Okuma Etkinliği - Tanrıların Gölgesi (Kanyeminliler Destanı #1)

Biraz ilginç bi grup onlar, daha karar veremedim Kanyeminliler adına ama Varg delikanlı. :slight_smile: Favorim Orka ama, çok yavaş bilgi alıyoruz hakkında ama değecek gibi.

3 Beğeni

Orka vicdansız ya o yüzden sevemedim. İleride sever miyim bilmiyorum, göreceğiz :slight_smile:

1 Beğeni

Bende Varg ve kan yeminliler kısmını beğendim gibi ama ileride Orca ablanın POV daha açılacak gibi hissettim.

Bu arada benim gibi nordik harflerin telaffuzunda kafasında soru işareti olanlar varsa buyursun;

ð: sounds like “th” in “they”; Vigrið is pronounced “Vigrith” and Guðvarr is pronounced “Guthvarr”

j: sound like “y” in “yellow”; Brynja is pronounced “Brynya” and Jarl is pronounced “Yarl”

ø: sounds like “ir” in “bird”; Røkia is pronounced “Rirkia”

Seax is prnounced “Sax”

9 Beğeni

Mark Lawrence’nin reviewini okudum. Viking teması hoşuma gitmesi ve adamın yazdıklarını beğenmesem de zevkine güveniyorum niyeyse. Pazartesi ya da Salı sipariş verip etkinliğe katılmaya çalışacağım.

5 Beğeni

Sadece ikisini doğru okuyormuşum. :smiley: İlk mesaja ekleyeyim akşam, teşekkürler bilgi için.

Edit: @SJack şu kısmı ilk mesaja ekleyebilir misin? :slight_smile:

4 Beğeni

Bunu d olarak okuyordum ben, yaklaşmışım bence :joy:

2 Beğeni

Kitapta 300.sayfaya yaklaştım ama karakterler hala ayrı ayrı takılıyor. Ne zaman karşılaşacaklar merak ediyorum.

2 Beğeni

80-90 civarlarında kaldım ben, yarından itibaren biraz gaz vereyim :smile: .

3 Beğeni
  1. bölüme kadar geldim. Şuana kadar atmosferi sevdiğimi söyleyebilirim.

3 ayrı koldan 3 ayrı kişinin/grubun hikayesini okuyoruz. Orka ve ailesi, Varg ve Kan Yeminliler, Elvar ve Ölüm İttifakı. Ben en çok Ölüm İttifakı’nın bölümlerini sevdim okuduğum kısma kadar. Aksiyon dozu yerinde ve fantastik öğeler boldu. Varg, Orka ve hatta Elvar’ın geçmişinde bazı gizemler yatıyor gibi duruyor. Bu üç grubun hikayeleri ileride bir yerlerde bir şekilde kesişecektir diye düşünüyorum.

Bu arada bölümlere isim veren bu üç kişiden ikisinin Kadın olması ve kitap içinde kadın karakterlerin güçlü halleri de dikkat çekiyor.

Kitabın başında harita olması da iyi olmuş. Neyin nerede geçtiğini takip etmek güzel oluyor. Sayfa içinde geçen yabancı-Nordic-Mitolojik kelimelerin açıklamalarını sayfa altında vermesi iyi olmakla birlikte, kitabın başında veya sonunda bunların toplu halde bulunmasını isterdim - Malazan yada Dune’daki gibi. Dipnotta okuduğum bir şey bazen ilerde tekrar ettiğinde unutmuş olabiliyor ve önceki dipnotu ararken buluyorum kendimi.

Keyifli bir okuma olacak gibi :slight_smile:

5 Beğeni

Okumak keyifli ama 300.sayfaya geldim ve hala karşılaşamadılar, Ejderha da yok :joy:

Hızlan az, benden önce bul şu Ejderhayı :joy:

3 Beğeni

Ben ð ve j yi doğru okuyormuşum sadece. :smiley:

176’dayım ben de, bu hafta ilerlerim bayağı. O ejderhanın ne olduğu açıklandı ama karşılaşacak mıyız, olursa nasıl karşılaşacağız bilemiyorum ama hayal ettiğim gibi olmayacak. :slight_smile:

Beğenmene sevindim hocam, belirttiğin noktalara katılıyorum ama ben hâlâ team Orkayım. :smiley:

@Vordue Halledersin sen, @isos81 başlamamıştır bile daha. :smiley:

@Lorien_archers Senin dörtleme teorin giderek daha fazla yatıyor aklıma. :+1:

5 Beğeni

Orka’ya şu an biraz daha yumuşadım. Ama yine de sevdiğim karakter Varg ve Kan yeminliler.

1 Beğeni

Varg da iyi yaa, çok çekti garibim. Epik olmayan fantastik okumayalı da olmuş biraz, iyi geldi bünyeme.

@Korgi Başladın mı hocam? Almışken okumamak olmaz di mi? :slight_smile: (Satın aldığınız kitaplar başlığında ava çıktığım doğrudur. :smiley: )

4 Beğeni

Kan yeminliler temsili :joy:

2 Beğeni

:innocent:

2 Beğeni

Malazanmış gibi düşün ve başla hocam :joy:

1 Beğeni

Ejderha olmayan Malazan mı olur? :slight_smile:

Bu hafta başlarım ben de. Şu yazı işlerine sardım iyice, boş vakitlerde karalamaca yapıyorum.

3 Beğeni

Var. Henüz göremesem de kapağında var yani :smiley:

2 Beğeni

Yapmayın hocam atmayın şu zehirli oku.
Elimde yarısında olduğum bi kitap var, bırakamıyorum. Bir formül düşünmeye çalışıcam birini sadece eve bırakıp diğerini işe gidip gelirken okusam diyorum ama bu sefer başlığın hızına yetişemem diye korkuyorum.

4 Beğeni

Yetişirsin, tedirgin olunacak bir şey yok ki. Yarış yapmıyoruz. Maksat birlikte okuyup, yorumlayıp keyif alabilmek :slight_smile:

2 Beğeni