Kitaplar Hakkında Danışma Başlığı: Şu Kitabı Okudunuz mu?

İyi sabahlar arkadaslar, kitapyurdu sitesinde Albaraka Yayınları 100%50 indirim var birkaç listemde olan kitapları satın almayı düşünüyorum bu kitapları hakkında bilgi almak istiyorum
1

2

wi_220

2 Beğeni

Sormak için doğru yer mi bilmiyorum ama John Milton’ın Paradise Lost’unu hangi yayınevinden okumamı önerirsiniz? Yayınevlerinin bastıkları kitaplar arasında sayfa sayısı farkı olmasının nedeni nedir?

2 Beğeni

Amerikalı Prometheus kitabını alıp okuyan var mı? 912 sayfa kitap ithaki den basılmış. Dili, çevirisi vs nasıldır?

1 Beğeni

0002074074001-1

Atatürk ile ilgili farklı bir bakış açısıyla yazılan kitap hakkında her türlü yorumu merak ediyorum. Okuyan ya da fikir sahibi olan var mıdır?

1 Beğeni

Bu kitap epeydir almak istediğim bir kitaptı ve dün aldım ama henüz daha okumaya başlamadım. Ancak güzel olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca şöyle bir video da bulmuştum, izlemek istersen diye buraya koyuyorum.

2 Beğeni

Daha önce görmemiştim çok iyi oldu. Paylaşım için teşekkür ederim. Okuduktan sonra yorumunuzu ayrıca beklerim. :slight_smile:

2 Beğeni

Benim de merak ettiğim bir kitap ama sanırım en erken 2-3 hafta sonra başlarım. Şu an halihazırda 2 kitap okuyorum :smile:

2 Beğeni

Bu seriyi bilen var mı? Şu görüşmeyi okurken denk geldim. Ne kadar ilginç bir uzaylı işgali fikri. (benim dar bilimkurgu bilgim yüzünden de ilginç bulmuş olabilirim :slight_smile:)

4 Beğeni

Siz bahsedince benim de ilgimi çekti hocam, bu sene bir etkinlik mi planlasak? :slight_smile:

2 Beğeni

Dünya düşünürleri gözüyle Atatürk ve Cumhuriyeti kitabının yeni baskısına sahip olan var mı? Eski baskısı bu Dünya Düşünürleri Gözüyle Atatürk ve Cumhuriyeti | Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları kitap 420 sayfa görünüyor. Kitapyurdunda ilk sayfalarında içindekilere baktığımda da neredeyse 400 sayfaya kadar olan yabancı kişilerin isimlerini görebiliyorum. Dünya Düşünürleri Gözüyle Atatürk ve Cumhuriyeti (Özer Ozankaya) Fiyatı, Yorumları, Satın Al - Kitapyurdu.com
Ancak yeni baskısında sayfa sayısı 216 olmuş. Boyut ölçüleri de aynı olunca bu iki kat fark yüzünden şüpheye düştüm. Dünya Düşünürleri Gözüyle Atatürk Ve Cumhuriyeti | Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Yeni baskı elinde olan varsa Kitapyurdu içindekiler sayfalarındaki kişilerden eksik olup olmadığını söyleyebilir mi?

2 Beğeni

359 sayfalık 2000 baskısında 43 kişi varmış. Geçen seneki baskıda 26’ya düşmüş.

2 Beğeni

Tuhaf olmuş, sebebini merak ettim :thinking:. Teşekkür ederim :pray:.

2 Beğeni

Kralların Merhameti / Ken Liu / The Dandelion Dynasty okuyanımız var mı? Amerikalı youtuber tayfada bu sene çok duydum bu seriyi, 4 kitabını da okuyanlar genelde en beğendikleri seri arasına koyuyorlar.

Bizde nasıl elde patladı ya bu seri :face_with_monocle: 2015 te yazılmış, ithaki 2016 da çevirmiş basmış. Sonra yalan olmuş, forumda da geçmişe biraz bakındım soru hattında soranlar olmuş devamını birkaç kere. Sonra umutlar tükenmiş muhtemelen :smile: .

İlk iki kitap 2015 ve 2016 da geldikten sonra, 3-4 2021 ve 2022 de basılmış. Belki yazarın verdiği bu ara da biraz el çektirmiştir ama o evrede İthaki 2. yi de basmadığına göre hiç satamamış belli. Serinin yabancılarda popülaritesi 4. kitaptan sonra artmış galiba, ya da ben bu sene çok öven gördüğüm için bana öyle geldi.

İlk kitabı bende de var bu arada ama okumadım valla devamı gelmez diye :smile: Sıfırdan el atılsa ve 4 kitap hızlıca basılsa alıcısı çok olur gibi geliyor bana şu an.

5 Beğeni

O aralar İthaki fantastiklere sarmıştım ve bu kitabı ben de almıştım. İrbis “devamı gelmeyecek” deyince kitabı bırak okumayı evde bile tutmadım. :slight_smile:

2 Beğeni

Bende bedavaya yakın bir fiyattan aldığımı hatırlıyorum :smiley: Evde bir yerlerde duruyor.

Dışarıda tutup bizde tutmayınca genelde çeviri/editörlük falan sıkıntılı çıkabiliyor, okuyan varsa onu da merak ettim biraz .

2 Beğeni

Sitede zamanında incelemesi yapılmış ya, şans eseri denk geldi bana da. Forumda arama yaptığımda çıkmıyor başlığı :confused: O zaman forumla site başlıkları entegre değilmiş herhalde, neyse. İleride benim gibi arayan olursa diye bırakayım linkini buraya;

İnceleme bu teorimi doğruladı maalesef :pensive: .

4 Beğeni

Merhaba arkadaşlar bir sorum olucak tiyatro tarihi ile ilgili bir kitap dikkatimi çekti.
Metin And’ ın kitabı, iki kitabın içeriği aynı mı? Sayfa sayıları ve içerikleri biraz farklı.
Siparişimi ona göre vericemde.

000

00

1 Beğeni

Earth Abides bilen, duyan, okuyan var mıdır? 49 da yazılmış :thinking: Dizi uyarlamasını yapacaklarmış, hiç duymadığım bir kitap olunca şaşırdım. Bazı malum yayınevlerinin hemen üstüne atlayacağı cinsten bir kitap olarak gözüküyor :joy: .

3 Beğeni

12 numaradaki kitap. Forumda okuyan bir kişi görmüştüm yıllar önce başka da okuyan eden görmedim.

.Buldum.

4 Beğeni

Şimdi baktım da incelememde çok spoiler varmış, buzlayım biraz. :smiley:

Benim favori bilimkurgu kitaplarımdan birisi.

Bu arada kitaba fazla sadık kalacaklarından umudum yok. Büyük ihtimalle kitabın ana fikrini tamamen çöpe atıp, normal hollywoodvari çete savaşları vs. ekleyip sıradan bir dizi yaparlar. İsmi de tanınırlık için kullanacaklardır.

4 Beğeni