Kitap Fiyatlarındaki Aşırı Yükseliş

Kitap fiyatı bu yükselir düşer. Yemekte kitap mı yiyoruz :rofl:

(yazarken harfleri zpr girdim ciddiyeti koruyamıyorum)

4 Beğeni

Ben hep 50 liralık okurum bana ne dolardan

16 Beğeni

Artiz mi, ne artizi, artiz ne arar la kitapta?
images%20(2)

2 Beğeni

Bu kitabın 11tlden 38tlye liste fiyatının çıkması çok ilginç.

2 Beğeni

2009’daki liste fiyatı farkındaysan, o yıl asgari ücret brüt 693 tl ve dolar 1.55 yıllık ortalamada.

2019 asgari ücret brüt 2.558 tl, dolar kuru ise ortalama 6 daha yıl bitmedi.

Kısa bir matematik ve oran orantı yaparak problemin cevabını çözebilirsiniz. (Sorunun çözümünde eksik çıkıyor hatta)

1 Beğeni

Tm zaten epsilon yayınevi cevabı güzelce acıkladı bende 20tlye aldım bugün zaten.

Kitap fiyatlarını bu kadar düşünüyorsun ama niye bu fiyat olduğu hakkında niye düşünmüyorsunuz ki o zaman? Özel baskı kitaplara bile yayınevi istediği fiyatı çekebilir kafasına göre ona bile niye bu kadar pahalı diyordun.

Ha bir de şey; madem fiyatların bu kadar pahalı olmasından yakınıyorsun neden almaya devam ediyorsun? Kişisel protestonu başlatsan daha iyi olmaz mı?

Ne alakası var yani ben tepki gösteriyorum ama bunun sonucu gidip kitap alıp okumamak mı yani.Bu kitabın 2009 baskısı oldugunu bilmiyordum sordum yayınevine cevabı da aldım.

Yani şimdi soğan 10tl olmuş alıp yemeyelim mi :slight_smile: fiyat yükselişlerini dile getirmek en doğal şeydir.

3 Beğeni

Tamam da kitabın fiyatı anormal artmamış yani normal değerinin bile altında ucuz sayılır şu an. Ben yayınevinin cevabını görmedim amacım üstelemek değildi yanlış anladıysan kusura bakma.

Soğan meselesi ise farklı.

Kim Stanley Robinson’ın Bilimkurgu Klasiklerinden çıkacak Kızıl Mars kitabının liste fiyatı 59,00 TL. olarak belirlenmiş. İthaki iyice uçuşa geçti.

14 Beğeni

Aynen. %40 indirim kurtarmamaya başlayacak yakında.

3 Beğeni

Kitap 700 sayfa olduğundan belki biraz mazur görülebilir… Ama belki… Ama biraz…

8 Beğeni

Görmeyip de ne yapabiliriz. Ülkede her şey pahalı, Asgari ücrete göre yaklaşık 1 günlük çalışmanın karşılığı 1 kitap alınabiliyor.

5 Beğeni

Maşallah, fiyatlar gözle görülür artıyor son dönemlerde. Kdv kaldırılmasaydı ne olurdu acaba :confused:

İşin aslı sadece kitap fiyatları artsaydı keşke, pek sorun olmazdı. Gıdadan kırtasiyeye neredeyse her ürünün fiyatı arttığı için insan çaresiz kalıyor. Evcil hayvanı olanlar bilir mama fiyatlarındaki artış kitap fiyatlarını aratmıyor :confused:

8 Beğeni

Aslında fiyat politikası, 30 liraya satmayı uygun gördüğün kitabın etiket fiyatını 60 lira yap yüzde 50 indirim uygula insanlar yüzde 50 indirimi görünce “güzel indirim var, alalım” desin şeklinde değil mi?

Ben ülkemizdeki ekonomik sıkıntının veya eşitsizliğin de ötesinde bir fiyatlandırma sorunu olduğuna inanıyorum ben. Bunu en iyi 2. el satış yapanlarda görebiliriz bence.

20 Beğeni

Sayfa sayısı aynı civarda. Dune ₺48 Kızıl Mars ₺59. Kdv kalktı, yakın zamanda zam yaptılar. Yeni çıkan kitaplar da uçuyor. Epsilon takdir edilmeli. İthaki abartıyor.

Düzenleme: Dune 712 sayfa; Kızıl Mars 696

21 Beğeni

Epsilon’un özel baskı Got kitabı 50 tl iken ince kapak bu kitabın 59 tl olması bana gülünç geliyor. İthaki Pegasuslaşmasın tek dileğim bu…

10 Beğeni

20 tllik kitabı baskısı tükendi diye 200 tlye satmaya çalışıyorlar özellikle Nadir Kitap isimli Kara Delik çok fahiş fiyatlar sunuyor,kesinlikle pazarlık vs yapılamıyor istisnalar olabilir elbette lakin ben karşılaşmadım.

4 Beğeni

Aslında raf fiyatı 80tl. İndirimle 50 oluyor.

2 Beğeni

Baskısı tükenmiş kitapların 200 tl olmasını onaylamam ama anlarım ancak zaten 20 liraya değişim/iade garantili sıfır satılan kitapların 25 30 liraya 2. el bir şekilde araştırmadan alan olursa tabiri caizse kazıklarım mantığını ne onaylıyorum ne de anlıyorum. Aslında anlıyorum ama neyse.

2 Beğeni