Neil Gaiman Kitapları

Merhaba tabii,e-mail adresinizi yazarsanız göndereyim hemen.

1 Beğeni
4 Beğeni

merhabalar, sandman toplamda kaç ciltten oluşuyor acaba? sadece ana seriyi değil de, tüm ekstraları, sonradan çıkmış baskıları vs. hepsi birlikte olan sayıyı söyleyebilirseniz çok mutlu olurum. internetten istediğim gibi bir yanıt alamadım da…

Merhaba,11 cilt ve 25.yıla özel 0 sayısı var toplamda 12 diyebiliriz.Fakat hikaye 10.ciltte bitiyor,11 sonradan çıktı.Okumak istiyorsanız 10.ciltte hikaye tamamlanıyor.0 ve 11’i sonradan okuyabilirsiniz🤗

1 Beğeni

Tamamdır, çok çok teşekkür ederim! :pleading_face:

1 Beğeni
4 Beğeni

11 Beğeni
7 Beğeni

Bu seriyi en kotu kapak tasarımında oylamış mıydım acaba. Tekrar söylemek istedim. Bu siyah beyaz kapakları sevemedim.

Ara Dünya serisi çizgi roman mı? Yoksa normal roman mı?

Normal roman :slight_smile:

1 Beğeni

Ara Dünya serisini okudunuz mu? Kitaplar güzel mi? Konusu nedir? Almaya değer mi?

Açıkçası ilk kitabı birkaç sene önce İngilizce metinden okumuştum, yanlış bir tercih oldu. Sonra haksızlık etmeyeyim diye Türkçe okudum, biraz daha genç kesime hitap edermiş gibi geldi. En iyi kitabı olmadığını söyleyebilirim. Bir sür paralel evrende aynı arkadaşın farklı kişilikleriyle bir çeşit zaman/mekan yürüyüşçüsü olup evreni dengede tutma savaşını anlatıyor. Yani çok güzel fikirler var içerisinde bkz; bir çeşit büyüyle bulutların üzerinde uçan gemiler ve garip şekilli “canlıları” olan evrenler ama genel olarak biraz çerez kitap.
2. Ve 3. Kitaplar Türkçe’de yeni çıktı sanırım, 3. Kitap zaten ilk ikisinde beraber çalıştığı yazarın kızının dahil olmasıyla çıkıyor. Gaiman sanki fikiri anlatmış, onlar yazmış gibi demek isterdim ama tabi bu benim yorumum.

3 Beğeni

7 Beğeni
6 Beğeni

Neil Gaiman’a başlangıç olarak ne önerirsiniz? Amerikan Tanrıları’yla başlayacaktım fakat baskısı tükenmiş. Sizce bir sahaftan onu mu alayım yoksa başka bir eseri de yazarı sevdirir mi?

Ben İskandinav Mitolojiyle başlamıştım ve Mitolojilere de ilgili olduğumdan çok sevmiştim. Neil Gaiman için bir başlangıç kitabı yok bence, istediğiniz kitabı alıp okuyabilirsiniz. Ama Amerikan Tanrılarını ilk okumasanız daha iyi olur, sonuçta kendisinin başyapıtı, diğer kitaplardan zevk almayabilirsiniz.

2 Beğeni

Başyapıtını sona bırakmak şimdi bana da mantıklı geldi. Öneriniz için teşekkürler, aklımda ikinci olarak da İskandinav Mitolojisi vardı zaten, onla giriş yaparım :slight_smile:

Sandman incelemelerimi şöyle bırakmış olayım. Serinin kalan üç kitabını da okuyup ekleyeceğim.

1 Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - driveinthenails tarafından #9604

2 Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - driveinthenails tarafından #9621

3 Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - driveinthenails tarafından #9632

4 Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - driveinthenails tarafından #9666

5 Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - driveinthenails tarafından #9703

6 Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - driveinthenails tarafından #9775

7 Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - driveinthenails tarafından #9817

8 Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - driveinthenails tarafından #9866

9 Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - driveinthenails tarafından #9904

10 Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - driveinthenails tarafından #9908

11 Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - driveinthenails tarafından #10000

4 Beğeni

Arkadaşlar konuya biraz göz attım ama bulamadım. Sizlerden 2 farklı ricam olacak .

1. Amerikan Tanrıları ve Öyküler kitabında telif sorunu mu var ? İthaki neden basmıyor ?

2. Dune serisine başladım, aralarda Neil Gaiman okumak istiyorum. Aşağıda sahip olduğum kitaplar mevcut, hangi sırayla ilerlememi tavsiye edersiniz ?