Rıhtım Kamarası

Neyse ki almamışsın… :buyucu:

1 Beğeni

Biz ne yapalım be kardeşim? Maraş’ta hayat Avm lerde bile akmıyor çünkü bir tane AVM var çoğul ekiyle işimiz yok yani :laughing:

Ha ama yemek içmek on numara. Kayseri de öyle.

@yavanna
Ayrıca 2 kat maaş için her yere gidilir. İki katı maaş normal bir fark değil. Kayseri de ülkemizin güzel şehirlerinden biri. Bence abartılacak bir şey yok.

Ben Maraş’a geldiğimde işimi bıraktım, hanımla birlikte geldim buraya, bir yıl işsiz oturdum. Şimdi ise maksimum İstanbul’ daki kadar maaş alıyorum ama burada hayat biraz daha ucuz ve mutluyum.

Gittiğiniz yeri sevmeye çalışırsanız seversiniz. Gün sayarsanız bitmek bilmez.

Ben şahsen büyük bir ev tuttum burada. Bir odayı okuma odası yaptım. Binlerce kitap sığdırabildiğim bir kitaplık kurdum kendime. Mis gibi işte. Kendime bir hobi köşesi. Bu illa kitap olmalı demiyorum. İnsanoğlu gittiği yeri güzelleştirir. @Agape ile benzer bir yaşantımız var mesela anladığım kadarıyla.

Gençsiniz güzelsiniz. Ülkemizin de her köşesi güzel. Korkmayın.

6 Beğeni

Dediklerinize birebir katılıyorum. Hatta diğer arkadaşlarımız da böyle düşünüyor. Kendisinin de hobileri var ve şu an ailesiyle olduğundan gerçekleştiremiyor. Bir de cinsiyetçilik yapmak istemiyorum ama bir erkek olarak ortama çok daha kolay ayak uydurabileceğini düşünüyorum. Vaktimizin büyük bir çoğunluğu işte geçiyor, şu an çalıştığı ortamdan çok farklı olacağını sanmıyorum ki gideceği şirket de büyük bir şirketmiş. Şartlarını henüz tam bilmiyoruz mülakatta öğrenecek ama taşınma masrafları, özel sağlık sigortası gibi ekstraları da karşılanacakmış.

Ben bir kadın olarak 2 katı maaştan sonrasını duymadan direkt giderdim diyorum inanmıyor:))

Tarayıcı olarak Chrome kullanıyorum, sitedeki fotoğrafları göremiyorum, açılmıyor. Daha önce böyle bir sorunum yoktu, bunu nasıl düzeltebilirim? Bir fikri olan var mı?

2 Beğeni

İçeriğini hatırlayıp adını hatırlamadığımız kitapları sorup soruşturabileceğimiz bir konu var mı forumda?

Hiç denk gelmedim. Arama kısmından baktınız mı? Denetmenler biliyordur belki…

Şu başlık o amaçla da kullanılıyor.

2 Beğeni

Var. Ben açtığımdan biliyorum.

7 Beğeni

Son günlerde dünyanın farklı yerlerinden ortaya çıkan ve bir görünüp bir kaybolan monolitlerin üzerindeki gizem perdesi kalktı.

İlk olarak kasım ortasında ABD’nin Utah eyaletindeki bir çölde, daha sonra da Romanya İngiltere ve Hollanda gibi ülkelerde görülen monolitlerin arkasında Netflix olduğu ortaya çıktı.

Konuyla ilgili YouTube’a yüklenen “Neden tüm dünyada monolitler yaptım?” başlıklı videoda, monolitlerin dünyanın çeşitli yerlerine dikilmesinin sebebinin, Netflix’te yayınlanacak ‘Teyze Donna’nın Büyük Eski Eğlence Evi’ adlı komedi şovu tanıtımı olduğu ifade edildi.

Monolitlerin, videoyu çeken Avustralyalı şakacılar Mark Samual Bonanno, Broden Kelly ve Zachary Ruane tarafından üretildiği öğrenildi.

https://tr.sputniknews.com/yasam/202012111043384244-dunyanin-farkli-yerlerinde-ortaya-cikan-monolitlerin-sirri-cozuldu/

3 Beğeni

O kadar tehdi… pardon vaatlere rağmen hala oyumu değiştirmedim kıymetimi bil :smiley:

@Agape tarafından lanetlenmiş şu an :joy:

2 Beğeni

Ben size oy verdim sonum yeşil ve vırak vırak olur mu diye sonradan bir korku geldi. :grin:

1 Beğeni

Bana ne olduğunu şimdi görüyorsunuz. Size ne olur bilmem artık.

7 Beğeni

Bu kez kurbağa yapmamış :thinking: Kurbağalara yem edecek dikkat et :grimacing:

1 Beğeni

Heyecanla izliyorum olacakları. :grin:

Siz biraz yükseklere yükseklere konun. :smile:

Ben “Cadı kurbağalarını aç arık bıraktı.” dedirtmem!

9 Beğeni

Büyüksünüz hazretler.

2 Beğeni

Ben senin yerinde olsam misilleme yapardım :slight_smile:

Bunlar ne biçim sözlerdir. :buyucu:

1 Beğeni

Misilleme yaparsa o sinek fotosunu mumla arar :smiley:

1 Beğeni