Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

Ve tatlı bir kitap kafe sayesinde uzun süredir alışveriş listemde olan ama bir türlü alamadığım Sartre’nin Özgürlük Yolları üçlemesinin ilk kitabını okumuş oldum.

Kendisini çok beğendim, ilk fırsatta üçlemeyi edinip kalan iki kitabını da okuyacağım.
“Bu ay benden bu kadar” diyip, okuduğum kitapları rafa kaldırmışken birden tüm gün yataktan çıkmama isteğime yenik düşerek, günümü de bu güzel kitaba ayırdım.

Pişman değilim. Kesinlikle çok keyifli bir kitaptı. Benim için yoğun ve yeterince verimli bir aydı açıkçası. Seneyi bu şekilde kapatırken, hepinize mutlu yıllar dileyip kaçıyorum. :partying_face:

13 Beğeni

Fazla fantastik oldu birkaç ay fantastik kitap görmek istemiyorum :smile: Anne of Green Gables da okuyordum ama bitmedi yılı 52 kitapla kapattım mutluyum :slightly_smiling_face:

10 Beğeni

Ay sonu hasılatı:

Bunlar da 5. sınıfa giden kızımın bu ay okudukları. Baba bu kez benim okuduklarımı da paylaş dedi:

34 Beğeni

Ööh! Hayran kaldım. Maaşallah. Ben o kadar okuyamıyorum. Açıkçası kıskandım da. Yeni senesinde de mutlu mutlu bol bol okusun. Bu arad erken ama herkes için nice yıllara.

4 Beğeni

Allah nazardan saklasın, maşallah. Hepimize örnek olacak bir okuma hevesi. :clap:

3 Beğeni

Ben de kendisinin öneri olarak verdiği bir videoyu izlemiştim, tamamen unutmuşum. Resimde görünce birden aklıma geldi :slightly_smiling_face:. Tarih severim de daha çok kurgu okuduğum için yanına pek yanaşmadım galiba. Merakım artmış oldu böylece.

Cevabınız için teşekkür ederim, umarım en kısa sürede edinebilirim.

2 Beğeni

Bay morris Lessmore’un uçan kitapları… Çok merak ettiğim ve istediğim bir kitaptı, keşke tekrar bassalar…

1 Beğeni

Fermuar Ağız nasıldı?

1 Beğeni
  • İki Şehrin Hikayesi ( geçen aydan devam)
  • O muydu
  • Kısa Bir Cehennem Ziyareti
  • Genç Bir Doktorun Anıları
  • Devir
  • Daha (bitmedi)
8 Beğeni

Bunlarda benim 2 aylık okuduğum kitaplar solda Kasım, sağda Aralık. İstediğimden daha az olabildim Aralık’ta. Bu seneyi 61 kitap ile bitiriyorum, darısı 2020’ye. Okuma hızımı artırmayı planlıyorum egzersizlerle.

10 Beğeni

14 Beğeni

Yılın son ayı bunlarla geçti.

13 Beğeni

Bu hangi uygulama efendim? Artık 2020 de düzenli bir şekilde tutmak istiyorum kayıtları

2 Beğeni

1000kitap sitesi sanırım.

1 Beğeni

Depresif bir zamanda okuyorsan güzel. Karakter yaratımı ve duygu aktarımı açısından başarılı ama heyecanlı bir olay örgüsü bekleme. Mutsuz olduğun günlerde iyi gider ama seveceğine dair tam garanti veremem :roll_eyes:

1 Beğeni

İlk yedi günde bunları okuduktan sonra yaşanan üzücü hadiseler ve yolculuk sebebiyle bu kadarla kaldım. Bunların dışında şöyle bir baktığım ve yirmi-elli arası sayfa okuduğum çok kitap oldu ama yoğunlukta bir yere tıkıştıramadım. Bunlar:

Bir Ömür Nasıl Yaşanır
Pantolonlar Fora
Dilek Şurubu
Einstein Seyehatnamesi
Robotların Yükselişi
Leonardo Da Vinci
Hayalet Müzik
Siddhartha
Ütopya
Althalus’un Dönüşümü
Korkunun Bütün Sesleri

7 Beğeni

Teşekkür ederim. Mutlu yıllar.

2 Beğeni

Fahrenheit 451
Yakma Zevki
Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu
Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati
Kanını Satan Adam
İşte İnsan
Dr. Moreau’nun Adası

Geçen ay hiç kitap okumamıştım, bu ay 7 kitap okudum. Çok dengesiz gidiyorum. Umarım 2020 yılında her ay böyle bir performans sergilerim. 2019’da okuduğum kitapların listesini tutmamıştım, 2020’de düzenli bir şekilde tutacağım. Okuduğum her kitap için de forumda inceleme yapacağım. Yıllık hedefim 50 kitap, umarım hedefimi aşarım.

4 Beğeni

Bu yılın hiç kitap bitiremediğim tek ayı Aralık oldu. KPSS sağolsun. Yıl boyu ise 59 kitap okudum. Hedefim 31’inci yaşıma atıfla 31 kitap okumaktı. Neredeyse iki katını okudum. Benim için verimli bir yıldı.

6 Beğeni

Bu ay okuduklarımla yılı kapatmış oldum. Bunlarla beraber yılda 22332 sayfa olmuş. :slight_smile:

10 Beğeni