Okuma Etkinliği - Tanrıların Gölgesi (Kanyeminliler Destanı #1)

Bu abimizin yorumlarına bayılıyorum ya :smiley: gömdüğünü tam gömüyor hiç acıması yok

2 Beğeni

100.Yılında İnönü Savaşları’nı bitirdim. Ayın 10’una kadar kitap okumamaya karar verdim :smile:

Şimdi izledim. Kendi görüşlerim şöyle:

1. LotR: Çok gençken okuduğum için benim için yeri farklı, filmleri de bunu pekiştirdi ama şimdi okusam muhtemelen farklı hissederdim.
  2. Gideon the Ninth: Yarım bıraktığım bir kitap ki genelde kitapları yarım bırakmam.
  3. The Broken Empire: Bazı dediklerine katılsam da benim için güzel serilerden biriydi
  4. Red Rising: “Galiba çok kötü bir kitap” diyerek başladığım ama gayet de sevdiğim bir kitap oldu. Ha klişeler çoktu ama genel olarak keyifle okudum
  5. Katilbot serisi: Fantastik listesine niye dahil olmuş anlamadım. Bir de sonuçta bunlar novella. Geçiyorum.
  6. Poppy War: Okumadım ama eleştirileri biliyorum. Okursam yorumlarım.
  7. Mistborn (ya da novellası mı artık bir şeyi): Bence gayet ortalama bir seri. Sanırım bu seriyi en iyi anlatacak kelime “vasat” olurdu. En iyiler listesine ben de almazdım.
  8. Dresden Files: Okumadım ama okuyacağım. Okuyunca yorumlarım.
  9. Gunslinger: Buna @Abraxas’ı etiketleyeceğim. :sweat_smile:
  10. Broken Earth: Dediklerine baştan sona katılıyorum. :slight_smile:

Bu arada Overrated demiş, yani abartılan seriler demiş. Muhtemelen en iyiler listelerinde gördüğü kitaplardan derlemiş. Underrated videosu da var, yarın ona da bakarım. Hatta top-10ler filan havada uçuşmuş. :slight_smile: Malazan videosu da var, asıl notunu orada vereceğim. :slight_smile:

5 Beğeni

Hocam etkinlikte varsın değil mi?

Haşhaş yüzünden altı yıllık arkadaşlığım bitti. Sen kendi ayakları üstünde duran genç bir kadınsın gördüğü her otoriter erkekte babasının boşluğunu doldurmaya çalışan, aklını off’a alan sorumsuzca hareket edip milyonları yok eden ana karaktere nasıl tutulursın diye seriyi beraber okuduğum arkadaşı her yerden engellemek zorunda kaldım.

Üçlemeyi de paket yapıp hemen @Agape ye yolladım. Böyle bir kötülükle ancak onun kadar kötü bir cadı başedebilirdi. (Sevmediğim insanlara sevmediğim kitapları hediye ederim aslında) agapenin forumdan kaybolması da o zamana dayanıyor. Cidden başedilmeyecek kadar kötü bir eser insanın modunu düşürür. Forum alışveriş rüzgarına kapılıp kitap almamak lazımmış cidden. Bu kitaptan sonra ben kitap almayı bile bıraktım ayrıca. Öyle lanet öyle melun bir eser. Haşhaşlı kekte bile daha çok haşhaş geçiyor ayrıca.

7 Beğeni

:joy:

Ben de ana karakter yüzünden 3.kitabı bitiremedim. Rin’den davacıyım. Düşün final kitabı bana bakıyor öyle :slightly_smiling_face: Ne ara okurum, okur muyum bilmiyorum :joy:

1 Beğeni

Arkadaşın eleştiri tarzı sempatik, izlemesi keyifli. LotR için çok sevenler herhalde gençken okudukları için, fanteziyle tanıştıkları eser olduğu için bilinçaltlarıyla seviyorlar demiş. Lotr’u yüzlerce fantezi serisinden sonra, geç yaşlarda okuduğu için çağdaş bazı örnekler kadar etkili bulmamış.

Aşağı yukarı bizim gibi düşünüyor, gayet mantıklı bir argüman. :slight_smile:

Buraya kadar gayet sağlam eleştirdi ancak Kara Kule’de saçmaladı. Kara Kule’yi çok beğendiğim için böyle söylemiyorum, eleştirdiği noktalar çok tuhaf. Daha doğrusu eleştirdiği somut bir nokta yok.

Öncelikle sadece ilk iki kitabı okumuş, serinin en kısa ve zayıf kitapları. İlk kitapta biri çölde birini kovalıyormuş, başka bir şey olmuyormuş. İkinci kitaptaysa hikaye günümüz New York’una atladığı için çok saçmaymış, böyle saçma bir öyküyü yazmasa daha iyiymiş. Bir de kitap “çok kötü” yazılmış.

Bayağı boş bir eleştiri. :slight_smile:

4 Beğeni

Ben her masada varım. :slight_smile: The Elder Race biterse buna başlayacağım ben de.

Katılıyorum hatta bunda da sen geldin aklıma. Benzer şeyleri söylemiştin sen de.

Bazen bazı kitap veya yazara karşı sebepsiz soğursun. Aslında okumak istemezsin ama popüler diye bir yerde okursun ve sırf önceden sevmemeye karar verdiğin için sudan sebepler bulursun. Bu eleştiri de biraz buna benzemiş.

Ha bir de 2 kitap üzerinden yorumlamak da ne kadar doğru bilemedim.

3 Beğeni

Diyarbakır’da haşhaşlı kek bulabileceğim mekanları söyler misin?

(Bir arkadaş için.)

3 Beğeni

Haşhaşı buluruz da keki aramamız lazım.

3 Beğeni

Kek Savaşları - M. L. Wang

Yürek burkan bir Diyarbakır genç ergen şehir fantezisi. Güneşin yakıcı, haşhaşın bol olduğu topraklar. Efehan bir gencin isteyebileceği her şeye sahipti. Bir şey dışında. Onu elde etmek için önüne çıkan tüm engelleri aşmaya yemin etti. Kendisini çetin bir sınavın beklediğinden habersizdi, zira Diyarbakır’ın en güçlü beş aşireti de aynı şeyi istiyordu: Kek.

6 Beğeni

@Urahara videoyu paylaştığında aramaya üşenmiştim :grin: Varmış böyle bir başlığımız, başlığa da geçmeye üşenmezsek oradan devam edelim :grin: Sonra etkinlik yoğunlaşınca kaynayıp gitmesinler.

2 Beğeni

Süper buraya taşınalım mümkünse :joy:

@SJack hocam mesajları taşımada destek olur musunuz?

@isos81 eleman hardcore malazan fanı bu arada yazılmış en iyi fantastik seri olduğunu söylüyordu.

• Broken Empire ben de beğenmiştim. Red Sisterla başlayan 3lemesini de merak ediyorum
1 Beğeni

Dün top 10 listesini izledim daha sonra, kesin Sanderson’dır derken birinci sırada Malazan görünce mutlu oldum. 8-10 videosunu listeye ekledim, bugün biraz daha inclerim. :+1:

1 Beğeni

@Urahara konudan bağımsız o kadar mesaj var ki neyi nereye taşıyacağımı şaşırdım. :joy: Siz en iyisi oradan devam edin lütfen. Eski mesajlarınız burda dursun. Şu an grip ile uğraşıyorum ve başka bir şey yapasım gelmiyor.

2 Beğeni

Ben şu an sorduruyorum dostum. Sana haber vereceğim. Acil mi?

2 Beğeni

Acilmiş (arkadaşa sordum), ama zahmet etmeseydin keşke.

1 Beğeni

Yok canım niye zahmet olsun. Bugün bilgi verirler.

1 Beğeni

Abi sen bu zibidiye ne bakıyorsun benim kitap eleştirimi trollüyor aklınca.

@Abraxas kalpsiz ciddi ciddi pastane mi soruşturdun, Schopenhauer’ın kapı komşusu işte ayıp ayıp.

2 Beğeni

Şopenhauer mizantropmuş, havadan sudan konuşmaktan özellikle nefret edermiş. Öğle yemeklerini yediği lokantada yanına kimse oturmasın diye iki kişilik yemek satın alırmış.

Ya, işte öyle Howl efendi. Bu öyküden hangi dersi çıkardın?

2 Beğeni