Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Selam yok anket yayınlanmadı. :slight_smile: Bu ay özel bir etkinlik olacak.

1 Beğeni

tamamdir. tesekkur ederiz. Heyecanla bekliyoruz o halde

1 Beğeni

Hepinize merhaba! :slight_smile:

Geçen yıldan beri hız kesmeden devam eden KR Kitap Kulübü 11. adımına geldi bile. Sırada yine özel bir etkinlik var.

Orada Bir Yerde” adlı öykü kitabıyla Engin Türkgeldi’yi, tüyler ürpertici vampir romanı “Istrancalı Abdülharis Paşa” ile de Mehmet Berk Yaltırık’ı kulübümüzde ağırlamıştık.

Şimdi de sıra yine çok değerli bir yazarda. Yakınlarda çıkan öykü kitabı “Bilinmeyen Sular” ile Mevsim Yenice, kulübümüzün heyecanla tartışacağı ve soru-cevap etkinliğinde konuk edeceği yeni isim oldu.

Kendisini 2019 Notre Dame de Sion Mansiyon Ödülü’ne de layık görüldüğü, sitemizde incelemesi bulunan ilk kitabı Tekme Tokatlı Şehir Rehberi ile tanıyoruz. Aynı zamanda Varlık, Sözcükler, Psikeart, Post Öykü, Öykülem, altZine ve Marşandiz Fanzin gibi dergi ve fanzinlerdeki öyküleriyle de okuyucularla buluşmuştu.

Can Yayınları’ndan çıkan kitabın detayları şu şekilde:

Hepinizi bilinmeyen sularda sorgulamalarla dolu benlik keşfine çıkacağımız etkinliğe bekliyoruz.

Not: Bilinmeyen Sular’ın tartışma başlangıç tarihi: 20 Ağustos 2019 | Soru-cevap etkinliğinin başlangıç tarihi: 24 Ağustos 2019

2 Beğeni

Harika…Mevsim Yenice’yi okumamistim hic. Cok guzel oldu. Tesekkur ederiz

1 Beğeni

Bugün kitabı aldım, bir aksilik olmazsa bu ay etkinlikte ben de varım :blush:

1 Beğeni

Yeni anket ufukta mıdır :tipping_hand_woman:t2:

1 Beğeni

Pek bir katilim yok. Yaz aylari oldugu icin mi acaba? Dilerim devam eder kitap kulubu ve katilim artar

3 Beğeni

Ne yazık ki ufukta değil. :frowning: Belki ileride arada bir etkinlikler yaparız. Kim bilir? :slight_smile:

1 Beğeni

Aaaaa :pensive: Kitap Kulübü bitti mi yani :pensive:

2 Beğeni

Cok uzucu…tam da guzel kitaplarla tanismama vesile olmustu :(((

1 Beğeni

Hiç bilmediğim yazarlar ve kitaplarla tanışmak çok güzeldi. Kitap kulübünün sonlanmış olması oldukça üzücü. :frowning_face:

3 Beğeni

Verdiğin tüm emekler, bize kattığın tüm o kitaplar için sonsuz teşekkürler :pray:t2:

2 Beğeni

Başta kemik kitle olmak üzere her katılımcıya ve yönetiminde yardımcı olanlara ben teşekkür ederim. Kitap kulübü bireysel bir eylem değil, hep birlikte buraya kadar getirdik, emek verdik ve çok da keyifli oldu.

Kitap kulüplerini hem niteliksel okuma hem de verdiği keyif açısından çok değerli buluyorum. Okuma Eylemi Üzerine - Sindella tarafından #7 başlığında kısaca söylediğim gibi niceliği hedeflemenin veya niteliği görev olarak düşünmenin karşısına geçmek önemli. Biz de kulüp aracılığıyla böyle bir yapı oluşturuyoruz. Fayda ve zevki birleştirip, ‘kaliteli’ okumanın doğru yollarından birisi olduğunu düşünüyorum.

Beraber kitapları okuduk, görüşlerimizi paylaştık ve bunun da ötesine geçtik. Devamında kitap ve genel olarak edebiyat üzerine doğrudan yazarlarıyla da kulüple birlikte iletişime geçme şansına eriştik. Bunlar çok kıymetli ve özel oldu.

Bu şimdiye kadar yönettiğim üçüncü kitap kulübü ve en hoşuma gideni de açıkçası bu oldu. Başından sonuna kadar kulüpteki (#kitap-kulubu) etkinlik listesi gururla bakılacak cinsten. Bu listeyi de oylarımızla birlikte oluşturduk. Bu sebeple birbirimize kattığımız kitaplar için sonsuz teşekkürler. Yu Hua, Vüs’at O. Bener, Papini, Türkgeldi ve daha nicesi… Farklı türlerden, ülkelerden isimleri ağırladık.

Açıkçası herhangi bir maddi kazanç olmadan yöneten ve katılanlar birlikte böyle bir uğraş vermek pek gördüğümüz ve deneyimleyeceğimiz bir eylem değil. Yine de insanın hoşuna gidince büyük bir şevkle yapıyor. Biz de yaptık.

Kulübün ‘aktif’ devam etmemesi kararını da üzülerek aldım. Katılımcı sayıları çok azalsa bile aksatmadan sürdürdüm. En başından beri ilk ‘coşku’ kısmından sonra katılımın azalacağını biliyordum. Benim için sayının azalması problem olmadı. Ancak son birkaç etkinlikte sizin de gördüğünüz gibi bu sayı iyice düştü.

Aslında son gibi konuştum ancak tam olarak bitmiş de değil. Yukarıda dediğim gibi yine arada bir tartışma ve soru-cevap etkinliklerine devam edebiliriz. Sadece düzenli ve aktif bir şekilde devam etmeyecek.

14 Beğeni

İyi bir etkinlikti. Başta emeği geçen herkese ve katılımcalara sonsuz teşekkür. Keşke bitmeseydi. Şu an Mevsim Yenice okuyorum. Özellikle Tekme Tokatlı Şehir Rehberi enfes bir eser. Kah güldürüyor kah hüzünlendiriyor kah düşündürüyor bazende Sümerlere mitoloji bir yolculuğa götürüyor. Tekrardan teşekkürler

Kulübün devam edememesine üzüldüm. Seçilen kitapların yanı sıra diğer adayları ve herkesin bahsettiği kitapları da alıp okuyordum. Bana katkısı çok olan bir kulüp oldu. Belki sonra geri döner. :slight_smile:

3 Beğeni

Son dönemde tez, bitirme sınavı derken ne yazık ki kulüpten ve kitaplardan biraz uzaklaştım. Tam hepsi bitti, tekrar devam edebilirim derken ara verildiğini öğrendim :frowning:
Üzüldüm… :pensive:

2 Beğeni

Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Elinize sağlık.

2 Beğeni

Katılmak istediğim halde katılamadım. Belki ileride 3.tur olarak başlarsa -kimbilir- katılmak isterim. Bu tür kitap kulüplerinin çoğalması gerektiğine inananlardanım. Bir edebiyat sever olarak konunun kapatılmasına üzüldüm. Tesellim bir gün tekrar başlayabilecek olması. Emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

1 Beğeni

Selam, bu başlıkta mesaj gördüğünüze şaşırdınız değil mi? Büyük ihtimalle “Ne alaka?” diye bastınız ya da “Acaba?” diyerek ufak da olsa etkinlik heyecanıyla girdiniz.

O zaman hiç uzatmadan peşin peşin söyleyeyim, Kayıp Rıhtım’ın bu ıssız bölgesinde yeni etkinlik vakti! Tabii kulüp hız kesmeden yoluna devam etmeyi bırakalı çok oldu çünkü frene basmış ve dörtlüleri yakmıştık. Ancak öncesinde de dediğim gibi arada bir yola tekrar yeni etkinliklerle koyulma hakkımızı da saklı tutmuştuk.

En son Mevsim Yenice’nin öykü kitabını beraber okumuş ve ardından yazarla keyifli bir soru-cevap yapmıştık. Sıradaysa birçoğunuzun yakından bildiği bir yazar var: Can Yayınları’ndan çıkan “Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikâyeler” adlı öykü derlemesiyle Doğu Yücel bir sonraki konuğumuz olacak.

Yine hep birlikte önce kitabı okuyacak ve aramızda tartışacağız (18 Aralık), ardından yazar foruma konuk olacak ve onunla soru-cevap etkinliği yapacağız (21 Aralık).

Kitabın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz:

Hepinizi alacakaranlık kuşağı, bilimkurgu, dijital çağ, mizah, sosyal medya ve günümüz ilişkileri gibi birçok farklı konuya dalacağımız kitabın etkinliklerine bekleriz!

Not: Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikâyeler’in tartışma başlangıç tarihi: 18 Aralık 2019 | Soru-cevap etkinliğinin başlangıç tarihi: 21 Aralık 2019

12 Beğeni

Daha önce başka bir kitap kulübüm ile Doğu Yücel ile buluşma şansım olmuştu. Çok güzel bir tercih yapılmış. :dancer:t2::dancer:t2::dancer:t2: Sağolun

2 Beğeni