey yok ama tahminler 2021 sonu, 2022 başı

Ben bir süre önce bıraktığım yerden tekrar başladım, 3. kitaptan. Şu an neler oluyor kim kimi kovalıyor hiçbir fikrim yok. Bazı şeylere hakimim de bu Işığın Çocukları mı ne, bu grup ne istiyordu, olayları neydi bunların? Valla özet de okudum diğer kitaplardan ama çözemedim. Üçüncü kitap da bunlardan biri ile başlıyordu.

Dünyayı Gölgenin güçlerine karşı ışıkta birleştirmek olduğunu iddia ediyorlar ama Aes Sedailer de onlar için gölge kadar kötü bir şey, dolayısıyla Ejder de sahte onlara göre. Temelde kendi bağnaz fikirlerinin doğru olduğunu herkese kabul ettirme peşindeler.

2 Beğeni

Daha başlarda olduğum için spoiler yememek adına vikiye girmiyordum. Teşekkürler Cankut.

1 Beğeni

Bu arada sakın abi. Gerçekten WoT wiki en gaddar Wikilerden bir tanesi. Bir noktada, örnek veriyorum beşinci ya da altıncı kitapta “Bu adama bir önceki kitapta ne yapmıştı ya?” diye bir Wiki’ye giriyorsun ve koskocaman “Current Status: DEAD” yazısını görüp kahroluyorsun. Sonraki bütün kitapları kaldırılmamış bir cenazeyi bekler gibi okuyorsun.

4 Beğeni

O “Current Status” yazısı genel olarak bütün vikilerde var diye biliyorum ben.
Gerçi spoiler olmaması açısında o tip şeyleri gizleyebilir ya da sayfanın altına alabilirler aslında.

7.kitaba başladım 3.bölüme kadar geldim.Başta bi ASOIAF esintiside almadım değil.

Işıklar içinde uyu Işığın Evlatları Lord Kumandanı Pedron Niall

1 Beğeni

Zaman Çarkı neden bu rekorun sahibi değil? "Kayıp Zamanın İzinde"den daha uzun değil mi? (Zaman Çarkı’nı okumadım)

1 Beğeni

Ben Zaman Çarkı kitabını okumak istiyorum. Ama çok büyük kitaplardı.

Zaman çarkı bu rekorun sahibi değil çünkü cevabı soruda. 9 milyon milyar karakterli bir seri varmış onu arıyorlar. Zaman çarkında yaklaşık 2700 karakter var