Kitaplar Hakkında Danışma Başlığı: Şu Kitabı Okudunuz mu?

Bu kitapta, son bulunan 13. destan “Salur Kazan’ın Yedi Başlı Ejderhayı Öldürmesi” de yer alıyor mu acaba?

1 Beğeni

Evet var.

Ön söz

4 Beğeni

Dresden serisini okuyan var mı? Çerezlik gibi duruyor ama seriyi okumuş birinden yorum almak tabii ki daha mantıklı olur.

1 Beğeni

Dresden’in diğer fantastik kitaplardan farkı serinin bizim dünyamızda geçmesidir. Bir çok fantastik edebiyat kitabı okudum, okuduklarım içerisinde bizim dünyamızda geçen tek fantastik seridir. Biraz Supernatural biraz Underworld tarzında ama tamamen kendine özgü bir dünyası vardır. Kitaplar çok sürükleyicidir. Tek kitap ile bir konu biter konu diğer kitaplara sarkmaz. Altta genel bir konu vardır, az az her kitapta o konu anlatır ama her zaman o kitapta anlatılan konunun gerisindedir. Kitabın gidişini etkilemez. Serinin tutmaması anlayamadığım bir konu. İthaki’nin efsane zamanlarının güzel serilerindendir. Belki Farseer veya Halka Dünya gibi diğer yayın evleri tarafından devam ettirilir.

1 Beğeni

Açıkçası ilk kitabını okumuş birisi olarak ben sevemedim. Nasil desem biraz fazla basit geldi. Çok fantastik kitap okumuş insanların pek sevme şansı yok gibi hissediyorum. Ama yinede siz ınterneten pdf olarak indirip birkaç sayfa okuyun, severseniz devam edersiniz.

1 Beğeni

Ama Fareler Uyurlar Geceleyin kitabını okuyan var mı? Çok uzun süredir aklımda olan bir kitap ama emin olamıyorum alıp almamak konusunda

image
Bu kitabı okuyan var mı? Kitap ciltli mi yoksa karton kapak mı?

2 Beğeni

Alice harikalar diyarında-everest yayınları okuyan var mı? Nasıl acaba içeriği ,açıklamaları ve resimleri.

Kitap ciltli değil karton kapak.

1 Beğeni

Teşekkürler hocam. (20 karakter)

1 Beğeni

Mehmet Berk Yaltırık’ın fantastik kurguyla harmanladığı kitapları okuyan var mı? Okuyanlar herhangi bir kitabı hakkında görüşlerini yazarsa sevinirim.

Artık yerli fantastik kurgu yazarlarını da okumamız gerektiğini düşünüyorum. (Sayıları da pek çok ya.) Açgözlü ve sanat yoksunu kar güden gerzek yayınevleri olduğu sürece her alanda yerli yazar üretmekte problem yaşayacağız. Özür diliyorum: İyi yerli yazar, üretmekte sorun yaşayacağız. Wattpad yazarlarımıza destek çıkılıyor, sağ olsunlar.

2 Beğeni

“Can” çok çarpıcı ve büyük bir kitap. Normalde okuduğum kitaplardan geriye bir tortudan başka bir şey kalmaz. Can ise etkisini hâlâ taşıdığım bir kitap.

1 Beğeni

Aslen Türk fantastik yazarlarımız var. Saygın Ersin. Barış Müstecaplıoğlu. Orkun Uçar. Sadık Yemni. Göktuğ Canbaba. Mehmet Berk Yaltırık. Bülent Ögeyik. Korkut Aldemir. Yayınevlerine her zaman söyleniyoruz ama hangisi sattı acaba sonra tabi ki wattpad sattı diye söyleniriz.

https://forum.kayiprihtim.com/t/burak-albayrak-ve-mehmet-berk-yaltirik-ile-pangea-kitapligi-ve-istrancali-abdulharis-pasa-soylesisi/13052

2 Beğeni

Ben her iki romanını da çok severek okudum. O dönemde anadoludaki inanışlardan ve beslenmiş yazar ve okurken bu coğrafyanın hikayelerini okuduğunu hissediyor insan. Ben ilk romanı daha çok sevmiştim. Istrancalı Abdülharis Paşa’nın çift zamanlı kırgusunu o kadar sevemesem de kitap bir origin hikayesi ve devam kitaplarını merakla bekliyorum. Gerçi Mansur’unda devam hikayesini bekliyorum :grin:

Ne desem spoiler olacakmış gibi geliyor o sebeple daha fazla yazmayacağım.

Özetle okuyunuz ve okutunuz efendim.

4 Beğeni

Mehmet Berk Yaltırık’ın Twitch kanalında yaptığı programlar eğlenceli oluyor. Osmanlı, Doğu Avrupa, İslam öncesi Orta Asya Türk toplumlarının korku ve fantastik içerikli anlatılarını derleyip anlatıyor. Sürekli kaynaklar gösterip bu anlatılar nerden nasıl çıktı? Kökleri nereye dayanıyor? Günümüze kadar nasıl gelmiş? Neler değişmiş? diye tarihi gerçekler ile kıyaslıyor. Hayli bilgilendirici aslında. Twitchde yaptığı canlı yayınların sohbet muhabbet kısımlarını kesip Youtube’a yüklüyor ama asıl muhabbet Twitch de oluyor tabiki. Ben denk geldikçe takip ediyorum baya eğlenceli :slight_smile:

https://www.youtube.com/channel/UCLzy7MDyAsY-CjrAThy_-bQ

5 Beğeni

Dorlion yayınevinin basitleştirilmiş Fransızca kitaplarını okuyan var mı? Çok ucuz diye beş-altı tane aldım, ama kaliteleri nasıl diye merak etmeden duramıyorum.

Selamlar herkese, Barış Müstecaplıoğlu - Perg Efsaneleri’ni okumuş olan var mıdır?

Serinin ilk kitabının yarısını okudum, kötü bir yanını görmesem de pek sevemedim. Kurgusu özgün sayılır, konusu çok dikkat çekici değil, yazım dili yeterli.

1 Beğeni

Serinin ilk 2 kitabını okudum. Başyapıt diyemeyeceğim maalesef. Dili de biraz yalın geldi bana, ilk defa direkt Türkçeden bir fantastik eser okuduğum içindir belki de. Şahsen 3 ve 4. kitaplarını okur muyum, bilemiyorum. Ancak fantastik eserlerle çok haşır neşirseniz tavsiye edebilirim.

2 Beğeni

@swarf , @foundyou Teşekkürler yorumlarınız için.

1 Beğeni